Menu
Anasayfa » Engelli Sağlığı » Engelli Çocuklara ve Ailelerine Sağlanan Olanaklar

Engelli Çocuklara ve Ailelerine Sağlanan Olanaklar

İstanbul Üniversitesi Çocuk Sağlığı Enstitüsü “Engelli Çocuklara ve Ailelerine Sağlanan Olanaklar” adlı bir rehber kitap hazırladı.

Prof. Dr. Gülbin Gökçay’ın koordinatörlüğünde İÜ Çocuk Sağlığı Enstitüsü Gelişim Nörolojisi Yüksek Lisans Öğrencileri Fatma Nur Boylu, Büşra Kepenek, Pınar Kütük ve Deniz Tuncer tarafından gerçekleştirilen çalışma, engelli çocuk ve ailelerini, kendilerine sağlanan olanaklar hakkında bilgilendirmeyi amaçlıyor.

Hizmet ve yardımlar hakkında pek çok engelli ailesi, kendilerine sunulan haklardan yeterince haberdar olamamakta, nereye nasıl başvuracaklarını bilememekte olup bu kitabın engelli ailelerin bu ihtiyaçlarını karşılamak için hazırlandığı belirtildi.

Çeşitli kanun ve yönetmeliklerin incelenmesiyle oluşturulan kitabın, ilgili kurum ve kuruluşlarda görevli kişilerle görüşülerek konu ile ilgili uluslararası uygulamaların göz önünde bulundurulduğu belirtildi.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

İlgili Yazı

Migros Müşterileri için Engelleri Kaldırmaya Devam Ediyor

“Engelsiz Migros” hedefiyle yola çıkan ve alışverişte engelleri kaldıran Migros, 2017 yılında başlattığı “Engelsiz Mağaza” ...