Menu
Anasayfa » Sağlık Adası Kitapları » Sorular ve Yanıtlarla Hepatitler… Hepatit ile Sarılık Aynı Şey mi?

Sorular ve Yanıtlarla Hepatitler… Hepatit ile Sarılık Aynı Şey mi?

İçerik: Her viral hepatit geçiren kişide sarılık görülür mü? Taşıyıcılarda hastalığın alevlenme riski var mı? Hepatit B ya da C virüsüyle temas etmiş kadınlar hamile kalabilir mi, tüp bebek yaptırabilir mi? Bebeklerde ve çocuklarda viral hepatitlerin önemi nedir? Evde, okulda ya da işyerinde yakın temasta olduğunuz biri hepatit geçirirse hangi önlemleri almalı? Karaciğer yetmezliği ve siroz nasıl belirti verir, kimlere karaciğer nakli gerekir? Yağlı karaciğer hastalığı siroza dönüşür mü? Başkalarına bulaşma ve karaciğer yetmezliğine dönüşme riski olan bir hastalıkla yaşamanın getirdiği ruhsal sorunlarla nasıl başa çıkılır? Hepatit virüsüyle temas edenler cinsel yaşamda nelere dikkat etmeli? Kitapta, viral hepatitlerle ve karaciğer hastalıklarıyla ilgili bu tür yüzlerce sorunun cevabı yer alıyor.

Kitapta, interferonlar ve oral antivaraller konusunda bilgi veriliyor; iğne ve hap tedavisinin muhtemel yan etkileri anlatılıyor. Hepatit B; C; D tedavisindeki gelişmeler ele alınıyor.  Sağlık Adası yayınlarından çıkan kitap, Esra Kazancıbaşı Öztekin’in hepatitler ve karaciğer hastalıkları konusunda uzman hekimlerle yaptığı söyleşilerden oluşuyor.

Sağlığım İçin Herşey Sağlık Kitapları serisinin ilk kitabı olan”Sorular ve Yanıtlarla Hepatitler”i, kitapevlerinin yanısıra, Migros gibi büyük marketlerin kitap stantlarından ya da online kitapçılardan temin etmek mümkün.

 

 

 

 
Yayınevi: Sağlık Adası

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

İlgili Yazı

Göz Kitabı Migros`un Kitap Stantlarında

16 uzmanın gözle ilgili 60 hastalık konusunda bilgi verdiği “Sorular ve Yanıtlarla Göz Hastalıkları”, D&R ...