Sık Kullanılanlara Ekle · Anasayfam Yap ·  Üye Girişi · Yeni Üye  

İlgili Resimler
 
Arkadaşına Gönder
Yorumları Oku/Yaz
Facebook'ta Paylaş
Twitter'da paylaş
 
 
Karboksipunktur Yöntemiyle Nasıl Kilo Verilir?
09.11.2009 - 14442 defa okundu.

Dr. Fevzi Özgönül kendisi tarafından 6 yılda oluşturulan karboksipunktur tedavisinin, zayıflamak isteyenleri sosyal hayattan koparmayıp, diyet ve spor yapmadan sadece depo yağlarını atarak vücudu istenen forma kavuşturduğunu söylüyor. Dr. Fevzi Özgönül karboksipunktur’u şöyle anlatıyor:

“Vücudun bozulmuş enerji alım ve kullanım dengesini tekrar ayarlayarak obez düşünce mantığından çıkarıp, aldığı kaliteli enerjiyi depolayıp,  kullanmadığı depo yağlarını vücut dışına atıyor. Ayrıca, yağ atımından sonra oluşabilecek cilt sarkmalarını önlemek için kolajen oluşturan ve obezite nedeniyle bozulmuş endokrin sistemin tekrar sağlıklı çalışmasını sağlayan karboksipunktur, eksilmiş kas dokusunu da tamamlıyor.

Diğer tüm zayıflama tedavilerinde depo yağların yanması esas alınırken, karboksipunktur tedavisinde vücuda “depo yağları at komutu” verildiği için yağlar yanmadan atılıyor. Böylece yağ yakabilmek için diyet yapıp düşük kalori alınmasına ve spor yapıp fazladan enerji harcanmasına da gerek kalmıyor. Üstelik istenildiği kadar yemek de yenilebiliyor.

Karboksipunktur tedavisi sonunda verilen kilonun iki katı oranında vücut küçülürken, cilt de eski elastikiyetine kavuşuyor. Selülitler kaybolurken, cildin daha genç ve sağlıklı görünmesi de kişinin kendisini daha enerjik ve sağlıklı hissetmesini sağlıyor.”
  
EN AZ 6 AYLIK BİR SÜRE ÖNGÖRÜLÜYOR

Şişmanlığın; vücudun kas, destek dokular ve yağ oranının yağlar lehine değişmesi sonucunda oluştuğunu belirten Dr. Özgönül, “2 kilo fazlası olan bir kişi, bu kiloyu verdiğinde maalesef sorun ortadan kalkmış olmuyor. Çünkü hala yağ fazlası devam ediyor olabilir. Bu da 10 kilo yağ fazlası, 8 kilo kas ve destek doku eksiği olduğu anlamına geliyor. Ancak bu değişim yapıldığında zayıflama işlemi gerçekleşebiliyor” diyor.

Bu nedenle karboksipunktur tedavisine başlanıldığında kilo fazlası ne kadar olursa olsun en az 6 aylık bir süre öngörüldüğünü belirten Dr. Özgönül şöyle devam ediyor:

“Ne yazık ki, ilaç, diyet ya da sporla yapılan rejimlerde sürekli kilo alınıp veriliyor ve bu ideal oran her defasında yağlar lehine bozuluyor. Ve sonunda OBEZ olmak kaçınılmaz bir hal alırken, zayıflık sadece vücutta hissediliyor, tartıda görülenin ise hiçbir önemi kalmıyor.”

KARBOKSİPUNKTUR TEDAVİSİ NASIL UYGULANIYOR

Kulaklar, çene altı ve kollarda bulunan özel noktalardan belirli bir sıra ile değişik miktarlarda Karbondioksit (CO2) ve Oksijen (O2) gaz karışımının verilmesi ile yapılan karboksipunktur tedavisinin yaklaşık 2-3 dakika sürdüğünü söyleyen Dr. Özgönül şu bilgileri veriyor:

“Bu şifreleme işlemi her seansta bir öncekinin karşılaştırılması sonucu bir bilgisayar programının yardımı ile tespit edilen miktar ve sırayla uygulanarak yapılıyor.

Özel noktalara yapılan işlem, o bölgedeki ozel şifreleme noktalarının dolaşımını tetikleyerek, bozulan koordinasyonu, iştah ve doyma merkezini düzenleyerek, vücudun çok daha verimli çalışmasını sağlıyor. Vücudun metabolizma hızında bir değişiklik oluşturmuyor. Çünkü metabolizma hızındaki suni hızlanma, enerji harcamasını artırdığı için geçici zayıflamaya neden olabilir fakat metabolizma tekrar yavaşlarsa bu verilen kilo fazlasıyla geri alınır. Metabolizmayı hızlandıran ilaç ve yöntemlerin tümünde bu kötü son görülmektedir.

Karboksipunktur uygulandığında tek yapılması gereken güçlü, sağlıklı, kalorili ve besleyici değeri yüksek gıdalarla beslenmek. Örnek vermek gerekirse bir bebek aynı mide kapasitesi ile bazen yarım bazen de 1.5 biberon ile doyabiliyorsa, yetişkin bir kişi de bazen bir bazen yarım bazen de 2 tabak yemekle doyuyor. Her öğünde değişebilen bu miktar vücudun ihtiyaç duyduğu enerji miktarına göre değişiyor.

Eğer vücut sistemi, hem kas dokusunu güçlendirmek aynı anda da kolajen oluşturup küçülmek istiyorsa daha çok enerji isteyerek mide kapasitesini büyütüyor. Böylece mide daha çok yemek istiyor ve daha çok miktar ile doyuyor. Ancak vücut az enerji istiyorsa, mide kapasitesini daha küçük tutarak az yemeyi sağlıyor. Başka bir deyişle çok yemeyi engelliyor. Örnekte verilen yarım biberon ile doyan bebek gibi. Yarım biberon ile doyan ve daha çok mama istemeyen bebekte de aynı sistem devreye girerek onun daha çok yemesini ve lüzumsuz yere yediği yemeği yine lüzumsuz yere sindirim sisteminin hazmederek boşuna çalışmasını engelliyor. Karboksipunktur sonrasında devreye giren bu sistem vücudun çok daha verimli çalışarak hazım sistemini lüzumsuz yere meşgul etmemeyi hedefliyor.”

DOĞRU BESLENMEYİ ÖĞRETİYOR

“Büyümek için bebekler ne kadar çok enerjiye ihtiyaç duyarsa, kilolu bir kişi de küçülmek için o kadar çok enerjiye gereksinim duyuyor. Bu yüksek enerjinin doğru zamanda ve vücudun istediği miktarda sağlanabilmesi ise, sindirim sisteminin verimli çalışmasıyla mümkün” diyen Dr. Özgönül sözlerine şöyle devam ediyor:

“Karboksipunktur tedavisinde obez mantığından çıkan vücut ideal kas, yağ dokusu ve kolajen oranına kavuşabilmek için yüksek enerjiye ihtiyaç duyuyor. Bu nedenle karboksipunktur ile birlikte sindirim sisteminin doğru çalışması da son derece önem arz ediyor.

Bu tedavi süresi boyunca doğru beslenmenin kuralı da öğretiliyor. Doğru beslenme ile birlikte vücut hiçbir direnç göstermeden hızla küçülürken, karboksipunktur işlevi bozulmuş organların doğru işlev kazanmasını, endokrin sitemin tekrar ideal şekilde çalışmasını, eksik kas dokusunun geri kazanılmasını, cilt sarkması olmadan zayıflamayı sağlıyor.

Bu tedaviyi uygulayan bir çok hastanın erken menopozdan çıkması, ülseratif kolit şikayetlerinin düzelmesi, dolaşım sistemine bağlı bacak ağrılarının azalması, polikistik over sendromunun iyileşmesi ve verdiği kilodan çok daha fazla küçülmesi de vücudun kendisini tedavi ettiğini gösteriyor.”

“HİÇBİR YAN ETKİSİ YOK”

Dr. Fevzi Özgönül’ün verdiği bilgiye göre, uygulama her zaman hastayı tedavi eden doktor tarafından tüm vücut analizinin yapılarak sonuçların bilgisayar programı yardımı ile bir önceki bulgularla karşılaştırılıp, iki ölçüm arasında vücudun davranışının belirlenmesi ve ona göre tetiklenmesi ile yapılıyor.  Haftada iki veya hızlı tedavi gerekiyorsa her gün uygulanabilen karboksipunktur uygulamasında şayet vücut normal davranış biçimine geçerse iki tedavi arasındaki süre uzatılabiliyor. Kişiye özel uygulamaların da yapıldığı karboksipunktur tedavisinde ilk olarak haftada 2 kez yapılan seanslar, daha sonra haftada bire, sonrasında da 15 günde bire düşüyor.

Vücudun bu sistemi öğrenip ileride şartlı refleks olarak kendi kendini tetikleyebilmesi için ise, en az 15 seans uygulanması gerektiğini anlatan Dr. Özgönül, “Karboksipunktur uygulaması CO2 ve O2 gazları ile bir başkada deyişle nefes aldığımız ve verdiğimiz gaz karışımı ile yapıldığı için tedavinin hiçbir yan etkisi de bulunmuyor” diyor.

BU KONUYLA İLGİLİ DİĞER HABERLER

Erkekler Diyette Neden Başarılı?

Diyet Başarısızlıklarında Ruhsal Sorunların Etkisi 

Şişman Mısınız?

Şok Diyetler Vereme Davetiye Çıkartıyor

Hülya Avşar Diyetinin Sırları

Gelinlik Diyeti

Kış Diyetinin İncelikleri

Meyve ve Sebzenin Diyetteki Yeri

Bahar Diyeti

Taş Devri Diyeti

Diyetle İlgili Doğru Bilinen Yanlışlar

 

« Geri

Diğer Haberler

Ramazan`da Su Kaybını Önlemek İçin Ne Yapmalı?
İftarda Ne Yemeli?
Ramazanda Sağlıklı Beslenme Önerileri
Ramazanda Mide ve Bağırsak Sorunları
`Düzensiz Uyku Kilo Aldırıyor`
Süt Tüketiminde Nelere Dikkat Etmeli?
Alkali Diyet Nedir?
Hangi Yaşta Nasıl Beslenmeli?
Bahar Yorgunluğundan Korunmak İçin
Ceviz Sınav Stresini Azaltır Mı?
Aşırı Karbonhidrat Tüketimi
Diyet Yaparken Nelere Dikkat Etmeli?
Emeklilikte Sağlıklı Yaşam Koşulları
Kilo Verdiren Gıdalar
Kırmızı Et, Bağışıklık Sistemini Güçlendiriyor
Etin Yanında Ne Yemeli?
Et Tüketiminde Nelere Dikkat Etmeli?
Hedeflenen Kiloya Ulaşmak İçin...
Kalp Sağlığı İçin Potasyum Tüketin
Emzirirken Nasıl Kilo Verilir?
Tüm Haberler »
Yorum Ekle
  Adım, Soyadım Görünsün   Rumuzum Görünsün
Mesaj :
Güvenlik Kodu :
 
Köşe Yazısı
Annem`e, O Güçlü Kadına Mektup…
Esra KAZANCIBAŞI
Tüm Yazılar
Online Randevu
Kriterleri seçin, hastanelerden online randevu alın.
Şehir
 Devlet   Üniversite   Özel
Acil Sağlık
Nöbetçi Eczaneler
Ambulanslar
Kan Merkezleri
Acil Servisler
Sağlık Tedarikçileri
Evde Sağlık Hizmeti
İlk Yardım Rehberi
Alo Sağlık
Hastaneler
Sağlık ocakları
Ana çocuk sağlığı merkezleri
Tahlil laboratuvarları
Görüntüleme merkezleri
Sağlık sigorta şirketleri
İlaç firmaları
Yaşlı bakım evleri
Bakım ve rehabilitasyon merkezleri
Diyaliz merkezleri
Kanser tedavi merkezleri
Ağız ve diş sağlığı merkezleri
Doktorlarla Canlı Sohbet
Şuan online doktorumuz yok. »
"Sorun Doktorunuz Yanıtlasın" bölümünden bize ulaşabilirsiniz.
Sağlık Kitapları
Haftanın Kitabı

"Sevgili Mutfak "
- Arzu Aygen
Önceki Kitaplar
Haftanın Söyleşisi
Gazeteci ve Biyolog Esra Öz: Aşkın Da Bir Kokusu Var
Esra Öz, `Kokuyla Keşfet` isimli kitabında, koku almanın insan sağlığına etkilerini anlatıyor.
Tüm Söyleşiler
Videolar
Medikal`e konuk olan Serhat Kılıç, sigarayı bırakma öyküsünü ve sağlık yaşantısını anlattı.
 Medikal Ödül - 2
 Medikal Ödül - 1
 İstanbul`da Organ Bağışı Artıyor
Anket
Aile hekimliği uygulamasından memnun musunuz?
Kararsız

Ankete katılmak için lütfen giriş yapınız. Giriş için tıklayınız.

Önceki Anketler
Sağlık Yönetimi
 Sağlık İletişimi
 Sağlıkta Kalite
 Sağlık Ekonomisi
 Sağlık Yönetimi
 Sağlık Hukuku
 Sağlıkta Kalite
 Yasa ve Yönetmelikler
Künye | Danışma Kurulu | Üyelik | Reklam | Gizlilik | Yasal Uyarı | İletişim Bilgileri
Copyright 2011 Sagligimicinhersey.com | Tüm Hakları Saklıdır. | Web Tasarım ve Programlama Grimor

Valid XHTML 1.0 Transitional