Sık Kullanılanlara Ekle · Anasayfam Yap ·  Üye Girişi · Yeni Üye  
Türkiye'den Haberler
 
Arkadaşına Gönder
Yorumları Oku/Yaz
Facebook'ta Paylaş
Twitter'da paylaş
 
 
Yemekte Denge Eğitimi Başladı
20.04.2012 - 2189 defa okundu.

Sabri Ülker Gıda Araştırmaları Enstitüsü Vakfı ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliği ile 8-11 yaş ilköğretim okulu öğrencilerine yönelik geliştirilen, “Yemekte Denge” eğitim programı başladı. Çocukların, okul çalışanlarının ve ebeveynlerin sağlıklı beslenme alışkanlığı geliştirmelerine destek olmayı hedefleyen Yemekte Denge, 2012-2013 Eğitim ve Öğretim yılı sonunda 40 okuldaki 20 bin öğrenciye ulaşmış olacak.

Sabri Ülker Gıda Araştırmaları Enstitüsü Vakfı’nın (GAV) ilk önemli projesi olan Yemekte Denge, Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü işbirliği ile Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü Öğretim Üyesi ve GAV Bilim Kurulu Üyesi Prof.Dr. Tanju Besler önderliğinde geliştirildi.

Yemekte Denge’deki son gelişmeler bir basın toplantısıyla duyuruldu. GAV Bilim Kurulu üyesi Dr. Zeki Ziya Sözen’in ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürü Funda Kocabıyık ile Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü Öğretim Üyesi ve GAV Bilim Kurulu Üyesi Prof.Dr. Tanju Besler katıldı.

"ÇOCUKLAR UZUN BİR YAŞAM SÜRECEK"

Toplantının açılış konuşmasını yapan Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürü Funda Kocabıyık bu projeyle çocukların fizyolojik ve psikolojik açıdan kaliteli, uzun bir yaşam sürdürmeleri için yeterli ve dengeli beslenme alışkanlığı kazanmalarına katkı sağlamayı hedeflediklerini belirtti.

Kocabıyık; öğretmen, okul yöneticisi ve çalışanların yeterli ve dengeli beslenme konusundaki bilgi, tutum ve becerilerini artırarak daha nitelikli bir eğitim hizmeti sunmayı öngördüklerini de sözlerine ekledi.

Dr. Zeki Ziya Sözen ise, “Toplum sağlığının gelişimine destek olmak amacıyla kurulan vakfımız, sağlıklı beslenme alışkanlığının küçük yaşlarda geliştirilmesi gerçeğinden hareketle, ilk projesini çocukların yeterli ve dengeli beslenme alışkanlığı kazanması için oluşturdu” dedi.  Dr. Sözen; Milli Eğitim Bakanlığı ile birlikte geliştirilen “Yemekte Denge” gibi, başka çalışmalarla da sağlıklı nesillerin yetişmesine, toplum sağlığının gelişimine katkı sağlamayı sürdüreceklerini sözlerine ekledi.

"PİLOT OKULLARDA EĞİTİMLER BAŞLADI"

Prof.Dr. Tanju Besler, programın ana mesajının “Dengeli bir şekilde her şeyi yiyebilirsin. Yapman gereken, dengeyi nasıl kuracağını öğrenmek” olduğunu belirtti.

2012-2013 Eğitim ve Öğretim Dönemi’nin sonunda Gaziantep, İstanbul, İzmir ve Trabzon’daki 40 pilot okulda 8–11 yaş grubunda 20 bin öğrenciye ulaşacaklarını söyleyen Prof. Dr. Besler, önümüzdeki senelerde tüm Türkiye’de, ikinci sınıftan beşinci sınıfa kadar okuyan öğrencilerin tamamına “Yemekte Denge” eğitiminin verilmesinin hedeflendiğini kaydetti. İstanbul, Gaziantep ve Trabzon’da pilot okullarda eğitimin başladığını müjdeleyen Prof. Dr. Besler, İzmir’de Yemekte Denge’nin Nisan ayı sonunda öğrencilerle buluşacağını belirtti.

Prof. Dr. Besler sözlerine şöyle devam etti: “Eğitimin içeriği, İngiliz Beslenme Vakfı BNF’nin benzer bir projesi örnek alınarak, Milli Eğitim Bakanlığı’nın işbirliği ve GAV Bilim Kurulu üyelerinin katkılarıyla geliştirildi. “Yemekte Denge”, Türkiye’deki en kapsamlı ve sürdürülebilir beslenme eğitimi projesi olması hedefiyle hazırlandı. Sağlıklı beslenme tabağını referans alan programda çocuklara, “Dengeli bir şekilde her şeyi yiyebilirsin. Yapman gereken, dengeyi nasıl kuracağını öğrenmek” mesajını veriyoruz. Proje çerçevesinde önce öğretmenler eğitildi. Ardından 8-11 yaş (2-5 arası tüm sınıflar) grubundaki öğrencilerin eğitimi başladı. Çocuklarımız sunumlar, alıştırmalar, kartlar ve posterler yardımıyla eğitiyoruz. Projenin internet sitesi www.yemektedenge.org adresinde yer alan interaktif oyunlar ve videolarla, öğrencilere eğitimlerini pekiştirme imkanı da sunuyoruz. Eğitim öncesi ve sonrası gelişimi karşılaştırabilmek için düzenlenecek testler yardımıyla da projenin ölçümlenmesi sağlayacağız.”

Türkiye’de çocukların beslenme alışkanlıklarına dair bilgiler de paylaşan Prof. Dr. Tanju Besler, Sağlık Bakanlığı’nın “Türkiye Beslenme ve Sağlık Araştırması 2010” ön verilerine göre, 6-18 yaş grubundaki çocukların yüzde 19’unun olması gerekenden zayıf, yüzde 22’sinin fazla kilolu olduğunu söyledi. 0-5 yaş grubundaki çocuklarda ise, olması gerekenden zayıf olanların yüzde 17, fazla kiloluların ise yüzde 21 oranında olduğuna işaret eden Prof. Dr. Besler; oranlar arasında önemli bir farkın görülmemesini, beslenme alışkanlıklarının küçük yaşta belirlenmesinden ve değiştirilmesinin zorluğundan kaynaklandığını sözlerine ekledi. 

"PROJE TÜRKİYE GENELİNE ULAŞACAK"

MEB Temel Eğitim Genel Müdürü Funda Kocabıyık, bakanlığın desteklediği “Yemekte Denge”nin proje sürecini şöyle değerlendirdi:

“Proje kapsamında öğrenci, öğretmen, veli ve okul çalışanlarına yönelik olarak geliştirilen materyallerin; ülke geneline yaygınlaştırılmadan önce, yeterliliğinin belirlenmesi amacıyla ilk önce pilot uygulama başlattık. Pilot il olarak, beslenme alışkanlıkları farklılık arz eden İstanbul, İzmir, Gaziantep ve Trabzon şehirlerinde karar kılındı. Bu illerde, ilköğretim 2-3-4-5 sınıf kız ve erkek çocuklarımızın öğrenim gördüğü 40 okul; sosyoekonomik, kültürel ve eğitimsel göstergeler temel alınarak seçildi. Proje okulları olarak yatılı ilköğretim bölge okulları, taşıma merkezli ilköğretim okulları, birleştirilmiş sınıf uygulaması yapılan ilköğretim okulları, ikili ve tekli eğitim yapılan ilköğretim okulları belirlendi. Bu okullarda görev yapan yönetici ve öğretmenlere proje kapsamında yükümlülüklerini anlatan bir rehber hazırlandı. Ayrıca pilot illerde proje yürütücüsü olarak görev yapmak üzere, alanında uzman, iki personel belirlenerek programa dahil edildi.

Proaktif bir yaklaşımla hazırlanan bu proje ile erken yaşlarda ( 8-11 yaş ) kazanılan doğru bilgi, tutum ve beceriler sayesinde daha sağlıklı ve nitelikli bir yaşam süren bireylerden oluşan bir nüfusa sahip olacağımıza inanıyoruz. Böylelikle beslenme bozukluğundan kaynaklanan kanser, kalp damar hastalıkları, tansiyon, şeker vb hastalıklara yakalanma riskinin azalmasına bağlı olarak, sağlık harcamalarının da azalacağını ve ülke ekonomisine katkı sağlanacağını düşünüyoruz.”

« Geri

Diğer Haberler

Beyin Ölümüyle İlgili Umut Tacirliği
Her İlde Diyabet Merkezi Açılmalı
Kansere Karşı El Ele
Kamu Hastanelerinde Özel Odaya Ek Ücret Alınmayacak
Sigara İçen Cezasını Ödedi
Sağlık Bilişimi Yöneticileri Semineri
Hastane İnfeksiyonları Kongresi 2010
1000 Tüberkülozlu Mikrop Yayıyor
Onkoloji Kongresi Antalya’da Düzenleniyor
100 Hastadan 10’u Enfeksiyona Yakalanıyor
Böbrek Hastalığında Risk Faktörleri
Kanser Uzmanları İstanbul’da Buluştu
Tüp Bebekte Babanın Kim Olduğu Önemli
Yabancının Spermiyle Tüp Bebek Yasaklandı
TPD: Eşcinsellik Sağlıklı Bir Durum
Tüp Bebekte Embriyo Transferine Sınır
Kök Hücre Kongresi Yapıldı
14 Mart Tıp Haftası Eylemle Geçecek
Suya Sabuna Dokunun Kampanyası
TTB’den Cezaevleri Sağlık Raporu
Organ Bağışı İçin Kampanya
Hastanelerin Kurumsal Sorumluluğu Tartışılacak
Sağlık Bakanlığı`ndan AIDS Paneli
2 Bin Uzmandan Antalya`da Diyabet Zirvesi
Nöropatik Ağrı İçin Kampanya
46. Diyabet Kongresi Antalya’da Başladı
Engeller, Sınırlar Kalktı, Uluslararası Gülen Çocuk Şenliğinde Buluşuldu
8’inci Ulusal Jinekoloji ve Obstetrik Kongresi
Dünya Çölyak Günü’nde Hastalığa Dikkat Çekildi
Hipertansiyon TIR’ı 3. Kez Türkiye’nin Tansiyonunu Ölçüyor
Kanserli Hastalar Kongresi Yapıldı
El Yıkama Zili Projesi Başladı
Danıştay, Özel Dişhekimine Sevk Yolunu Açtı
2010 Dünya Akciğer Sağlığı Yılı
8. Ulusal Jinekoloji Ve Obstetrik Kongresi
TKD’den Üç Toplantı Birarada
Obeziteye Bağlı Kanserde Artış
Sağlık Bakanlığı`ndan Zayıflama İlacı Uyarısı
7. Ulusal Hemofili Kongresi Yapıldı
9. Uluslararası Nükleer Onkoloji Kongresi
7. Metabolik Sendrom Sempozyumu
Hemşirelik Haftası Etkinliklerle Kutlanıyor
Gripten Ölenlerin Sayısı 296
Kadın Ve İşlevsel Üroloji Kongresi Yapıldı
Kapalı Alanda Sigara Yasağından Taviz Yok
2 Milyon Doz H1N1 Aşısı Yapıldı
Behçet Hastalığı Kongresi İstanbul’da
Gebelere Uygulanan Aşı ABD`den Değil
Domuz Gribinden Ölüm 415`e Yükseldi
Diyabet Tedavisindeki Gelişmeler
Domuz Gribinden Ölüm 353`e çıktı
Dünya Kadınlar Günü’nde Meme Sağlığı Paneli
20. Ulusal İmmünoloji Kongresi Yapıldı
Sezaryen Oranları Tüm Dünyada Artıyor
Domuz Gribinden Ölüm 241`e Yükseldi
Dünya AIDS Günü Renkli Etkinliklere Sahne Oldu
Gripten Öüm 195’e, Aşı Yaşı 50’ye Çıktı
HIV/AIDS Dünyada Azalıyor, Türkiye’de Artıyor
Kadına Yönelik Şiddet Artıyor
Aile Hekimliği Hizmeti
1 Aralık Dünya AIDS Günü
Sporda Beslenme Stratejileri
6 Yetişkinden Biri Kronik Böbrek Hastası
Acil Servislere Renk Geliyor
Hipertansiyonun Tır’ı Tuzu Süpürdü
Psikiyatristlerden Silahsızlanma Çağrısı
Kamunun Sağlık Harcamaları Arttı
Sağlık Turizmi İçin Site Kuruldu
İşsize Sağlık Hakkı Yeniden 100 Gün
İstanbul’da Sigara İçenlere Ceza
İşsizlere Sağlık Hizmeti 10 Güne İndi
Sigarasız Yaşama Adım Atın
Yeni Yılda Sağlıklı Armağanlar
Sağlık Masası HaberTürk`te
Avon’la Sağlığa Yolculuk Tırı Yola Çıktı
Sağlıkçılardan Greve Destek
Dünya Kanser Günü
Gül, Tam Gün’ü Onayladı
Tam Gün Yasalaştı
Sağlık Çalışanları Eylem Yaptı
Doktorlar Salı Günü İş Bırakıyor
Doktorlar, Tam Gün Yasası`nı Protesto Etti
Sağlık Yöneticileri Zirvesi 2010
Hastaya Son Dönem Desteği
Dünya Psiko-onkoloji Kongresi’ne Türk Başkan
14 Ekim Dünya Spirometre Günü
50 Bin Kişi Organ Bekliyor
11. Ulusal Romatoloji Kongresi Yapıldı
İstanbul`da Aile Hekimliği Uygulaması 1 Kasım’da Başlıyor
26. Ulusal Kardiyoloji Kongresi İstanbul’da Yapılıyor
32. Endokrinoloji Ve Metabolizma Kongresi Yapıldı
18 Ekim Dünya Menopoz Günü
Ağrını Tanı Kampanyası Sürüyor
Mavi Bisiklet Caddebostan’da
Yeşilay Başkanını Seçti
Kanseri Yakalayın, Yakalanmayın
Neştersiz Kalp Ameliyatı Yapıldı
Yeşilay, Yeni Yönetim Kurulu Üyelerini Seçti
Kız Kulesi’ne Pembe Aydınlatma
Kansere Karşı Zafer Sergisi
Yeşil Kart Sahiplerine Özel Hastanede Yoğun Bakım Tedavisi
Sağlık Sektöründe Ücret Gaspı İddiası
Yedinci Hepato Gastroenteroloji Kongresi Antalya’da Yapıldı
HPV`den Korunun Kampanyası
Kardiyologlar İstanbul’da Buluşuyor
TURKRAD2010 Kongresi Kasım’da
Diyabet Sohbetleri Eğitimi 1600 Diyabetliye Ulaştı
"Ebola Virüsü Büyük Salgınlara Yol Açmaz"
TPD’den Nöbet Ertesi İzin Hakkına Destek
AIDS Fotoğraf Sergisi Açılıyor
Sağlık Bakanlığı’ndan BPA’lı Biberon Açıklaması
01 Aralık Dünya AIDS Günü Etkinlikleri
Acil Sağlık Hizmetleri Sempozyumu
Evde Ruh Sağlığı Tedavisi
İrem Hattat İkinci Kez Avrupa Cinsel Sağlık Birliği Başkanı Seçildi
Kemik Okulu Projesi Türkiye’ye Yayılıyor
Diyabetle Yaşamak Belgeseli
Sezen Aksu Pankreas Ameliyatı Oldu
Kemoeziyet Soruşturulacak
TJOD Genel Kurulu Yapıldı
Kanser Hastaları, Evde Tedavi Edildiklerinde Daha Huzurlular
“Hareketi Hissetmek” Fotoğraf Yarışması Sonuçlandı
“Et İthalatı Toplum Sağlığı İçin Tehdittir”
Meme Kanseriyle Mücadele Hikayeleri
21. Ulusal Üroloji Kongresi Başladı
Romatologlardan Tam Gün`e Eleştiri
Diş Hekimleri Sıkıntılarını Dile Getirdiler
Türkiye’nin Tıbbi Görüntüleme Cihazı Haritası
İstanbullular`a Sıcak Hava Uyarısı
Otizmli Çocuklara Destek Gecesi
Sağlık Bakanlılığı`ndan Domuz Gribi Aşısı Açıklaması
TTB`den Sağlık Bakanını Protesto Eylemi
Danıştay, Tam Gün Yasası’nın Yürürlüğünü Durdurdu
Tam Gün Yasası İptal Edildi
Sağlık Bakanlığı`ndan Basın Toplantısı
19. Anadolu Psikiyatri Günleri
Güzellik Merkezi Sayısıyla ilgili Açıklama
Yaşlı Ve Hasta Bakımı Eğitimi
"Emniyet Kemeri Hayat Kurtarır!"
Sağlık Bakanlığı: Ölüm Nedeni Aşı Değil
Sağlıkta Performans Yönetmeliği Eleştirildi
Türkiye’nin Cerrahları Ankara’da Buluştu
Geriatri 2010 Kongresi’nde Yaşlılığa Dikkat Çekildi
Yumurta Dondurma Yöntemi Türkiye’de de Uygulanıyor
Sigara İçmek Çirkindir, Çirkinleştirir
TAJEV, Güneydoğu’da Halkı Bilgilendirdi
11. Ulusal Ağrı Kongresi Yapıldı
İstanbul, 1 Kasım’dan İtibaren Aile Hekimliğine Geçiyor
Sağlık Bakanlığı`ndan `Domuz Gribi` Haberine Açıklama
Evde Bakım Elemanları Sertifika Aldı
7. Hepato Gastroenteroloji Kongresi Yapılacak
Meme Kanserinde Erken Teşhisin Önemi Vurgulandı
Ortopedi Ve Travmatoloji Sempozyumu
Aktarlardaki Kozmetik Ürünlere Denetim
İstanbul`da Aile Hekimliği Uygulaması
10 Eylül İntiharı Önleme Günü
Batı Nil Virüsü 3 Can Aldı
Sağlık Bakanlığı’ndan Kas Hastalığı Açıklaması
12. Ulusal İç Hastalıkları Kongresi
Sağlık Bakanlığı’ndan "Bisfenol A" Açıklaması
İstanbul`un Aile Hekimleri Belirlendi
Pakistan’a Sağlık Yardımı
İstanbul’da Göz İltihabı Salgını
Hangi Tıp Kongresi Ne Zaman?
TPD: Silahlanmayı Durdurun
Domuz Gribi Salgın Alarmı Sonlandırıldı
Finansbank’tan Doktorlara Hizmet
Biber Hapı Nedir?
Jinekologlar, Hekime Saldırıyı Kınadı
Eczacılardan Pakistanan’a Yardım
Sağlıklı Beslenme Haftası
Domuz Gribi’nden Ölenlerin Sayısı 161’e Çıktı
Eczacılardan Radyo Havan
İlk Yardıma İlk Adım
Hemşire Kene Yüzünden Yaşamını Yitirdi
İstanbul`da Dişhekimleri Zirvesi
Ücretsiz Domuz Gribi Aşısı
TÜSİAD`dan Tıp Turizmi Raporu
Kalbinizde Risk Büyük, Önlem Kolay
Ulusal Beslenme Platformu Kuruldu
Tümör Aşıları
Diyabet 2020 Projesi
Diyabet İçin Bisikletle Avrupa Turu
Dumansız Yaşam Destek Ödülü
Kadınlara Aile Planlaması Kampanyası
Hastanede Yangın Faciası
Sahibinden Genç Fikirler
PKU`lu Çocuklara Yaza Merhaba Şenliği
II. Uluslararası Nörokardiyoloji Sempozyumu
AIDS Toplantısı İstanbul’da Yapıldı
Sigarasız Ortamlarla Gelen Sağlık
Gençlerde Diyabet Arttı
12 Diyabet (Şeker) İlacı Toplatılıyor
Ebelere Doğuma Hazırlık Kursu
Marja Putkisto, Türkiye’ye Geliyor
Böbrek Sağlığı Otobüsü Yola Çıktı
Philips, Türkiye’nin Sağlık Haritasını Açıkladı
Alzheimer Çağrı Merkezi 1 Yaşında
Küvöz Yokluğu İkizleri Ayırdı
ALS Ve Alzheimer`da Kalıtımın Rolü
Pozitif Yaşam Derneği 4 Yaşında
Türkiye`de Kapalı Ortamda Sigara İçme Yasağı
Çoğul Gebeliklerin Zararları
Enfeksiyona Bağlı Bebek Ölümü Yok
Türkiye`nin Tansiyonu Ölçüldü
Erkek Erkeğe Sağlık Konuşuyoruz Kampanyası
Hipertansiyon TIR`ı 31 Bin Kişiye Ulaştı
Diş Macunu Tüketimi Arttı
Çocuklar Gıda Güvenilirliğini Öğreniyor
Delici Ve Yakıcı Ağrınız Varsa Dikkat!
Alzheimerlılar`ın Yakınlarına Psikolojik Destek
Ekonomik Krize Ruhsal Destek
Kadın Sağlığı İçin Kampanya
Lösemi Tedavisinde Uzman Sıkıntısı
Havaalanlarında Ani Kalp Ölümleri Önlenecek
Eşi İşsiz Kalan Kadınlar Depresyona Giriyor
İlaç Yolsuzluklarına Karşı Eczacılardan İstek
Ünlülerden Kalp Sağlığına Destek!
Cinsel Sorunları Doktora Nasıl Anlatmalı
Cinsel Sorunlar ve Ruh Sağlığı
Diyabetli Hastalar Arasında Yarışma
Hepatit Otobüsü Yollarda
Organ Bağışı Ve Nakli Ödülleri
Aşı Ol, 11 Hastalıktan Korun!
Medikale Ödül
HIV Pozitiflere Özen Gösterilmiyor
Yılın Sağlık Programı: Medikal
Doktorlara Endoskopi Eğitimi
Hepatit B İle Savaş İçin Kampanya
Psikiyatristlerden Bonzai Açıklaması
Siz yoksa emniyet kemerini takmıyor musunuz?
`ASNO 2014` Kongresi İstanbul`da
Şizofren Hastaları Arasında Yarışma...
Tiroid Farkındalık Haftası
Böbrek Sağlığı Otobüsü Yoluna Devam Ediyor
Türkiye`nin Tansiyonu
Hipertansiyon ve Tuz Tüketimi İlişkisi
Yeni Yöntem: Doğal Boşluk Cerrahisi
Sağlığa Emek Verenler Ödüllendirildi
12. Dünya Halk Sağlığı Kongresi
Beyin Sinyalleriyle Cihazlar Harekete Geçirildi
Avrupa Anatomi Kongresi İstanbul’da
İstanbul`da Organ Bağışları Artıyor!
Çocuklara İlk Yardım Eğitimi
Beyazıt Öztürk Halka Hepatiti Anlatacak
Meme Kanserinde İleri Evre
Kanserde Hedefe Yönelik Tedavi
Hepatit B’den Aşıyla Korunun
Sağlık Bakanı’ndan Domuz Gribi Uyarısı
Çocuğunuz İçin En Güvenli Anaokulu Hangisi?
Tam Gün Tasarısına Hekimlerden Tepki!
Krize Ruhsal Destek Projesi!
Hipertansiyon Tır’ı Yola Çıkıyor!
Domuz Gribi 38 Ülkeye Yayıldı
Akciğer Kanseri Sempozyumu
“Domuz Gribi Aşısının Yan Etkisi Her İnsanda Farklıdır”
Ağrı Ve Mardin’de Domuz Gribi
Domuz Gribi Aşılaması Kasım Sonunda
Kadınların Meme Kanseriyle Mücadele Yürüyüşü
Ankara`da Okul ve Dershaneler Tatil
Domuz Gribi Nedeniyle Türkiye`de İlk Ölüm
İstanbul`daki Okullar Dezenfekte Edilecek
İstanbul`da Domuz Gribinde Son Durum
İstanbul Ve Ankara’da Domuz Gribi
Nükleer Tıp Alanındaki Sorunlar
Diyarbakır`da Okullar Bir Hafta Tatil
Uykuda Solunum Bozuklukları Sempozyumu
Kızamıkçık Aşısının Önemi
Domuz Gribi Aşısı Tartışılıyor
Domuz Gribi Vakası 16`ya Yükseldi
Felçlilere Kök Hücre Umudu
Domuz Gribi Nedeniyle Okul Kapatıldı
Bugün RA Günüm
Ücretsiz Diş Muayenesi
Enerji İçecekleri İle İlgili Açıklama
Sağlık Bakanlığı`ndan Domuz Gribi Açıklaması
Diyabet Sohbetleri Programı Başladı
HIV Hepimizi İlgilendirir
GSK: Kanada’daki Aşının Türkiye’deki İle İlgisi Yok
10. Ulusal Romatoloji Kongresi
Domuz Gribin’den Ölüm 112’ye Çıktı
3. Prevantif Onkoloji Sempozyumu
Antalya’da 3 Kongre Birarada
Gripten Ölüm Sayısı 93 Oldu
Sağlık Bakanı’nın Hem Kızı Hem Oğlu Domuz Gribi Oldu
Domuz Gribi Aşılarının Testi Tamamlandı
Gripten Ölenlerin Sayısı 73 Oldu
Manisa’daki Domuz Gribi Vakası
Domuz Gribinde 20 Ölüm Daha
Sağlık Bakanlığı İddiaları Yanıtladı
Bir Günde 6 Kişi Öldü
Domuz Gribi Nedeniyle Ölenlerin Sayısı 30’a Yükseldi
2 Kişi Daha Hayatını Kaybetti
Eczacılar İlaç Fiyatlarına Tepkili
Domuz Gribinden 11. Ölüm
Domuz Gribi Aşılaması Yarın Başlıyor
Kadınlarda Yumurtaların Dondurulması
Sahte Dişhekimi Can Aldı
Dr. Doğruer’den Karikatür Sergisi
Eczacılık Kongresi İstanbul’da
Sigara Yasağına Sağlık Meslek Odalarından Destek
70 Engelli Vatandaşa Tekerlekli Sandalye Verildi
Prof. Dr. Nuri Özgirgin`e Ödül
Depresyonlu Kişilerin Yarısı Doktora Başvurmuyor
Beyin Tümörleri Tartışıldı
Diyabetli Çocuklar İçin Çağrı
Hipnoz Ve Hipnoterapi İçin Yasal Düzenleme Yapılması İsteniyor
Ruh Sağlığı Yasası Çıkartılmalı
Türk Girişimsel Radyoloji Derneği’nden Pankreas Tümörüyle İlgili Açıklama
10. Ulusal Talasemi Gençlik Kampı
Akciğer Kanseri Kongresi Yapıldı
Okulda Diyabet Projesi
Diyabete Destek Yürüyüşü
Aile Hekimliği İle İlgili Merak Edilenler
36. Ulusal Hematoloji Kongresi Antalya’da Yapılacak
Solunum 2010 Kongresi Yapıldı
Hikayeni Gönder Kampanyası
24 Yaş Altındakilere Ücretsiz Aşı
Aile Hekimliği Yönetmeliğinde Değişiklik
Aile Hekimlerinden Çağrı
Domuz Gribi Aşısı Kime Yapılmalı
Alzheimer Çağrı Merkezi
Yaşlılıkta Depresyon ve Kaygı
Domuz Gribi Aşısı Piyasada Satılmayacak
SGK’lıların Muayene Ücretleri Arttı
Grip Günü`nde "Aşı Olun" Uyarısı Yapıldı
İç Hastalıkları Kongresi
Kalbinle Çalış, Danset, Spor Yap
Sağlık Bakanlığı ve Türk Telekom’dan Teknoloji İşbirliği
Dişhekimleri İsyan Etti
Hastaneler Depreme Dayanıklı mı?
Prostat Hastalıklarında Artış
Kalbinizi Koruyun, İçinde Sevdikleriniz Var
Prostat Hastalıkları İçin Kampanya
Ekmekteki Tuzda Hipertansiyon Riski
Dünya Eczacıları Türkiye`de Buluştu
8 Eylül Dünya Fizyoterapistler Günü
HIV/AIDS Toplantısı Antalya’da Yapıldı
Kronik Böbrek Hastalığı Araştırması
12. Ulusal İç Hastalıkları Kongresi
Kalbini Sev, Değerini Bil
Kadınlar Sağlığına Ne Kadar Önem Veriyor?
3. Üreme Tıbbı Derneği Kongresi
Nefret Suçları Yasa Kampanyası
Yüz Nakli Yapılan Uğur Acar, İlk Kez Konuştu
Özel Özürlü Bakım Merkezlerinin Hizmet Standardı Tartışıldı
Sağlık Bakanı Akdağ Tam Gün Mesai Ve Muayenehaneler Konusunda Ne Dedi?
Tüp Bebek Tedavisinin Ayrıntıları Anlatıldı
Türkiye’de İlk Tam Yüz Nakli Yapıldı
Aile Hekimlerine Özel Bilgi Servisi
Yeni İlaç Protokolü İmzalandı
TTB, Tüberküloz Raporu Hazırladı
Doktorlar Sesleriyle Rapor Yazabilecekler
Turkcell Blog Ödülü Pozitif Günlük’ün
Estetik Cerrahlardan Botoks Açıklaması
Sağlık Bakanlığı’ndan Sahte Meme Silikonu Açıklaması
Kan Bağışında Teknoloji Devri
Alo 182 Sistemi Başladı
Ünlülerin İyileşme Öyküleri Medikal’de...
Vatandaşların Kamu Hastanelerine Borçları Silindi
İstanbul`daki Kamu Hastaneleri Yenileniyor
Sağlık Bakanı Recep Akdağ Medikal`e Konuk Oluyor
28 Şubat “Nadir Hastalıklar Günü
Mutlu Olmak Yerine Çekici Olmayı İstiyoruz
Türkiye’de Bebek Ölüm Hızı Dünya Ortalamasının Altında
Böbrek Hastalıklarındaki Artış Alarm Veriyor
Dünya Böbrek Gününde Dev Tuzluk Yumruklandı
Türk Kardiyoloji Derneği’nden Araştırma Makalelerine Ödül
Saç Kozmetik Ürünleri İçin Uyarı
Sağlık Bakanlığı`ndan Kanser İlaçları Açıklaması
İstanbul Sağlık Hakkı Meclisi Kuruldu
Eczacılar Miting Düzenliyor
Tıp Dünyası Yüz, Kol ve Bacak Nakillerini Tartışıyor
Medline, Vodafone İşbirliği ile Mobil Sağlık Hizmeti Sunacak
Yabancı Doktorlara Türkiye’de Çalışma İzni Verilmeli Mi?
Aşırı Adet Kanamalarına Dikkat!
Okulda Diyabet Programı 10 Milyon Kişiye Ulaştı
Türkiye`nin Diş ve Ağız Sağlığı Profili
Sağlık Bakanlığı’ndan Bitkisel Ürün Açıklaması
Sağlık Bakanlığı’ndan Deli Dana Açıklaması
Meme Kanserini Yenen Hastalar Anlattı
Hareketsiz Yaşam Sağlığı Bozuyor
Kompozit Doku Nakli Bilimsel Danışma Kurulu Tutanağı
Van’da Diyabetli Hastalar İçin Afet Yardım Çadırı Kuruldu
Diyabete Dikkat Çekmek İçin Yürüdüler
Kurban Kesiminde Dikkat Edilecek Sağlık Kuralları
Aile Hekimliği İstanbul’da 1. Yılında
47. Psikiyatri Kongresi Yapıldı
22. Ortopedi Kongresi Başladı
Radyologlar, Hastanelerdeki Eğitimden Endişeli
Türkiye’de Her 100 Kişiden 2’si Sedef Hastası
10. Üroonkoloji Kongresi Antalya’da Yapıldı
Avon’dan Doktorlara Amerika’da Burs
Deprem Sonrası Bulaşıcı Hastalık Riski
2. Akdeniz Onkoloji Forumu Düzenleniyor
37. Ulusal Hematoloji Kongresi Yapıldı
13. Dünya Psiko-Onkoloji Kongresi Türkiye’de Düzenlendi
32. Ulusal Radyoloji Kongresi
10. Üroonkoloji Kongresi Antalya’da
33. Avrasya Maratonu’nda Yaşlı Hakları İçin Koştular
Diyabette Cerrahi Tedavi Mümkün Mü?
Diyabetli Çocuklara Çizgi Film İle Eğitim
AIDS Günü 2010 Teması: Evrensel Erişim
Bilim İlaç, Avrupa Kalite Büyük Ödülü’nü Aldı
Nadir Hastalıklar Sempozyumu
Gönüllü Verici Sayısı Çok Az!
Akılcı İlaç Kullanımı Ve HIV/AIDS Sempozyumu
Eczacılar İlaç Fiyatlarına Tepkili
Sağlık ve Sigorta Yöneticileri Derneği Kuruldu
HIV/AIDS İlaçlarında Fiyat Artışı
Onkoloji Enstitüsü 7. Sempozyumu
Kolesterol Gerçeği Tartışılıyor
İstanbul’da Sağlık Kurumları Depreme Karşı Güçlendiriliyor
Dünya Diyabet Haftası Etkinlik Programı
Sağlık Sektöründe Sosyal Medya Konferansı
Sağlık Bakanlığı’ndan Kobay Haberine Açıklama
AIDS Günü’nde Kırmızı Kurdele
Bakan Akdağ`dan Performansa Yanıt
Cerrahpaşa ve İstanbul Tıpta G(ö)REV
Öğretim Üyelerinin Performans İsyanı
Diyabetliler “Diyabet Parlamentosu”nda Sorunlarını Anlattı
Şizofrenide İşlevsellik Ulusal Uzlaşı Raporu
Diyabetle Tatlı Yaşam Yarışması
Sağlık Bakanlığı’ndan Maytap Açıklaması
15 Ünlü Kadından Meme Kanseriyle Mücadeleye Destek
HIV Değil Önyargı Öldürüyor
Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlara 4/B Sözleşmeli Personel Alınacak
Aile Hekimlerinden Alınan Damga Vergisi Kaldırıldı
Acıbadem Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu’nun İkinci Mezunları Kep Attı
Türk Jinekoloji ve Obstetrik Derneği Kürtaj Konusunda Açıklama Yaptı
Türkiye`ni​n Kalp Sağlığı Alanındaki İlk Büyük Ödülünü TKD Aldı
Çağdaş Eczane İşletmeciliği: `Akılcı Eczane Yönetimi`
Dişler Yolunda Projesi İlk Mezunlarını Verdi
Hareketsiz Yaşam Pek Çok Hastalığa Davetiye Çıkarıyor
Normal Doğuma Teşvik Yapılmalı
Kürtaj Raporu Hazırlanıyor
Dumansız Aileler Projesi Malatya`da Başladı
Selpak`tan Tuvalete Merhaba Evi
Diyanet İşleri Başkanı Açıklama Yaptı
TJOD, Kürtaj`ın Etik Ve Hukuki Kurallarını Açıkladı
Kürtaj Yasağı Anne Ölümlerini Artırır
Kötü Beslenme Hastalıklara Davetiye Çıkarıyor
İstanbul Halk Sağlığı Müdürlüğü Hakkında Bilgi Verildi
Kürtaj Yasağı Sinyaline Tepkiler Büyüyor
19. Uluslararası Dişhekimliği Kongresi
Sağlık Bakanlığı’ndan Uyarı
Sorular ve Yanıtlarla Diyabet Kitabı Çıktı
Yeryüzü Doktorları’ndan Gazze’de Parmak Nakli
MEMEDER’e Ödül Yağıyor
Arkadaşım Diyabet Kampı 2012 Başlıyor
Sağlık Bakanlığı`ndan Bitkisel Ürün Açıklaması
Şeker Çocuklar Kampı 20 Yaşında
Tam Gün Yasası İptal Edilidi
Sıcak Havalarda Ne Yapmalı?
Sağlık Bakanlığı`ndan Kolonya Yasağı
PR`cılar Gözünden Sağlık Haberciliği
Sağlık Haberleri Halkın Sağlığını Nasıl Etkiliyor?
Yerli Ve Yabancı Sağlık Kuruluşları İstanbul’da Buluştu
28. Avrupa Üreme Derneği Toplantısı İstanbul`da
Prof. Dr. Onur Erol, Uluslararası Estetik Derneği Başkanı Oldu
Bitkisel Tıbbi Ürünler Bilim Kurulu Oluşturuldu
Nefes Ölçüm Günü`nde Nefes Ölçümü Yapıldı
Abdi İbrahim`den ASKO Projesi
Aile Hekimliği Yasası`nda Değişikliklere Tepki
Sağlıklı PR Nasıl Yapılmalı?
Op. Dr. Ahmet Eminoğlu Hayata Veda Etti
Club Bypass, Ani Kalp Ölümlerine Dikkat Çekti
Anne Karnında Kalp Tedavisi
Henkel`den Kanserli Çocuklara Destek
YGS’ye Alınmayan Diyabetli Genç Hakkında Açıklama
Sorular ve Yanıtlarla Göz Hastalıkları
Türk Kardiyoloji Derneği Yeni Kurullarını Seçti
Sedef Hastaları Kendilerini Dışlanmış Hissediyor!
101. Dünya Dişhekimleri Kongresi İstanbul`da Yapılacak
Akromegali Tedavi Edilebilir Bir Hastalık
Parkinson Hastalığının Etkilerini Azaltmak Mümkün
Gazeteci Nevval Sevindi: `2012 Yılı Kadın Kanserleri Yılı`
Sağlık Bakanlığı YÖK`e Suç Duyurusunda Bulundu
31 Mayıs Dünya Sigarasız Günü
Kanserle Mücadele Devlet Politikası Olmalı
Hekime Saldırıya Kınama
Türk Diyabet Cemiyeti Başkanı Değişti
Kolon Kanserini Yenen Hastalar Biraya Geldi
Tuzu Kısmak Felci Önlüyor
Birleşik Krallık-Türkiye Sağlık Haftası
Yeryüzü Doktorları, Bakü’de Psikiyatri Hastalarını Muayene Etti
Sağlık Bakanlığı Tıp Bayramı Ödüllerinin Sahipleri Belli oldu
SGK Sözleşmeleri ve SUT Uygulamaları Masaya Yatırıldı
Evde Sağlık Hizmetleri
‘Diyabeti Durduralım” Projesinin Değerlendirme Toplantısı Yapıldı
Kolon Kanserine Karşı Tırmandılar
`Karatay Mutfağı`ndan Öneriler
Pediatrik Dermatoloji Kongresi Yapıldı
Prof. Dr. Serap Erdine’ye IBM’den Ödül
Göz Kitabı Migros`un Kitap Stantlarında
Avrupa Pediatrik Dermatoloji Derneği’ne İlk Türk Başkan
Sağlık Bakanlığı’ndan Bitkisel Ürün Açıklaması
“Sağlık Çalışanlarına Şiddete Hayır” Toplantısı Yapıldı
Hipertansiyon Avcıları Yarışması
Hekimler Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ı İstifaya Çağırdı
Sağlık Bakanlığı’ndan Çalışan Güvenliği Genelgesi
Kansere Anadolu Mutfağından Tavsiyeler
GDO Tanısı 2012 Sempozyumu
4. Türkiye EKMUD Kongresi Devam Ediyor
Ankilozan Spondilit (AS) Hastalığı Nedir?
Uluslararası Sağlık Turizmi Hukuku Kongresi
Sağlıklı Cinsel Yaşam İçin: “Mutlu Aile” Araştırması
Sağlık Bakanlığı’ndan Okul Süt Programı Açıklaması
Hekimler Sandık Başındaydı
Hepatit B Hastalarına Destek Programı
İstanbul Tabip Odası Tıp Bayramını Kutluyor
Atilla Kavdır’ın Ölümüyle İlgili Açıklama
Doktorlardan Çok Ses Tek Yürek Mitingi
3 Mayıs Dünya Astım Günü
Radyasyona Maruz Kalanların Tedavisi
Ücretsiz Kanser Taraması
Hekimlere Saldırıdan Sağlık Bakanlığı Sorumlu Tutuldu
Tıp Bayramı`nda Beyaz Önlük Töreni
1. Ulusal Alzheimer Kongresi Başladı
Aile Hekimliği Herkese Ücretsiz
Sanatçı Berkant Akgürgen Acil Servis`e Kaldırıldı
24 Mart Dünya Tüberküloz Günü
İbrahim Tatlıses Yoğun Bakımda
“İyi Beslenmek, İyi Gelecek” Sergisi
Bir Nar, Bin Hayat Kurtarıyor
Böbreklerini Koru, Kalbini Kurtar
Dünya Böbrek Günü Etkinlikleri
Obeziteyle Mücadele İçin Kilo Kontrol Hareketi Başlatıldı
Türkiye`nin Kemik Erimesi Raporu
Kadına Şiddetin Medyadaki Sunumu Tartışıldı
Türkiye’de Kızamık Salgını Beklenmiyor
İstanbul’da Ücretsiz Kanser Taraması
AKUT, Maddi Destek Bekliyor
Dünya Parkinson Günü
12 Ekim Dünya Artrit Günü
“Dumansız Kampus” Projesi Başladı
Down Sendromu’na Dikkat Çemek İçin Yürüyorlar
Sağlık İçin Sağlıklı Süt İçin Kampanyası
Kolon Kanserine Karşı Harekete Geçin!
Doktorlar Eylemde: Sağlık Hizmetleri Durdu
Bedri Baykam Ve Asistanı Yoğun Bakımda
Hekime Şiddet Son Yıllarda Arttı
8. Ulusal Hepatoloji Kongresi Haziran’da Yapılacak
Dünya Ses Günü Etkinlikleri
Kırmızı Kadın Dergisi Okurlarıyla Buluşuyor
Hematolojik Kanserler Toplantıları
Çocuk Kalp Sağlığı İçin...
Yalçın Menteş Sağlığına Kavuştu
8. Nöropatik Ağrı Sempozyumu
Sertleşme Sorunu Yaşayanlar Ne Yapmalı?
Üniversiteli Gençler Kan Verdi
İbrahim Tatlıses`in Hayati Tehlikesi Kalmadı
Tatlıses Yemek Yemeye Başladı
Sağlık Çalışanları İş Bırakıyor
Göz Ameliyatlarına Ara Verildi
Sağlık Bakanlığı Tasarruf Etti
Sağlıkta Sosyalleştirmenin 50. Yılı
Avrupa Üreme Derneği 2012 Toplantısı İstanbul’da
“Tıp Fakültelerinin Geleceği Karartılıyor”
2. Gıda Güvenliği Kongresi Yapıldı
Ruh Sağlığı Çalışanları Görev Tanımlaması
Mezuniyet Öncesi Tıp Eğitimi Raporu Açıklandı
13. Ulusal Perinatoloji Kongresi Gerçekleşecek
Aile Hekiminizi Tanıyın
Ulusal Diyabet Stratejisi Hazırlandı
Kansere Mikroçip İle Tedavi
Avon’dan Meme Kanseri Sergisi
Silahlanmayı Durdurun
Pfizer`den Sanal Ortamda Romatoloji Kongresi
“Sağlıklı Buluşmalar”da Diyabet Anlatıldı
100 Yaşını Devirmenin Sırları Sergisi
Özürlüler İçin Sağlık Hizmet Sunumunda Yeni Düzenleme
Prevantif Onkoloji Sempozyumu
Kişisel Sağlık Takip Sistemi Türkiye’de
Aile Hekimliği `nin Ele Alındığı Bir Toplantı Düzenlendi
Bakanlıktan Difteri Açıklaması
Hareketsizlik Kanseri Tetikliyor
Karadeniz Ülkeleri Kanser Toplantısı İstanbul’da Yapılacak
MEMEDER Gençlik Komitesi Kuruldu
Kızamık Salgınından Kim Sorumlu?
Dişhekimleri İstanbul’da Buluşuyor: Haliç’ten Dünyaya
Kazım’ın Kramponları Açık Artırmada
Mısır Şekeri Zararlı Mıdır?
Oyuncu Erkan Petekkaya Bronşit Oldu
Sigara Bıraktıran İlaç Açıklaması
Kansersiz Bir Dünya İçin İmza Kampanyası
16 Ocak Hijyen Günü Etkinliği
CİSED, Hekimlere Sadırılara Önlem Alınmasını İstendi
Güvenli Seks Araştırması
Aile Hekimleri Federasyonu’nda Yönetim Değişikliği
Kadın Kalbi…
Bakanlık’tan Sigara Bırakma İlacı Açıklaması
Hematoloji Kongresi`nde Neler Konuşuldu?
Türkiye’nin Yüzde 5.2’si Hepatit B Hastası
SGK`dan Diyabet Hastalarına Şeker Ölçüm Çubuğu Darbesi
Öğretim Üyeleri Yeni Uygulamalardan Rahatsız
Cinsel Performans Artırıcı İlaçlara Dikkat!
Türk Bilim Adamlarından Kemoterapi Yazılımı
`Sorular ve Yanıtlarla Hastalıklar` Serisi TÜYAP Kitap Fuarı’nda
`Mucize Alzheimer İğnesi` İddiaları İncelenecek
38. Ulusal Hematoloji Kongresi
Münir Özkul Taburcu Oldu
2012 Anneler Okulu Projesi Toroslar’da
Bakanlıktan Kozmetik Ürün Açıklaması
Onkoloji Konferansları Başlıyor
Medikal`den Organ Nakli Özel Programı
Psikiyatri Güz Okulu Bolu’da
Grip Platformu Oluşturuldu
Ulusal Kanser Bildirisi
Dünya Korunma Günü Kutlanıyor
Onkoloji Kongresi Kasım’da İstanbul’da
Dünya Alzheimer Günü’nde Hastalığa Dikkat Çekildi
Endoskopik Kafatası Ameliyatı Kursu
6. Ulusal Anksiyete Kongresi Girne’de Yapıldı
1. Kök Hücre Kongresi Düzenleniyor
Profilo’dan TOÇEV’e Destek
Esra Kazancıbaşı ile Medikal, A Haber`de
Likya Yolu Ultra Maratonu Başladı
Dünya Yürüyüş Günü
Okulda Diyabet Programı
13. Ulusal İç Hastalıkları Kongresi
Aile Hekimleri Yönetmeliklere Tepkili
Bakanlıktan Manyetik Bileklik Uyarısı
Meme Kanseri Etkinlikleri
Okullarda Diyabet Ve Şişmanlık Eğitimi
Ultra Maraton’da Diyabet Çadırı
HIV/AIDS’e Dikkat Çeken Sergi
Şizofreni Tedavisinin Bulunmasına Az Kaldı
37. Ulusal Hematoloji Kongresi
Ulusal Akciğer Kongresi Ürgüpde yapıldı
10. Üroonkoloji Kongresi
Ordulular’a Diyabet Eğitimi
Aferez Nedir, Nasıl Uygulanır?
Karaciğer Yağlanması Kansere Dönüşür Mü?
Estetik Cerrahi Derneği Halkı Uyardı
Biber Gazı Ölüme Neden Olur Mu?
Dünyü Hipertansiyon Günü Sempozyumu
Sağlık Bakanlığı`ndan Reçetesiz İlaç Açıklaması
13. Dünya Psiko-Onkoloji Kongresi’ne Türk Başkan
Otizmliler İçin Eğitim Portalı Açıldı
Avrupa Obezite Kongresi İstanbul’da
Kameralı Belfıtığı Cerrahisi Kursu
Hepatit ile Sarılık Aynı Şey mi? Sorular ve Yanıtlarla Hepatitler...
“Muayenehanelerimizi Kapattırmayız”
8. Ulusal Hepatoloji Kongresi Yapıldı
Fast Food İle Beslenme Hastalık Nedeni
Kardiyoloji Derneği, Projelerine Destek Bekliyor
Akademik Geriatri Kongresi 2011
Diyabet Komplikasyonlarının SGK`ya Maliyeti
Meme Yapılandırma Ameliyatı
Görme Engellilere Renkleri Söyleyen Yazılım
Bağımlılık Dayanışma Günü Etkinlikleri
Jinekoloji Kongresi`nde Fotoğraf Sergisi
Dünya Hipertansiyon Günü’nde Futbol
“Sevgiyle Büyü Aceleci Bebek”
AIDS Mum Işığı Anma Etkinliği
Transplantasyon Cerrahları Çeşme’de Buluştu
Lenfoma, Lösemi ve Miyeloid Kongresi
Talasemi Hastalığı Tiyatroda Anlatıldı
9. Türk Alman Jinekoloji Kongresi Antalya’da Yapıldı
Sağlık Bakanlığı’ndan Paraben Açıklaması
Estetik Derneği’ne Yeni Logo
Anksiyete Kongresi Girne’de Yapılacak
Diyabeti Durduralım Projesi
“Acil Vakalarda 112 Acil’i Arayın”
HIV Pozitiflerin Ameliyat Koşulları
Diyarbakır Diyabetli Çocuklar Kampı
Muayenehane Yönetmeliğine Yeniden Düzenleme
Fotoğrafçı Gözüyle Kalp Nakli
Hekimlerden “Muayenehaneme Dokunma!” Mitingi
Hastane Bahçesinde Eylem
Oruç Tutanlara Sağlıklı Beslenme Önerileri
Bedensel Engellilere AdaEv Projesi
`32 Yıllık Ömrü Olan Mutlu İnsanların Yaşadığı Ülke` Fotoğraf Sergisi
Aile Hekimliği Uygulamasına Tepki
Eczanen Burada Servisi
Sıcak Havalarda Sağlığa Dikkat!
Tıp Kongreleri Eylül’de Başlıyor
Muayenehane Yönetmeliği Durduruldu
Sağlık Bakanlığı Yeni Personel Alacak
HIV İle Yaşayanlar Pek Çok Alanda Dışlanıyor
Şizofrenide Psikoterapi Tartışması
Sağlık Bakanlığı`ndan Silah Açıklaması
Dünya Dişhekimleri İstanbul’da Buluşuyor
Kan Hastalıkları Toplantısı Aydın`da
Altın Steteskop Ödüllerine Başvurular Başladı
Sağlık Bakanlığı Kanserle İlgili Soruları Twitter`dan Yanıtlıyor
Uluslararası Sağlık Bilişim Zirvesi İstanbul`da
Dünya Kanser Günü
7 Şubat Sigarayı Bırakma Günü
`Kan Sizsiniz` Hareketi Aydın’da Başladı
Esra Kazancıbaşı İle Medikal`e Ödül
Organ Bağışı İçin Yürüdüler
20. Ulusal Kanser Kongresi Antalya’da
Uluslararası IMFeD Zirvesi İstanbul`da Düzenlendi
‘Mutlu Bir Çocukluk İçin El Ele’ Projesi Tamamlandı
Çölden Buzullara Fotoğraf Sergisi...
Dünya Hipertansiyon Kongresi İstanbul`da Düzenleniyor
Gıda Güvenliği Kongresi İstanbul`da
Anestezi Çalışanlarında İş Sağlığı ve Güvenliği
Kansersiz Yaşam Derneği Runtalya Maratonu
Dünya Dişhekimleri İstanbul`da Toplanıyor
Galatasaray Ödülü Prof. Dr. Ahmet Gül’ün
Bebeklere "Kistik fibrozis" yeni doğan taraması
Dünya AIDS Günü
Hekime Yönelik Şiddette Tepki
Türkiye 1. Çocuk Kalp Sağlığı Sempozyumu
Dünya Cerebral Palsy Günü
GSS Strateji Belirleme Çalıştayı
Türk Kardiyoloji Derneği`nden Kınama
`Egzersiz İlaçtır` Hareteki Başlıyor
İstanbul Tabip Odası`ndan Hasta Mahremiyetine Dikkat Uyarısı
Sağlık Bakanlığı`ndan Domuz Gribi Açıklaması
Uluslararası Hasta Güvenliği Kongresi
Karbonmonoksit Zehirlenmesini Önlemek İçin...
Devlet Hastaneleri Yeniden Yapılandırıldı
Bağımlılıkla Mücadele Çağrısı
Sağlık Bakanlığı`ndan Sahte İlaç Uyarısı
66. Verem Savaşı Haftası
Vatandaş Soruyor Sağlık Bakanlığı Yanıtlıyor
İstanbul Medikal Ambulans Rallisi
Meme Kanserine Yeni Yaklaşımlar...
Sağlık, Öncelikli Alan Olarak Belirlendi
Türkiye Alkol Politikaları Platformu (TAPP) Kuruldu
Eczacılardan E-Reçete Uygulamasına İtiraz
Direnişin Doktorlarına Soruşturma
Hemşirelik Haftası Etkinliği
Sağlık Bakanı`ndan Tam Gün Açıklaması
Avrupa Böbrek Birliği Kongresi İstanbul`da
`Sigarayı Bırak, Dikili Bir Ağacın Olsun` Projesi
İstanbul Sağlık İçin Yürüdü
Sağlık Bakanlığı`ndan Reçetesiz İlaç Açıklaması
MS`lilerin Öyküleri `Yol Arkadaşım` Kitabında
İstanbul Tabip Odası Uyardı
Kamu Hastanelerinde Diyabet Hasta Okulu
İstanbul`daki Plajların Tamamı Yüzmeye Uygun
Bel Ağrınızı Sorgulayın Kampanyası
Aile Hekimlerine Randevu Uygulaması
Jinekologlardan Başbakana Kürtaj Yanıtı
Koçluk Standartları Belirlendi
Dünya Hepatit Farkındalık Günü
Aile Hekimleri Acil Nöbetine İsyan Etti
Hepatit Virüsü Nasıl Bulaşıyor?
`Hızlı Davran Hayatını Kurtar` Projesi
Kalp Yetmezliğinde Kök Hücre Tedavisi
Biber Gazından Korunma Rehberi...
20. Ulusal Kanser Kongresi Düzenlendi
Vodafone Türkiye`den 7/24 Sağlık Çözümleri
20 Mart Dünya Sosyal Hizmet Günü
Volkan Severcandan Yaşlılıkla İlgili Fotoğraf Sergisi
Aşırı Tuz Ve Şeker Tüketimini Önleme Projesi
Akıllı Hastanın Sağlık Rehberi
Kan Hastalıkları Toplantısı Trabzon`da Yapıldı
1. Uluslararası Homeopati Konferansı
Sağlığın Geliştirilmesi Ve İletişimi Sempozyumu
Çölyak Hastaları İçin Rehber Web Sitesi
Piyasada Bulunmayan Kanser İlaçlarına Çözüm Aranıyor
4. Uluslararası Lenfoma-Lösemi-Miyelom Kongresi
Akıllı Hastanın Sağlık Rehberi Migros, Carrefour ve Tansaş`ın Kitap Standlarında
Dünya Aşı Haftası
Dünya İş Sağlığı Ve Güvenliği Günü
Eczacılardan Diyaliz Receteleri Açıklaması
İşyerinde Sağlık Egzersizleri
Kanserle Dans
Gaziantep`te `Romatizmalı Adımlar` Atıldı
8 Mayıs Talasemi Günü
Çocuklara Hepatit A Aşısı
Sağlık Bilişim Zirvesi Düzenlendi
30. Dünya Endoüroloji Kongresi İstanbul`da Düzenlendi
Damacana Su Markalarında Son Durum
Kontakt Lens Solüsyonlarındaki Gizli Tehlike
Sigara Yasağında Yaz İhlalleri
Sağlık Bakanlığı`ndan Demir Damlası Açıklaması
Romatizma İçin Fotoğraf Yarışması
Diyabetli Hastalarda Glukometrenin Önemi
Kozmetik Ürünler ve Tıbbi Cihaz Kullanırken Nelere Dikkat Etmeli?
Shell`den Sağlıklı Yaşama Teşvik
20 Kasım Dünya Sigarayı Bırakma Günü
Sevgi En İyi İlaçtır...
`İlkokula Başlayamaz` Raporunu Kim Verecek?
İstanbul`da Damacana Suyunda Son Durum
10 Eylül Dünya İntiharı Önleme Günü
Organ Bağışı Sempozyumu
Sağlık Bakanlığı`ndan Performans Açıklaması
Bakanlıktan Randevu Ücretiyle İlgili Açıklama
Bakanlıktan Silivri`de Hantavirüs İddiasına Yanıt
Uluslararası Sağlık Turizmi Forumu
Diyabeti Durduralım Projesi
Hayata Dönüş İçin Pedal Çevirdiler
Diş Hekimlerine Gemide Eğitim
Bahçeşehir Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni 2013’te Açıyor
Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Mı Geliyor?
Pronet’ten Sağlık Künyesi
İstanbul Sağlık Müdürlüğü`nde Yeni Yapılanma
Sağlık Ve Sanat Buluştu
Bakanlıktan Damacana Suyu Açıklaması
Hepatite Karşı Bilinçlenmek İçin...
Sanofi Türkiye`ye Ödül Verildi
Musluk Suları İçilebilir Mi?
Sağlık Bakanlığı Diğer Su Markalarını Da Açıkladı
Emzirme Araştırması
Sağlık Bakanlığı`ndan Su Denetim Açıklaması
`Okulda Diyabet Programı` Ödül Aldı
Kozmetik Ürünlerdeki Sinsi Tehlike
Diyarbakır`da Diyabetli Çocuklar Kampı
Dört Su Markasına Yeniden İzin Verildi
Sağlık Kampüsleri İhaleleri Durduruldu
Diyabetli Çocuklar Diyabet Kampında
Bakanlıktan Damacana Suyu Savunması:
Dijital Sağlık Zirvesi
Kozmetik Ve Tibbi Cihazlar Denetlendi
Jinekologlar Yeni Başkanını Seçti
13 Eylül Dünya Sepsis Günü
Fark Yaratan Öğretmen Ödülü
İstanbul Pembeye Boyandı
Endokrinologlar Türkiye’de Buluştu
Kurban Kesiminde Dikkat Edilecek Noktalar
Devlet Obezite Ameliyatı Bedelini Öder Mi?
Çapa Yerleşkesinde Yıkım Başlıyor
Medikal Ürünler Fuarı Almanya`da Düzenleniyor
`Yabancı Doktora Ayrıcalık`
33. Ulusal Radyoloji Kongresi Başladı
Grip Platformu İstanbul`da Toplandı
Taner Damcı Antartika Maratonu`na Katılıyor
Sosyal Ve Toplumsal Yönleri İle Hepatit B
Sağlık ve Sigorta Yöneticileri Kongre’de Buluştu
3. Tıbbi Rehabilitasyon Kongresi Ankara’da
14 Kasım Dünya Diyabet Günü
Diyabetliler Avrasya Maratonu`na Katıldı
14 Kasım Dünya KOAH Günü
Türkiye Prematüre Raporu Açıklandı
Mucizeyi Paylaş Bebeğini Emzir Sergisi
Yeşil Elma Maketi Taksim’de Sergileniyor
Aile Hekimliği Sempozyumu
Kan Şekeri Taramasında Dünya Rekoru
Her 4 Saniyede 1 Alzheimer Teşhisi Konuluyor
112 Avrupa Komuta Merkezi’nin Yeni Binası Açıldı
2. Kupa Terapisi Sempozyumu
Türkiye, Sigara Mücadelesinde DSÖ`nden Övgü Aldı
Down Sendromu Dostluk Yürüyüşü
Kalbini Sev 10 Bin Adım At
Vücut Dünyası Yaşam Döngüsü Sergisi
Sağlık Ve Sigorta Yöneticileri Derneği Kongresi
Alzheimer Hastaları ve Yakınları Damgalanıyor
Sağlık Hukuku Konferansı
Kalp Damar Hastalıklarından Korunmak Mümkün
Down Sendromu Yürüyüşü
Bitkisel Ürünler ve Sağlık Raporu Oluşturuldu
Uzaktan Hastalık Takibi Dönemi Başladı
Türkiye Obezite İle Mücadele İçin Yürüyor
Philips`ten Kalp Sağlığı Araştırması
Zayıflama Hapları Neden Öldürüyor?
14. Ulusal İç Hastalıkları Kongresi
Dünya Yaşlılar Günü, Darülaceze’de Kutlandı
Lösemi Farkındalık Günü
Nöroşirürji Derneği Bilimsel Kongresi
`Sağlıklı Kentler İçin Sağlığa Yürüyoruz`
Dünya Tüberküloz Günü
Sağlık Bakanlığı`ndan `Yanlış Tedavi Parasına` Açıklama
6. Avrupa Tütün Kongresi
Kimler Kök Hücre Vericisi Olabilir?
Dünya Sağlık Günü
Kapıkule Sınır Kapısı`nda Sağlık Hizmeti
Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Öğrencileri Kaygılı
Kürtaj Konusu Açıklığa Kavuştu
Hematolojik Kanser Tedavisinde Yeni Gelişmeler
Türk Toraks Derneği`nden Biber Gazı Uyarısı
Cushing Hastalığı Günü
Bakanlıktan Obeziteye Karşı Eğitim Atağı
Kanser Bilinirlik Düzeyi Araştırması
50.Ulusal Diyabet Kongresi
Tıp Gör Der Türkiye`nin Teknoloji Haritasını Çıkardı
Hemofili Hastalarının Tedavisi
Kan yoluyla geçen Hepatit C`yi ne kadar tanıyorsunuz?
`İyi Beslenmek Her Çocuğun Hakkıdır` Kampanyası
Tıbbi Cihazlar Denetimi Yapıldı
Türk Toraks Derneği Kongresi
Doktorlar Ve Sağlık Resim Yarışması Ödül Töreni
Sorular ve Yanıtlarla Romatoid Artrit
Minik Kalplerin Sağlığı İçin Elele
Taksim`de Tüp Gaz Patlaması
Türkiye Beyin Yılı Projesi Başladı
Hastalıkta Yetersiz Beslenme Kampanyası
Kadınlar Sağlıklı Yaşama Yürüyor
Doktorlardan Kan Bağışı Kampanyası
Alo 171, Tekirdağ`da Hizmette
Down Sendromuna Dikkat Çekiliyor
Dünya Kadınlar Günü`nde Bisikletli Kutlama
TAPP Genel Kurulu Yapıldı
Psikiyatristlerden Kadınlar Günü Açıklaması
Kök Hücre Tedavileri Kongresi
Dünya Tuza Dikkat Haftası
`Kamu Hastanelerinde Kürtaj Engellendi`
Türkiye Beyin Yılı Projesi
Derin Endometriozis Sempozyumu İstanbul`da Düzenlendi
Tıp Bayramında Sergi Açılıyor
Kürtaj Açıklamaları Kafaları Karıştırdı
9. Dünya Böbrek Günü
Bakanlıktan Çocuk Felci Aşısı
Sağlık Bakanlığı`ndan `Sağlıkta 2023 Vizyonu`
`Başağrımı Çiziyorum` Resim Yarışması
Obezite İle Mücadele Başladı
Beyin Hastalıkları Araştırması
Dumansız Hava Sahası 6. Yılını Doldurdu
Prof. Dr. Bayram Yılmaz FEPS Genel Sekreterliğine Seçildi
Sertleşme Tedavisinde Sahte İlaçla Mücadele
`Yaşam için Kalori, Sağlık için Koşu`
TJOD`tan Gebelikte Şeker Testi Açıklaması
Asya Pediatrik Anesteziyolojistler Birliği Toplantısı
Uyuşturucu Kullananların Dramının Sergisi
İyot Yetersizliği Hastalıkları
Laboratuvar Tıbbı Federasyonu Kongresi
Onkolojideki Son Gelişmeler Anlatıldı
Türkiye`de Bonzai Kullanımı Arttı
Uluslararası Dijital Sağlık Zirvesi İstanbul`da
Akciğer Hastaları İçin Hayat Kurtaran Yöntem
TÜBA-Ulusal Kanser Politikaları Çalıştayı
Prof. Dr. Çetin Erol, ESC`de
Bir Kova Buz Kampanyasına Destek
Arkadaşım Diyabet Kampı
2014 Yüzme Suları Analiz Sonuçları
Maden İşçilerinde Akciğer Kanseri Riski
Sağlık Bakanlığı`ndan Virüs Salgını Uyarısı
Türk Bilim İnsanına Büyük Ödül
8 Mayıs Talasemi Günü
17 Mayıs Dunya Hipertansiyon Gunu
9 Mayıs Dünya Çölyak Günü
8. Anadolu Romatoloji Günleri Kongresi
Diet Tube Sistemi Türkiye`de Tanıtıldı
6. Ulusal Akciğer Kanseri Kongresi
Kistik Fibrozis`e Dikkat Çekildi
Eczacı Hayati Yalçın Çocuk Resimleri Yarışması Sonuçlandı
Dünya Sigarayı Bırakma Günü
55 Yaş Üstü Hastalara İlik Nakli Yapılmayacak
Adalarda İlk Yardım Semineri
`Hamilelik Diyabeti Testi Risk Oluşturmaz`
Sağlık Bakanlığı`ndan Sağlıklı Beslenme Broşürü
Karaciğer Nakli Eğitim Kursu
Türkiye MS Derneği 25`inci Yılını Kutladı
Doktor, Hastane Ararken Yardımcınız Olacak 430 Sayfalık Rehber: AKILLI HASTANIN SAĞLIK REHBERİ
Dünya Tütünsüz Günü Etkinliği
3. Ulusal Minimal İnvaziv Ürolojik Cerrahi Kongresi
`Hemşirelikte Kariyer` Paneli
Piyasadaki Yeni Uyuşturucu Maddeye Dikkat Çekildi
Kırmızı Alarm: Tüm Doktorlar Sığınaklara
Avrupa Dermatoloji Kongresi
Hareket Hayattır Fotoğraf Yarışması Sonuçlandı
24. Uluslararası Çin Seddi Kardiyoloji Kongresi
Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi Hizmete Açıldı
Patoloji Dernekleri Federasyonu Bilgi Verdi
Sağlık Bakanlığından Organ Bağışı Açıklaması
Uluslararası Psikofarmakoloji Kongresi
Organ Nakli Sempozyumu
Kansere Yeni Tedavi Yöntemi: IORT
Yaşlı Ruh Sağlığı`na Dikkat Çekildi
Türkiye`de 30 Bin KişiOrgan Bekliyor
57. Milli Pediyatri Kongresi
Diyabet Farkındalık Araştırması (DİFA)
11. Üroonkoloji Kongresi Antalya`da Düzenlendi
Diyabeti Anlatacak `10 Şeker Yönetmen` Kampa Giriyor
Dünya Zatürre Günü
2. Ulusal Klinik Mikrobiyoloji Kongresi
Dijital Hastaneler İçin Adım Atıldı
Galata Kulesi Meme Kanserine Dikkat Çekti
Prof. Dr. Selami Albayrak İstanbul Sağlık Müdürü Oldu
Sağlık Bakanlığından Beslenme Önerileri
Sağlık Bakanlığı`ndan El Temizliği Uyarısı
4. Üreme Tıbbı Kongresi Antalya`da
Hangi Tıp Kongresi Ne Zaman Düzenleniyor?
`Katarakt Kampanyalarına Dikkat!`
Dünya Dişhekimleri Kongresi İstanbul`da
Prematüre Bebek Hikâyeleri...
Jinekologlar İstanbul`da Buluşuyor
Sağlık Teknolojileri Kuluçka Merkezi Açıldı
`Sağlık İçin Hareket Edin`
Dünya Diş Hekimliği Günü
Philips`ten Kadın Sağlığı Araştırması
Prof. Dr. Sedat Özkan Dünya Psikosomatik Kongre Başkanı
Farmavizyon Eczacılık Fuarı İstanbul`da
4. Üreme Tıbbı Derneği Kongresi
Emzirme Haftası`nda Anne Sütünün Önemine Dikkat Çekildi
Inflamatuar Hastalıklar Eğitim Toplantısı
Kurbanlık Alırken Nelere Dikkat Etmeli?
12 Ekim Dünya Artrit Günü
Prof. Dr. Ali İhsan Dokucu, Kamu Hastaneleri Başkanı Oldu
`Erken Boşalmanın Çözümü Var`
Çocukluk Çağı Obezite Araştırması
Prematüreler İçin Mor Renkte Işıklandırılıyor
Türkler Cinsel Açıdan Ne Kadar Aktif?
3. Gastrointestinal Kanserler Konferansı
Türkiye 2. Çocuk Kalp Sağlığı Platformu
2014 Sağlıklı Yaşam İçin Hareket Yılı
Tam Gün Onaylandı: İşte Detaylar
Verem Savaşı Ve Propaganda Haftası
Dünya KOAH Günü Etkinlikleri
Telekom`dan Sağlık Sigortası
`Aktif Yaşam Ömrü Uzatıyor`
Eczacılar İsyan Etti
Alternatif Tıp Yönetmeliği
Doktorlardan `Tam Gün`e İtiraz
H3N2 Virüsünün Etkisi Azaldı
Doktorlar Tam Gün`ün İptalini İstiyor
Türkiye Sağlık Turizminde Dünya Yedincisi
Sertleşme Sorunu 5 Milyon Erkeği Etkiliyor
`Kanser Efsanelerine İnanmayın`
Sigarayı Bırakmak İçin Eczanelere Danışabilirsiniz
`Hedefimiz Veremsiz Bir Türkiye`
Diyabeti Anlatan Filmler Yarıştı
Sağlık Bakanlığı`ndan Ambulans Açıklaması
30. Ulusal Diyaliz ve Transplantasyon Kongresi
Uluslararası Diyabet Liderler Zirvesi
29. Politzer Derneği Kongresi
Kıtalararası Diyabet Yürüyüşü
Aile Hekimlerinin Sorunları Nelerdir?
14. Bayındır Tıp Ödülleri Sahiplerini Buldu
Sürdürülebilir Sağlık Projesi
Edirne`deki Çocuklara Kalp Taraması
Çarpıntıya Bağlı İnmeye Karşı Standart Tedavi Yaklaşımı
1 Aralık Dünya AIDS Günü
2. Ulusal Klinik Mikrobiyoloji Kongresi
Aile Hekimleri Acil Nöbetine İsyan Etti
Bitkisel Ürünlere Dikkat!
Çocuk Kalp Sağlığı Platformu
Sağlık Bakanlığı Kış Hazırlıklarını Tamamladı
Girişimsel Kardiyoloji Simülasyon Eğitim Projesi
Alternatif Tıp Mevzuat Çalışmaları Tamamlandı
Yorum Ekle
  Adım, Soyadım Görünsün   Rumuzum Görünsün
Mesaj :
Güvenlik Kodu :
 
Köşe Yazısı
Annem`e, O Güçlü Kadına Mektup…
Esra KAZANCIBAŞI
Tüm Yazılar
Online Randevu
Kriterleri seçin, hastanelerden online randevu alın.
Şehir
 Devlet   Üniversite   Özel
Acil Sağlık
Nöbetçi Eczaneler
Ambulanslar
Kan Merkezleri
Acil Servisler
Sağlık Tedarikçileri
Evde Sağlık Hizmeti
İlk Yardım Rehberi
Alo Sağlık
Hastaneler
Sağlık ocakları
Ana çocuk sağlığı merkezleri
Tahlil laboratuvarları
Görüntüleme merkezleri
Sağlık sigorta şirketleri
İlaç firmaları
Yaşlı bakım evleri
Bakım ve rehabilitasyon merkezleri
Diyaliz merkezleri
Kanser tedavi merkezleri
Ağız ve diş sağlığı merkezleri
Doktorlarla Canlı Sohbet
Şuan online doktorumuz yok. »
"Sorun Doktorunuz Yanıtlasın" bölümünden bize ulaşabilirsiniz.
Sağlık Kitapları
Haftanın Kitabı

"Hayat Kurtaran Vitamin ve Mineraller"
-Prof. Dr. Metin Özata
Önceki Kitaplar
Haftanın Söyleşisi
Gazeteci ve Biyolog Esra Öz: Aşkın Da Bir Kokusu Var
Esra Öz, `Kokuyla Keşfet` isimli kitabında, koku almanın insan sağlığına etkilerini anlatıyor.
Tüm Söyleşiler
Videolar
Medikal`e konuk olan Serhat Kılıç, sigarayı bırakma öyküsünü ve sağlık yaşantısını anlattı.
 Medikal Ödül - 2
 Medikal Ödül - 1
 İstanbul`da Organ Bağışı Artıyor
Anket
Aile hekimliği uygulamasından memnun musunuz?
Kararsız

Ankete katılmak için lütfen giriş yapınız. Giriş için tıklayınız.

Önceki Anketler
Sağlık Yönetimi
 Sağlık İletişimi
 Sağlıkta Kalite
 Sağlık Ekonomisi
 Sağlık Yönetimi
 Sağlık Hukuku
 Sağlıkta Kalite
 Yasa ve Yönetmelikler
Künye | Danışma Kurulu | Üyelik | Reklam | Gizlilik | Yasal Uyarı | İletişim Bilgileri
Copyright 2011 Sagligimicinhersey.com | Tüm Hakları Saklıdır. | Web Tasarım ve Programlama Grimor

Valid XHTML 1.0 Transitional