Sık Kullanılanlara Ekle · Anasayfam Yap ·  Üye Girişi · Yeni Üye  
Türkiye'den Haberler
 
Arkadaşına Gönder
Yorumları Oku/Yaz
Facebook'ta Paylaş
Twitter'da paylaş
 
 
Yemekte Denge Eğitimi Başladı
20.04.2012 - 2325 defa okundu.

Sabri Ülker Gıda Araştırmaları Enstitüsü Vakfı ve Milli Eğitim Bakanlığı işbirliği ile 8-11 yaş ilköğretim okulu öğrencilerine yönelik geliştirilen, “Yemekte Denge” eğitim programı başladı. Çocukların, okul çalışanlarının ve ebeveynlerin sağlıklı beslenme alışkanlığı geliştirmelerine destek olmayı hedefleyen Yemekte Denge, 2012-2013 Eğitim ve Öğretim yılı sonunda 40 okuldaki 20 bin öğrenciye ulaşmış olacak.

Sabri Ülker Gıda Araştırmaları Enstitüsü Vakfı’nın (GAV) ilk önemli projesi olan Yemekte Denge, Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü işbirliği ile Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü Öğretim Üyesi ve GAV Bilim Kurulu Üyesi Prof.Dr. Tanju Besler önderliğinde geliştirildi.

Yemekte Denge’deki son gelişmeler bir basın toplantısıyla duyuruldu. GAV Bilim Kurulu üyesi Dr. Zeki Ziya Sözen’in ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürü Funda Kocabıyık ile Hacettepe Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü Öğretim Üyesi ve GAV Bilim Kurulu Üyesi Prof.Dr. Tanju Besler katıldı.

"ÇOCUKLAR UZUN BİR YAŞAM SÜRECEK"

Toplantının açılış konuşmasını yapan Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürü Funda Kocabıyık bu projeyle çocukların fizyolojik ve psikolojik açıdan kaliteli, uzun bir yaşam sürdürmeleri için yeterli ve dengeli beslenme alışkanlığı kazanmalarına katkı sağlamayı hedeflediklerini belirtti.

Kocabıyık; öğretmen, okul yöneticisi ve çalışanların yeterli ve dengeli beslenme konusundaki bilgi, tutum ve becerilerini artırarak daha nitelikli bir eğitim hizmeti sunmayı öngördüklerini de sözlerine ekledi.

Dr. Zeki Ziya Sözen ise, “Toplum sağlığının gelişimine destek olmak amacıyla kurulan vakfımız, sağlıklı beslenme alışkanlığının küçük yaşlarda geliştirilmesi gerçeğinden hareketle, ilk projesini çocukların yeterli ve dengeli beslenme alışkanlığı kazanması için oluşturdu” dedi.  Dr. Sözen; Milli Eğitim Bakanlığı ile birlikte geliştirilen “Yemekte Denge” gibi, başka çalışmalarla da sağlıklı nesillerin yetişmesine, toplum sağlığının gelişimine katkı sağlamayı sürdüreceklerini sözlerine ekledi.

"PİLOT OKULLARDA EĞİTİMLER BAŞLADI"

Prof.Dr. Tanju Besler, programın ana mesajının “Dengeli bir şekilde her şeyi yiyebilirsin. Yapman gereken, dengeyi nasıl kuracağını öğrenmek” olduğunu belirtti.

2012-2013 Eğitim ve Öğretim Dönemi’nin sonunda Gaziantep, İstanbul, İzmir ve Trabzon’daki 40 pilot okulda 8–11 yaş grubunda 20 bin öğrenciye ulaşacaklarını söyleyen Prof. Dr. Besler, önümüzdeki senelerde tüm Türkiye’de, ikinci sınıftan beşinci sınıfa kadar okuyan öğrencilerin tamamına “Yemekte Denge” eğitiminin verilmesinin hedeflendiğini kaydetti. İstanbul, Gaziantep ve Trabzon’da pilot okullarda eğitimin başladığını müjdeleyen Prof. Dr. Besler, İzmir’de Yemekte Denge’nin Nisan ayı sonunda öğrencilerle buluşacağını belirtti.

Prof. Dr. Besler sözlerine şöyle devam etti: “Eğitimin içeriği, İngiliz Beslenme Vakfı BNF’nin benzer bir projesi örnek alınarak, Milli Eğitim Bakanlığı’nın işbirliği ve GAV Bilim Kurulu üyelerinin katkılarıyla geliştirildi. “Yemekte Denge”, Türkiye’deki en kapsamlı ve sürdürülebilir beslenme eğitimi projesi olması hedefiyle hazırlandı. Sağlıklı beslenme tabağını referans alan programda çocuklara, “Dengeli bir şekilde her şeyi yiyebilirsin. Yapman gereken, dengeyi nasıl kuracağını öğrenmek” mesajını veriyoruz. Proje çerçevesinde önce öğretmenler eğitildi. Ardından 8-11 yaş (2-5 arası tüm sınıflar) grubundaki öğrencilerin eğitimi başladı. Çocuklarımız sunumlar, alıştırmalar, kartlar ve posterler yardımıyla eğitiyoruz. Projenin internet sitesi www.yemektedenge.org adresinde yer alan interaktif oyunlar ve videolarla, öğrencilere eğitimlerini pekiştirme imkanı da sunuyoruz. Eğitim öncesi ve sonrası gelişimi karşılaştırabilmek için düzenlenecek testler yardımıyla da projenin ölçümlenmesi sağlayacağız.”

Türkiye’de çocukların beslenme alışkanlıklarına dair bilgiler de paylaşan Prof. Dr. Tanju Besler, Sağlık Bakanlığı’nın “Türkiye Beslenme ve Sağlık Araştırması 2010” ön verilerine göre, 6-18 yaş grubundaki çocukların yüzde 19’unun olması gerekenden zayıf, yüzde 22’sinin fazla kilolu olduğunu söyledi. 0-5 yaş grubundaki çocuklarda ise, olması gerekenden zayıf olanların yüzde 17, fazla kiloluların ise yüzde 21 oranında olduğuna işaret eden Prof. Dr. Besler; oranlar arasında önemli bir farkın görülmemesini, beslenme alışkanlıklarının küçük yaşta belirlenmesinden ve değiştirilmesinin zorluğundan kaynaklandığını sözlerine ekledi. 

"PROJE TÜRKİYE GENELİNE ULAŞACAK"

MEB Temel Eğitim Genel Müdürü Funda Kocabıyık, bakanlığın desteklediği “Yemekte Denge”nin proje sürecini şöyle değerlendirdi:

“Proje kapsamında öğrenci, öğretmen, veli ve okul çalışanlarına yönelik olarak geliştirilen materyallerin; ülke geneline yaygınlaştırılmadan önce, yeterliliğinin belirlenmesi amacıyla ilk önce pilot uygulama başlattık. Pilot il olarak, beslenme alışkanlıkları farklılık arz eden İstanbul, İzmir, Gaziantep ve Trabzon şehirlerinde karar kılındı. Bu illerde, ilköğretim 2-3-4-5 sınıf kız ve erkek çocuklarımızın öğrenim gördüğü 40 okul; sosyoekonomik, kültürel ve eğitimsel göstergeler temel alınarak seçildi. Proje okulları olarak yatılı ilköğretim bölge okulları, taşıma merkezli ilköğretim okulları, birleştirilmiş sınıf uygulaması yapılan ilköğretim okulları, ikili ve tekli eğitim yapılan ilköğretim okulları belirlendi. Bu okullarda görev yapan yönetici ve öğretmenlere proje kapsamında yükümlülüklerini anlatan bir rehber hazırlandı. Ayrıca pilot illerde proje yürütücüsü olarak görev yapmak üzere, alanında uzman, iki personel belirlenerek programa dahil edildi.

Proaktif bir yaklaşımla hazırlanan bu proje ile erken yaşlarda ( 8-11 yaş ) kazanılan doğru bilgi, tutum ve beceriler sayesinde daha sağlıklı ve nitelikli bir yaşam süren bireylerden oluşan bir nüfusa sahip olacağımıza inanıyoruz. Böylelikle beslenme bozukluğundan kaynaklanan kanser, kalp damar hastalıkları, tansiyon, şeker vb hastalıklara yakalanma riskinin azalmasına bağlı olarak, sağlık harcamalarının da azalacağını ve ülke ekonomisine katkı sağlanacağını düşünüyoruz.”

« Geri

Diğer Haberler

Hipertansiyonun Tır’ı Tuzu Süpürdü
Tam Gün Yasası İptal Edildi
Sağlık Bakanlığı`ndan Basın Toplantısı
Yaşlı Ve Hasta Bakımı Eğitimi
Türkiye’nin Tıbbi Görüntüleme Cihazı Haritası
Sağlık Bakanlığı: Ölüm Nedeni Aşı Değil
Geriatri 2010 Kongresi’nde Yaşlılığa Dikkat Çekildi
Dünya Engelliler Günü
Onkoloji Kongresi Kasım’da İstanbul’da
TAJEV, Güneydoğu’da Halkı Bilgilendirdi
Sağlık Bakanlılığı`ndan Domuz Gribi Aşısı Açıklaması
Dumansız Hava Sahası 6. Yılını Doldurdu
Beyin Hastalıkları Araştırması
Kistik Fibrozis`e Dikkat Çekildi
9 Mayıs Dünya Çölyak Günü
17 Mayıs Dunya Hipertansiyon Gunu
Türk Bilim İnsanına Büyük Ödül
Emzirme Araştırması
Sigara İçmek Çirkindir, Çirkinleştirir
Yeşil Kart Sahiplerine Özel Hastanede Yoğun Bakım Tedavisi
Türkiye`nin Diş ve Ağız Sağlığı Profili
İbrahim Tatlıses Yoğun Bakımda
Türkiye’de Kızamık Salgını Beklenmiyor
Ruh Sağlığı Çalışanları Görev Tanımlaması
Sağlık Bakanlığı`ndan AIDS Paneli
36. Ulusal Hematoloji Kongresi Antalya’da Yapılacak
Hikayeni Gönder Kampanyası
Danıştay, Tam Gün Yasası’nın Yürürlüğünü Durdurdu
Kansere Karşı Zafer Sergisi
TTB`den Sağlık Bakanını Protesto Eylemi
Kardiyologlar İstanbul’da Buluşuyor
Ebelere Doğuma Hazırlık Kursu
Batı Nil Virüsü 3 Can Aldı
Hangi Tıp Kongresi Ne Zaman?
Sağlık Bakanlığı’ndan "Bisfenol A" Açıklaması
Sağlık Bakanlığı’ndan Kas Hastalığı Açıklaması
İstanbullular`a Sıcak Hava Uyarısı
Nefes Ölçüm Günü`nde Nefes Ölçümü Yapıldı
Mavi Bisiklet Caddebostan’da
Beyin Ölümüyle İlgili Umut Tacirliği
`İlkokula Başlayamaz` Raporunu Kim Verecek?
7. Metabolik Sendrom Sempozyumu
Kanser Uzmanları İstanbul’da Buluştu
Kanserli Hastalar Kongresi Yapıldı
Sigara İçen Cezasını Ödedi
Sağlık Bilişimi Yöneticileri Semineri
Hastane İnfeksiyonları Kongresi 2010
Obeziteye Bağlı Kanserde Artış
Böbrek Hastalığında Risk Faktörleri
8. Ulusal Jinekoloji Ve Obstetrik Kongresi
Tüp Bebekte Babanın Kim Olduğu Önemli
Yabancının Spermiyle Tüp Bebek Yasaklandı
TPD: Eşcinsellik Sağlıklı Bir Durum
Kök Hücre Kongresi Yapıldı
14 Mart Tıp Haftası Eylemle Geçecek
Suya Sabuna Dokunun Kampanyası
Dünya Kadınlar Günü’nde Meme Sağlığı Paneli
Hastaya Son Dönem Desteği
Onkoloji Kongresi Antalya’da Düzenleniyor
2 Bin Uzmandan Antalya`da Diyabet Zirvesi
Dünya Korunma Günü Kutlanıyor
Abdi İbrahim`den ASKO Projesi
Aile Hekimliği Yasası`nda Değişikliklere Tepki
Sağlıklı PR Nasıl Yapılmalı?
Van’da Diyabetli Hastalar İçin Afet Yardım Çadırı Kuruldu
37. Ulusal Hematoloji Kongresi Yapıldı
Aferez Nedir, Nasıl Uygulanır?
9. Uluslararası Nükleer Onkoloji Kongresi
Her İlde Diyabet Merkezi Açılmalı
Bakanlıktan Damacana Suyu Savunması:
Nöropatik Ağrı İçin Kampanya
46. Diyabet Kongresi Antalya’da Başladı
Engeller, Sınırlar Kalktı, Uluslararası Gülen Çocuk Şenliğinde Buluşuldu
Dünya Çölyak Günü’nde Hastalığa Dikkat Çekildi
Hipertansiyon TIR’ı 3. Kez Türkiye’nin Tansiyonunu Ölçüyor
El Yıkama Zili Projesi Başladı
Hastanelerin Kurumsal Sorumluluğu Tartışılacak
2010 Dünya Akciğer Sağlığı Yılı
Karaciğer Yağlanması Kansere Dönüşür Mü?
Onkoloji Enstitüsü 7. Sempozyumu
Ünlülerin İyileşme Öyküleri Medikal’de...
Vatandaşların Kamu Hastanelerine Borçları Silindi
İstanbul`daki Kamu Hastaneleri Yenileniyor
Avon’dan Doktorlara Amerika’da Burs
15 Ünlü Kadından Meme Kanseriyle Mücadeleye Destek
Medline, Vodafone İşbirliği ile Mobil Sağlık Hizmeti Sunacak
Akılcı İlaç Kullanımı Ve HIV/AIDS Sempozyumu
Dünya Alzheimer Günü’nde Hastalığa Dikkat Çekildi
Sağlık ve Sigorta Yöneticileri Derneği Kuruldu
Turkcell Blog Ödülü Pozitif Günlük’ün
Kolesterol Gerçeği Tartışılıyor
İstanbul’da Sağlık Kurumları Depreme Karşı Güçlendiriliyor
HIV Değil Önyargı Öldürüyor
Sağlık Sektöründe Sosyal Medya Konferansı
AIDS Günü’nde Kırmızı Kurdele
Bakan Akdağ`dan Performansa Yanıt
Cerrahpaşa ve İstanbul Tıpta G(ö)REV
Eczacılar İlaç Fiyatlarına Tepkili
Nefret Suçları Yasa Kampanyası
Boğaziçi Köprüsü Mor Renge Büründü
Sağlık Bakanlığı’ndan Deli Dana Açıklaması
2012 Anneler Okulu Projesi Toroslar’da
Bakanlıktan Kozmetik Ürün Açıklaması
Onkoloji Konferansları Başlıyor
Hareketsiz Yaşam Sağlığı Bozuyor
Doktorlar Sesleriyle Rapor Yazabilecekler
Alo 182 Sistemi Başladı
Eczacılar Miting Düzenliyor
Sağlık Bakanlığı’ndan Sahte Meme Silikonu Açıklaması
Yüz Nakli Yapılan Uğur Acar, İlk Kez Konuştu
Özel Özürlü Bakım Merkezlerinin Hizmet Standardı Tartışıldı
Tüp Bebek Tedavisinin Ayrıntıları Anlatıldı
Türkiye’de İlk Tam Yüz Nakli Yapıldı
Aile Hekimlerine Özel Bilgi Servisi
Sağlık Bakanı Recep Akdağ Medikal`e Konuk Oluyor
TTB, Tüberküloz Raporu Hazırladı
Şizofrenide İşlevsellik Ulusal Uzlaşı Raporu
Yeni İlaç Protokolü İmzalandı
HIV/AIDS’e Dikkat Çeken Sergi
Öğretim Üyelerinin Performans İsyanı
3. Üreme Tıbbı Derneği Kongresi
Evde Sağlık Hizmetleri
Okulda Diyabet Programı
13. Ulusal İç Hastalıkları Kongresi
Aile Hekimleri Yönetmeliklere Tepkili
Bakanlıktan Manyetik Bileklik Uyarısı
Diyabette Cerrahi Tedavi Mümkün Mü?
Okullarda Diyabet Ve Şişmanlık Eğitimi
33. Avrasya Maratonu’nda Yaşlı Hakları İçin Koştular
Otizmliler İçin Eğitim Portalı Açıldı
37. Ulusal Hematoloji Kongresi
Dünya Yürüyüş Günü
Ordulular’a Diyabet Eğitimi
Medikal`den Organ Nakli Özel Programı
Likya Yolu Ultra Maratonu Başladı
Grip Platformu Oluşturuldu
Türk Bilim Adamlarından Kemoterapi Yazılımı
Meme Kanseri Etkinlikleri
Radyologlar, Hastanelerdeki Eğitimden Endişeli
Sağlık Turizmi İçin Site Kuruldu
Diyabetle Tatlı Yaşam Yarışması
Sağlık Bakanlığı’ndan Maytap Açıklaması
2. Akdeniz Onkoloji Forumu Düzenleniyor
Sağlık Bakanlığı’ndan Kobay Haberine Açıklama
Dünya Diyabet Haftası Etkinlik Programı
Kurban Kesiminde Dikkat Edilecek Sağlık Kuralları
12 Ekim Dünya Artrit Günü
22. Ortopedi Kongresi Başladı
Diyabetliler “Diyabet Parlamentosu”nda Sorunlarını Anlattı
Türkiye’de Her 100 Kişiden 2’si Sedef Hastası
10. Üroonkoloji Kongresi Antalya’da Yapıldı
Bilim İlaç, Avrupa Kalite Büyük Ödülü’nü Aldı
Deprem Sonrası Bulaşıcı Hastalık Riski
13. Dünya Psiko-Onkoloji Kongresi Türkiye’de Düzenlendi
32. Ulusal Radyoloji Kongresi
10. Üroonkoloji Kongresi Antalya’da
Sağlık Turizmi Fuarı İstanbul`da
47. Psikiyatri Kongresi Yapıldı
TÜSİAD`dan Tıp Turizmi Raporu
Delici Ve Yakıcı Ağrınız Varsa Dikkat!
Alzheimerlılar`ın Yakınlarına Psikolojik Destek
Diyabet 2020 Projesi
Ulusal Beslenme Platformu Kuruldu
Eczacılardan Radyo Havan
İlk Yardıma İlk Adım
Hemşire Kene Yüzünden Yaşamını Yitirdi
Danıştay, Özel Dişhekimine Sevk Yolunu Açtı
Ücretsiz Domuz Gribi Aşısı
Hipertansiyon TIR`ı 31 Bin Kişiye Ulaştı
Kalbinizde Risk Büyük, Önlem Kolay
Tümör Aşıları
Sağlıklı Beslenme Haftası
Diyabet İçin Bisikletle Avrupa Turu
Dumansız Yaşam Destek Ödülü
Sahibinden Genç Fikirler
PKU`lu Çocuklara Yaza Merhaba Şenliği
İstanbul`da Dişhekimleri Zirvesi
Sigara Yasağına Sağlık Meslek Odalarından Destek
Ekmekteki Tuzda Hipertansiyon Riski
Dünya Eczacıları Türkiye`de Buluştu
8 Eylül Dünya Fizyoterapistler Günü
HIV/AIDS Toplantısı Antalya’da Yapıldı
Kronik Böbrek Hastalığı Araştırması
10. Ulusal Talasemi Gençlik Kampı
Hastaneler Depreme Dayanıklı mı?
Çocuklar Gıda Güvenilirliğini Öğreniyor
Eczacılık Kongresi İstanbul’da
Diş Macunu Tüketimi Arttı
ALS Ve Alzheimer`da Kalıtımın Rolü
Ekonomik Krize Ruhsal Destek
Türkiye`de Kapalı Ortamda Sigara İçme Yasağı
Gençlerde Diyabet Arttı
Enfeksiyona Bağlı Bebek Ölümü Yok
Türkiye`nin Tansiyonu Ölçüldü
Erkek Erkeğe Sağlık Konuşuyoruz Kampanyası
Hepatit Otobüsü Yollarda
Sağlık Bakanlığı ve Türk Telekom’dan Teknoloji İşbirliği
Şizofren Hastaları Arasında Yarışma...
II. Uluslararası Nörokardiyoloji Sempozyumu
Beyazıt Öztürk Halka Hepatiti Anlatacak
İstanbul`da Organ Bağışları Artıyor!
Lösemi Tedavisinde Uzman Sıkıntısı
Havaalanlarında Ani Kalp Ölümleri Önlenecek
Eşi İşsiz Kalan Kadınlar Depresyona Giriyor
İlaç Yolsuzluklarına Karşı Eczacılardan İstek
Hipertansiyon Tır’ı Yola Çıkıyor!
Diyabetli Hastalar Arasında Yarışma
Krize Ruhsal Destek Projesi!
Organ Bağışı Ve Nakli Ödülleri
Kadın Sağlığı İçin Kampanya
Medikale Ödül
HIV Pozitiflere Özen Gösterilmiyor
Yılın Sağlık Programı: Medikal
Doktorlara Endoskopi Eğitimi
Hepatit B İle Savaş İçin Kampanya
Türkiye`de Bulunmayan İlaçlar
Cinsel Sorunları Doktora Nasıl Anlatmalı
Akciğer Kanseri Sempozyumu
Prostat Hastalıklarında Artış
Çoğul Gebeliklerin Zararları
Türkiye`nin Tansiyonu
Hipertansiyon ve Tuz Tüketimi İlişkisi
Yeni Yöntem: Doğal Boşluk Cerrahisi
Sağlığa Emek Verenler Ödüllendirildi
12. Dünya Halk Sağlığı Kongresi
Aşı Ol, 11 Hastalıktan Korun!
Avrupa Anatomi Kongresi İstanbul’da
AIDS Toplantısı İstanbul’da Yapıldı
Çocuklara İlk Yardım Eğitimi
Tiroid Farkındalık Haftası
Meme Kanserinde İleri Evre
Kanserde Hedefe Yönelik Tedavi
Hepatit B’den Aşıyla Korunun
Sağlık Bakanı’ndan Domuz Gribi Uyarısı
Çocuğunuz İçin En Güvenli Anaokulu Hangisi?
Tam Gün Tasarısına Hekimlerden Tepki!
Beyin Sinyalleriyle Cihazlar Harekete Geçirildi
24 Yaş Altındakilere Ücretsiz Aşı
Gripten Ölenlerin Sayısı 73 Oldu
20. Ulusal İmmünoloji Kongresi Yapıldı
Gripten Ölenlerin Sayısı 296
Domuz Gribinden Ölüm 241`e Yükseldi
Gripten Öüm 195’e, Aşı Yaşı 50’ye Çıktı
Kadına Yönelik Şiddet Artıyor
Aile Hekimliği Hizmeti
Diyabet Tedavisindeki Gelişmeler
Domuz Gribi’nden Ölenlerin Sayısı 161’e Çıktı
Domuz Gribinden Ölüm 415`e Yükseldi
Evde Bakım Elemanları Sertifika Aldı
GSK: Kanada’daki Aşının Türkiye’deki İle İlgisi Yok
Domuz Gribin’den Ölüm 112’ye Çıktı
3. Prevantif Onkoloji Sempozyumu
Antalya’da 3 Kongre Birarada
Gripten Ölüm Sayısı 93 Oldu
Sağlık Bakanı’nın Hem Kızı Hem Oğlu Domuz Gribi Oldu
Prostat Hastalıkları İçin Kampanya
Sporda Beslenme Stratejileri
Doktorlar Salı Günü İş Bırakıyor
Okulda Diyabet Programı 10 Milyon Kişiye Ulaştı
İşsize Sağlık Hakkı Yeniden 100 Gün
İstanbul’da Sigara İçenlere Ceza
Sigarasız Yaşama Adım Atın
Dünya Psiko-onkoloji Kongresi’ne Türk Başkan
Acil Servislere Renk Geliyor
Sağlıkçılardan Greve Destek
Domuz Gribinden Ölüm 353`e çıktı
Tam Gün Yasalaştı
Diyabet Sohbetleri Programı Başladı
Sağlık Yöneticileri Zirvesi 2010
Avon’la Sağlığa Yolculuk Tırı Yola Çıktı
Yeni Yılda Sağlıklı Armağanlar
Kadın Ve İşlevsel Üroloji Kongresi Yapıldı
Kapalı Alanda Sigara Yasağından Taviz Yok
2 Milyon Doz H1N1 Aşısı Yapıldı
Behçet Hastalığı Kongresi İstanbul’da
Gebelere Uygulanan Aşı ABD`den Değil
Dünya Kanser Günü
Yaşlılıkta Depresyon ve Kaygı
Sahte Dişhekimi Can Aldı
Domuz Gribi Aşısı Tartışılıyor
Felçlilere Kök Hücre Umudu
Bugün RA Günüm
Ücretsiz Diş Muayenesi
Ruh Sağlığı Yasası Çıkartılmalı
Kadınlarda Yumurtaların Dondurulması
“Domuz Gribi Aşısının Yan Etkisi Her İnsanda Farklıdır”
Alzheimer Çağrı Merkezi
Diyarbakır`da Okullar Bir Hafta Tatil
Domuz Gribi Aşısı Piyasada Satılmayacak
SGK’lıların Muayene Ücretleri Arttı
Grip Günü`nde "Aşı Olun" Uyarısı Yapıldı
İç Hastalıkları Kongresi
Kalbinle Çalış, Danset, Spor Yap
Kalbini Sev, Değerini Bil
Dişhekimleri İsyan Etti
Psikiyatristlerden Silahsızlanma Çağrısı
Domuz Gribi Aşısı Kime Yapılmalı
Ağrı Ve Mardin’de Domuz Gribi
Sağlık Bakanlığı İddiaları Yanıtladı
Domuz Gribi Nedeniyle Ölenlerin Sayısı 30’a Yükseldi
2 Kişi Daha Hayatını Kaybetti
Eczacılar İlaç Fiyatlarına Tepkili
Domuz Gribinden 11. Ölüm
Domuz Gribi Aşılaması Yarın Başlıyor
Uykuda Solunum Bozuklukları Sempozyumu
Kızamıkçık Aşısının Önemi
Domuz Gribi Aşılarının Testi Tamamlandı
Kalbinizi Koruyun, İçinde Sevdikleriniz Var
Domuz Gribi Aşılaması Kasım Sonunda
Kadınların Meme Kanseriyle Mücadele Yürüyüşü
Ankara`da Okul ve Dershaneler Tatil
Domuz Gribi Nedeniyle Türkiye`de İlk Ölüm
İstanbul`daki Okullar Dezenfekte Edilecek
İstanbul`da Domuz Gribinde Son Durum
İstanbul Ve Ankara’da Domuz Gribi
Sağlık Bakanlığı`ndan Domuz Gribi Açıklaması
Manisa’daki Domuz Gribi Vakası
Kıtalararası Diyabet Yürüyüşü
1 Aralık Dünya AIDS Günü
Diyabeti Anlatan Filmler Yarıştı
Edirne`deki Çocuklara Kalp Taraması
Alternatif Tıp Mevzuat Çalışmaları Tamamlandı
14. Bayındır Tıp Ödülleri Sahiplerini Buldu
Aile Hekimlerinin Sorunları Nelerdir?
Sağlık Bakanlığı`ndan Ambulans Açıklaması
57. Milli Pediyatri Kongresi
Bilimsel Platform Toplantısı
8. Yara Bakımı Kongresi
Uluslararası Diyabet Liderler Zirvesi
30. Ulusal Diyaliz ve Transplantasyon Kongresi
Dijital Hastaneler İçin Adım Atıldı
2. Ulusal Klinik Mikrobiyoloji Kongresi
Dünya Zatürre Günü
11. Üroonkoloji Kongresi Antalya`da Düzenlendi
Esra Kazancıbaşı İle Medikal`e Ödül
Dünya KOAH Günü Etkinlikleri
Türkler Cinsel Açıdan Ne Kadar Aktif?
Eczacılar İsyan Etti
`Erken Boşalmanın Çözümü Var`
Telekom`dan Sağlık Sigortası
`Hedefimiz Veremsiz Bir Türkiye`
Verem Savaşı Ve Propaganda Haftası
Tam Gün Onaylandı: İşte Detaylar
2014 Sağlıklı Yaşam İçin Hareket Yılı
2. Ulusal Klinik Mikrobiyoloji Kongresi
3. Gastrointestinal Kanserler Konferansı
Aile Hekimleri Acil Nöbetine İsyan Etti
Sürdürülebilir Sağlık Projesi
Çocukluk Çağı Obezite Araştırması
`Aktif Yaşam Ömrü Uzatıyor`
Çarpıntıya Bağlı İnmeye Karşı Standart Tedavi Yaklaşımı
Sağlık Bakanlığı Kış Hazırlıklarını Tamamladı
Çocuk Kalp Sağlığı Platformu
Bitkisel Ürünlere Dikkat!
Türkiye`de 30 Bin KişiOrgan Bekliyor
Türkiye 2. Çocuk Kalp Sağlığı Platformu
Aşırı Tuz Ve Şeker Tüketimini Önleme Projesi
Dünya İş Sağlığı Ve Güvenliği Günü
Dünya Aşı Haftası
Akıllı Hastanın Sağlık Rehberi Migros, Carrefour ve Tansaş`ın Kitap Standlarında
20. Ulusal Kanser Kongresi Düzenlendi
Piyasada Bulunmayan Kanser İlaçlarına Çözüm Aranıyor
Sağlık Bilişim Zirvesi Düzenlendi
1. Uluslararası Homeopati Konferansı
Diyabet Farkındalık Araştırması (DİFA)
Akıllı Hastanın Sağlık Rehberi
Kanserle Dans
Ulusal Kanser Bildirisi
Ulusal Akciğer Kongresi Ürgüpde yapıldı
Şizofreni Tedavisinin Bulunmasına Az Kaldı
Volkan Severcandan Yaşlılıkla İlgili Fotoğraf Sergisi
20 Mart Dünya Sosyal Hizmet Günü
Vodafone Türkiye`den 7/24 Sağlık Çözümleri
Sağlık Bakanlığı’ndan Bitkisel Ürün Açıklaması
Kan Hastalıkları Toplantısı Trabzon`da Yapıldı
MS`lilerin Öyküleri `Yol Arkadaşım` Kitabında
Piyasadaki Yeni Uyuşturucu Maddeye Dikkat Çekildi
Kansere Yeni Tedavi Yöntemi: IORT
Galata Kulesi Meme Kanserine Dikkat Çekti
Uluslararası Psikofarmakoloji Kongresi
Sağlık Bakanlığından Organ Bağışı Açıklaması
Hareket Hayattır Fotoğraf Yarışması Sonuçlandı
Estetik Cerrahi Derneği Halkı Uyardı
Eczacılardan Diyaliz Receteleri Açıklaması
İstanbul Tabip Odası Uyardı
İşyerinde Sağlık Egzersizleri
`Sigarayı Bırak, Dikili Bir Ağacın Olsun` Projesi
Dünyü Hipertansiyon Günü Sempozyumu
Sağlık Bakanlığı`ndan Reçetesiz İlaç Açıklaması
Avrupa Böbrek Birliği Kongresi İstanbul`da
Sağlık Bakanı`ndan Tam Gün Açıklaması
Hemşirelik Haftası Etkinliği
Bel Ağrınızı Sorgulayın Kampanyası
Doktorlar Tam Gün`ün İptalini İstiyor
Biber Gazından Korunma Rehberi...
Maden İşçilerinde Akciğer Kanseri Riski
Sertleşme Tedavisinde Sahte İlaçla Mücadele
Prof. Dr. Bayram Yılmaz FEPS Genel Sekreterliğine Seçildi
3. Ulusal Minimal İnvaziv Ürolojik Cerrahi Kongresi
Doktor, Hastane Ararken Yardımcınız Olacak 430 Sayfalık Rehber: AKILLI HASTANIN SAĞLIK REHBERİ
Türkiye MS Derneği 25`inci Yılını Kutladı
Karaciğer Nakli Eğitim Kursu
Sağlık Bakanlığı`ndan Sağlıklı Beslenme Broşürü
Alternatif Tıp Yönetmeliği
55 Yaş Üstü Hastalara İlik Nakli Yapılmayacak
Sağlık Bakanlığı`ndan `Sağlıkta 2023 Vizyonu`
Eczacı Hayati Yalçın Çocuk Resimleri Yarışması Sonuçlandı
`Hemşirelikte Kariyer` Paneli
Diet Tube Sistemi Türkiye`de Tanıtıldı
8. Anadolu Romatoloji Günleri Kongresi
Sağlık Bakanlığı`ndan Virüs Salgını Uyarısı
`İyi Beslenmek Her Çocuğun Hakkıdır` Kampanyası
Kan yoluyla geçen Hepatit C`yi ne kadar tanıyorsunuz?
`Hamilelik Diyabeti Testi Risk Oluşturmaz`
"Ebola Virüsü Büyük Salgınlara Yol Açmaz"
Türkiye`de Sağlık Turizminin Geleceği
Adımı Tarihe Yazdım, diabet kampanyası, Türkiyede Diyabet Köyü Diyabet Eğitim ve Yaşam Köyü
SGK Diyabet Eylem Planını Açıkladı
`Sağlığım İçin Herşey` ATV Avrupa`da Başlıyor!
Diyabet Ve Yüksek Tansiyon Takibi...
Ebola Virüsü Hastalığı Nedir?
Ebola Virüsü İş Dünyasını Da Tehdit Ediyor
2014 Yüzme Suları Analiz Sonuçları
`ASNO 2014` Kongresi İstanbul`da
Uyuşturucu Kullananların Dramının Sergisi
Kırmızı Alarm: Tüm Doktorlar Sığınaklara
Arkadaşım Diyabet Kampı
Bir Kova Buz Kampanyasına Destek
Prof. Dr. Çetin Erol, ESC`de
TÜBA-Ulusal Kanser Politikaları Çalıştayı
Akciğer Hastaları İçin Hayat Kurtaran Yöntem
Uluslararası Dijital Sağlık Zirvesi İstanbul`da
Kanser Bilinirlik Düzeyi Araştırması
Bakanlıktan Bayramlık Sağlık Düzenlemesi
Taksim`de Tüp Gaz Patlaması
Tıp Gör Der Türkiye`nin Teknoloji Haritasını Çıkardı
Doktorlar Ve Sağlık Resim Yarışması Ödül Töreni
Dünya Kadınlar Günü`nde Bisikletli Kutlama
Bakanlıktan Çocuk Felci Aşısı
Alo 171, Tekirdağ`da Hizmette
Doktorlardan Kan Bağışı Kampanyası
Kadınlar Sağlıklı Yaşama Yürüyor
Kök Hücre Tedavileri Kongresi
Türkiye Beyin Yılı Projesi Başladı
Dünya Tuza Dikkat Haftası
Minik Kalplerin Sağlığı İçin Elele
Tıbbi Cihazlar Denetimi Yapıldı
Dünya Sigarayı Bırakma Günü
Sigarayı Bırakmak İçin Eczanelere Danışabilirsiniz
`Kanser Efsanelerine İnanmayın`
Sertleşme Sorunu 5 Milyon Erkeği Etkiliyor
Türkiye Sağlık Turizminde Dünya Yedincisi
Kansersiz Yaşam Derneği Runtalya Maratonu
Hastalıkta Yetersiz Beslenme Kampanyası
Dünya Tüberküloz Günü
Doktorlardan `Tam Gün`e İtiraz
Bakanlıktan Obeziteye Karşı Eğitim Atağı
Nöroşirürji Derneği Bilimsel Kongresi
Hematolojik Kanser Tedavisinde Yeni Gelişmeler
Kapıkule Sınır Kapısı`nda Sağlık Hizmeti
Dünya Sağlık Günü
Kimler Kök Hücre Vericisi Olabilir?
Psikiyatristlerden Kadınlar Günü Açıklaması
Sağlık Bakanlığı`ndan `Yanlış Tedavi Parasına` Açıklama
50.Ulusal Diyabet Kongresi
Down Sendromuna Dikkat Çekiliyor
Kürtaj Konusu Açıklığa Kavuştu
Türk Toraks Derneği`nden Biber Gazı Uyarısı
9. Dünya Böbrek Günü
Tıp Bayramında Sergi Açılıyor
Derin Endometriozis Sempozyumu İstanbul`da Düzenlendi
Türkiye Beyin Yılı Projesi
`Kamu Hastanelerinde Kürtaj Engellendi`
6. Avrupa Tütün Kongresi
Dumansız Aileler Projesi Malatya`da Başladı
Selpak`tan Tuvalete Merhaba Evi
Aile Hekimlerinden Alınan Damga Vergisi Kaldırıldı
Acıbadem Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu’nun İkinci Mezunları Kep Attı
Türkiye`ni​n Kalp Sağlığı Alanındaki İlk Büyük Ödülünü TKD Aldı
Çağdaş Eczane İşletmeciliği: `Akılcı Eczane Yönetimi`
Dişler Yolunda Projesi İlk Mezunlarını Verdi
Hareketsiz Yaşam Pek Çok Hastalığa Davetiye Çıkarıyor
Anestezi Çalışanlarında İş Sağlığı ve Güvenliği
Sorular ve Yanıtlarla Diyabet Kitabı Çıktı
Bitkisel Tıbbi Ürünler Bilim Kurulu Oluşturuldu
Diyanet İşleri Başkanı Açıklama Yaptı
TJOD, Kürtaj`ın Etik Ve Hukuki Kurallarını Açıkladı
Kürtaj Yasağı Anne Ölümlerini Artırır
Kötü Beslenme Hastalıklara Davetiye Çıkarıyor
İstanbul Halk Sağlığı Müdürlüğü Hakkında Bilgi Verildi
19. Uluslararası Dişhekimliği Kongresi
31 Mayıs Dünya Sigarasız Günü
Normal Doğuma Teşvik Yapılmalı
Tam Gün Yasası İptal Edilidi
Sağlık Ve Sanat Buluştu
Türkiye Alkol Politikaları Platformu (TAPP) Kuruldu
Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Mı Geliyor?
Bahçeşehir Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni 2013’te Açıyor
Kalp Yetmezliğinde Kök Hücre Tedavisi
MEMEDER’e Ödül Yağıyor
Arkadaşım Diyabet Kampı 2012 Başlıyor
Club Bypass, Ani Kalp Ölümlerine Dikkat Çekti
Şeker Çocuklar Kampı 20 Yaşında
Op. Dr. Ahmet Eminoğlu Hayata Veda Etti
Sıcak Havalarda Ne Yapmalı?
Sağlık Bakanlığı`ndan Kolonya Yasağı
PR`cılar Gözünden Sağlık Haberciliği
Henkel`den Kanserli Çocuklara Destek
Yerli Ve Yabancı Sağlık Kuruluşları İstanbul’da Buluştu
Yeryüzü Doktorları’ndan Gazze’de Parmak Nakli
Prof. Dr. Onur Erol, Uluslararası Estetik Derneği Başkanı Oldu
Prof. Dr. Serap Erdine’ye IBM’den Ödül
Sağlık Bakanlığı`ndan Bitkisel Ürün Açıklaması
Mutlu Olmak Yerine Çekici Olmayı İstiyoruz
Kürtaj Raporu Hazırlanıyor
Sağlık Bakanlığı YÖK`e Suç Duyurusunda Bulundu
‘Diyabeti Durduralım” Projesinin Değerlendirme Toplantısı Yapıldı
Kanserle Mücadele Devlet Politikası Olmalı
YGS’ye Alınmayan Diyabetli Genç Hakkında Açıklama
Türk Diyabet Cemiyeti Başkanı Değişti
Kolon Kanserini Yenen Hastalar Biraya Geldi
Parkinson Hastalığının Etkilerini Azaltmak Mümkün
Gönüllü Verici Sayısı Çok Az!
Akromegali Tedavi Edilebilir Bir Hastalık
Türkiye’de Bebek Ölüm Hızı Dünya Ortalamasının Altında
Böbrek Hastalıklarındaki Artış Alarm Veriyor
Dünya Böbrek Gününde Dev Tuzluk Yumruklandı
Türk Kardiyoloji Derneği’nden Araştırma Makalelerine Ödül
Sağlık Bakanlığı`ndan Kanser İlaçları Açıklaması
İstanbul Sağlık Hakkı Meclisi Kuruldu
Yabancı Doktorlara Türkiye’de Çalışma İzni Verilmeli Mi?
Aşırı Adet Kanamalarına Dikkat!
Sağlık Bakanlığı Tıp Bayramı Ödüllerinin Sahipleri Belli oldu
Uluslararası Sağlık Turizmi Hukuku Kongresi
Hepatite Karşı Bilinçlenmek İçin...
Göz Kitabı Migros`un Kitap Stantlarında
Avrupa Pediatrik Dermatoloji Derneği’ne İlk Türk Başkan
Hipertansiyon Avcıları Yarışması
Atilla Kavdır’ın Ölümüyle İlgili Açıklama
Kolon Kanserine Karşı Tırmandılar
GDO Tanısı 2012 Sempozyumu
Gazeteci Nevval Sevindi: `2012 Yılı Kadın Kanserleri Yılı`
Ankilozan Spondilit (AS) Hastalığı Nedir?
Anne Karnında Kalp Tedavisi
Sağlıklı Cinsel Yaşam İçin: “Mutlu Aile” Araştırması
Sağlık Bakanlığı’ndan Okul Süt Programı Açıklaması
Hekimler Sandık Başındaydı
Hekimler Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ı İstifaya Çağırdı
Sorular ve Yanıtlarla Göz Hastalıkları
Türk Kardiyoloji Derneği Yeni Kurullarını Seçti
Sedef Hastaları Kendilerini Dışlanmış Hissediyor!
101. Dünya Dişhekimleri Kongresi İstanbul`da Yapılacak
4. Türkiye EKMUD Kongresi Devam Ediyor
`Mucize Alzheimer İğnesi` İddiaları İncelenecek
`Egzersiz İlaçtır` Hareteki Başlıyor
Türk Kardiyoloji Derneği`nden Kınama
GSS Strateji Belirleme Çalıştayı
Dünya Cerebral Palsy Günü
Türkiye 1. Çocuk Kalp Sağlığı Sempozyumu
Hekime Yönelik Şiddette Tepki
Çapa Yerleşkesinde Yıkım Başlıyor
Kozmetik Ve Tibbi Cihazlar Denetlendi
İstanbul Pembeye Boyandı
Uluslararası Hasta Güvenliği Kongresi
38. Ulusal Hematoloji Kongresi
Fark Yaratan Öğretmen Ödülü
Sağlık Ve Sigorta Yöneticileri Derneği Kongresi
`Yabancı Doktora Ayrıcalık`
Dünya Yaşlılar Günü, Darülaceze’de Kutlandı
İstanbul Sağlık Müdürlüğü`nde Yeni Yapılanma
Zayıflama Hapları Neden Öldürüyor?
Kurban Kesiminde Dikkat Edilecek Noktalar
Sağlık Bakanlığı`ndan Domuz Gribi Açıklaması
Gıda Güvenliği Kongresi İstanbul`da
Dünya Hipertansiyon Kongresi İstanbul`da Düzenleniyor
Çölden Buzullara Fotoğraf Sergisi...
Uluslararası IMFeD Zirvesi İstanbul`da Düzenlendi
Sağlık Bakanlığı`ndan Silah Açıklaması
Galatasaray Ödülü Prof. Dr. Ahmet Gül’ün
`Kan Sizsiniz` Hareketi Aydın’da Başladı
İstanbul Tabip Odası`ndan Hasta Mahremiyetine Dikkat Uyarısı
Altın Steteskop Ödüllerine Başvurular Başladı
Eczacılardan E-Reçete Uygulamasına İtiraz
Karbonmonoksit Zehirlenmesini Önlemek İçin...
20. Ulusal Kanser Kongresi Antalya’da
Sağlık, Öncelikli Alan Olarak Belirlendi
Meme Kanserine Yeni Yaklaşımlar...
Sağlık Bakanlığı`ndan Sahte İlaç Uyarısı
Bağımlılıkla Mücadele Çağrısı
Devlet Hastaneleri Yeniden Yapılandırıldı
Philips`ten Kalp Sağlığı Araştırması
7 Şubat Sigarayı Bırakma Günü
Kontakt Lens Solüsyonlarındaki Gizli Tehlike
Organ Bağışı Sempozyumu
14. Ulusal İç Hastalıkları Kongresi
30. Dünya Endoüroloji Kongresi İstanbul`da Düzenlendi
Sevgi En İyi İlaçtır...
Shell`den Sağlıklı Yaşama Teşvik
Kozmetik Ürünler ve Tıbbi Cihaz Kullanırken Nelere Dikkat Etmeli?
Diyabetli Hastalarda Glukometrenin Önemi
Uzaktan Hastalık Takibi Dönemi Başladı
Sigara Yasağında Yaz İhlalleri
Sağlık Bakanlığı`ndan Performans Açıklaması
Damacana Su Markalarında Son Durum
Diyabetli Çocuklar Diyabet Kampında
Sağlık Kampüsleri İhaleleri Durduruldu
Dört Su Markasına Yeniden İzin Verildi
Diyarbakır`da Diyabetli Çocuklar Kampı
Kozmetik Ürünlerdeki Sinsi Tehlike
`Okulda Diyabet Programı` Ödül Aldı
Sağlık Bakanlığı`ndan Su Denetim Açıklaması
Romatizma İçin Fotoğraf Yarışması
Down Sendromu Dostluk Yürüyüşü
Down Sendromu Yürüyüşü
Kalp Damar Hastalıklarından Korunmak Mümkün
Aile Hekimliği Sempozyumu
Alzheimer Hastaları ve Yakınları Damgalanıyor
Lösemi Farkındalık Günü
İstanbul`da Damacana Suyunda Son Durum
Kalbini Sev 10 Bin Adım At
Bakanlıktan Randevu Ücretiyle İlgili Açıklama
Türkiye, Sigara Mücadelesinde DSÖ`nden Övgü Aldı
2. Kupa Terapisi Sempozyumu
112 Avrupa Komuta Merkezi’nin Yeni Binası Açıldı
Her 4 Saniyede 1 Alzheimer Teşhisi Konuluyor
Sağlık Hukuku Konferansı
13 Eylül Dünya Sepsis Günü
Diyabeti Durduralım Projesi
Uluslararası Sağlık Turizmi Forumu
Bakanlıktan Silivri`de Hantavirüs İddiasına Yanıt
Vücut Dünyası Yaşam Döngüsü Sergisi
Yorum Ekle
  Adım, Soyadım Görünsün   Rumuzum Görünsün
Mesaj :
Güvenlik Kodu :
 
Köşe Yazısı
Ya Birgün Anneniz Sizi Tanımazsa?
Esra KAZANCIBAŞI
Tüm Yazılar
Online Randevu
Kriterleri seçin, hastanelerden online randevu alın.
Şehir
 Devlet   Üniversite   Özel
Acil Sağlık
Nöbetçi Eczaneler
Ambulanslar
Kan Merkezleri
Acil Servisler
Sağlık Tedarikçileri
Evde Sağlık Hizmeti
İlk Yardım Rehberi
Alo Sağlık
Hastaneler
Sağlık ocakları
Ana çocuk sağlığı merkezleri
Tahlil laboratuvarları
Görüntüleme merkezleri
Sağlık sigorta şirketleri
İlaç firmaları
Yaşlı bakım evleri
Bakım ve rehabilitasyon merkezleri
Diyaliz merkezleri
Kanser tedavi merkezleri
Ağız ve diş sağlığı merkezleri
Doktorlarla Canlı Sohbet
Şuan online doktorumuz yok. »
"Sorun Doktorunuz Yanıtlasın" bölümünden bize ulaşabilirsiniz.
Sağlık Kitapları
Haftanın Kitabı

"Beden Aklıyla Zayıfla"
-Dr. Fevzi Özgünül
Önceki Kitaplar
Haftanın Söyleşisi
Emin Çakmak: Türkiye, Sağlık Turizmi Gelirinde Üçüncü Sırada
Dünya Sağlık Turizmi Konseyi Dönem Başkanı ve Türkiye Sağlık Turizmi Geliştirme Konseyi Kurucu Baş...
Tüm Söyleşiler
Videolar
Medikal`e konuk olan Serhat Kılıç, sigarayı bırakma öyküsünü ve sağlık yaşantısını anlattı.
 Medikal Ödül - 2
 İstanbul`da Organ Bağışı Artıyor
 Hepatit B (Beyazıt Öztürk)
Sağlık Yönetimi
 Sağlık İletişimi
 Sağlıkta Kalite
 Sağlık Ekonomisi
 Sağlık Yönetimi
 Sağlık Hukuku
 Sağlıkta Kalite
 Yasa ve Yönetmelikler
Künye | Danışma Kurulu | Üyelik | Reklam | Gizlilik | Yasal Uyarı | İletişim Bilgileri
Copyright 2008 - 2014 Sagligimicinhersey.com | Tüm Hakları Saklıdır. | Web Tasarım ve Programlama Grimor

Valid XHTML 1.0 Transitional