Menu
Anasayfa » Engelli Sağlığı » Dudak Okuma Eğitim Programı: Bak-Gör-Duy

Dudak Okuma Eğitim Programı: Bak-Gör-Duy

Bilgisayar destekli bilimsel bir dudak okuma eğitim programı olan BAK-GÖR-DUY; sadece işitme engeli veya işitme kaybı olanlara değil gürültülü ortamda çalışanlara, uzaktan gelen kısık bir sesi çözmeye çalışanlara da hitap ediyor.

Diyelim gürültülü bir ortamda çalışıyorsunuz; ya da uzaktan gelen sesi kısık bir konuşmayı duyabilmek için kulaklarınızı dikmiş çaba harcıyorsunuz… Kim bilir belki de kulaklarınızda işitme kaybı var ama siz farkında değilsiniz ya da işitme engellisiniz, biliyorsunuz fakat mevcut yöntemler iletişim kurmanız için size yetmiyor, daha iyisini arıyorsunuz…

BAK-GÖR-DUY’LA KONUŞMAYI DUYARAK DEĞIL GÖREREK ANLAYABİLİYORSUNUZ

Konuyla ilgili olarak verilen bilgi şöyle:

“BAK-GÖR-DUY, konuşma sesini duyamayan herkesin kendi kendine dudak okuma becerisini geliştirebileceği bir dudak okuma eğitim programı. Algısal öğrenmeye dayalı BAK-GÖR-DUY; izleyicinin sadece görsel özelliklere yoğunlaşarak konuşmayı anlama becerisini geliştiriyor.

Yıllardır dilbilimi, dil ve konuşma bozuklukları, özel eğitim, işitme özürlülerin eğitimi gibi alanlarda çalışmalar yürüten Prof. Dr. Ahmet Konrot ve Konrot İletişim Bilişim Özel Eğitim Öğretim Hizmetleri tarafından geliştirilen BAK-GÖR-DUY; size verilen kullanıcı adınız ile herhangi bir bilgisayar, tablet, hatta cep telefonunda çalışıyor. www.bakgorduy.com adresinden deneme sürümünü indirebilirsiniz.

iPhone ve iPad ile ya da Facebook üzerinden oynanabilen BAK-GÖR-DUY Bakalım isimli oyunda ise dudak okuma becerilerinizi eğlenceli bir biçimde, arkadaşlarınızla da yarışarak geliştirebilirsiniz.”

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

İlgili Yazı

Migros Müşterileri için Engelleri Kaldırmaya Devam Ediyor

“Engelsiz Migros” hedefiyle yola çıkan ve alışverişte engelleri kaldıran Migros, 2017 yılında başlattığı “Engelsiz Mağaza” ...