Menu
Anasayfa » Cilt Hastalıkları » Vücut Estetiğinde Ameliyatsız Uygulamalar

Vücut Estetiğinde Ameliyatsız Uygulamalar

Kol ve bacak sarkmaları, cilt çatlakları, selülitler ve fazla yağlar kadınların en çok şikayet ettiği vücut problemlerinin başında geliyor. Ancak son yıllarda geliştirilen teknolojik cihazlar ve özel yöntemler sayesinde bu sorunlar ortadan kaldırılarak, istenilen görünüme kavuşmak mümkün olabiliyor. Memorial Wellness Kozmetik Dermatoloji Bölümü’nden Uz. Dr. Makbule Dündar, vücut estetiği için uygulanan ameliyatsız yöntemler hakkında bilgi verdi.

RADYOFREKANS YÖNTEMİYLE KIRIŞIKLIK VE SARKMALAR GİDERİLEBİLİYOR

Kısa zamanda sıkılaşmak, vücut hatlarına şekil vermek kısacası güzel bir fiziksel görünüm elde etmek isteyen kişiler ameliyatsız estetik uygulamalara başvurmaktadır. Ameliyatsız estetik uygulamalar kadın erkek fark etmeksizin ergenlik dönemi sonrasında herkese rahatlıkla uygulanabilir. Boyun; dekolte, kol, bacak ve karın bölgelerine yapılan çeşitli  ameliyatsız medikal estetik uygulamalar ile daha fit ve genç bir görünüm sağlanabilmektedir. Radyofrekans yöntemi ile boyundaki kırışıklıklar ve sarkmalar, dekolte bölgesindeki ince kırışıklıklar genel anestezi gerektirmeden yaklaşık yarım saatlik bir uygulama ile rahatlıkla tedavi edilebilmektedir.

KADINLARI EN ÇOK BOYUN, GIDI VE KOL BÖLGELERİ RAHATSIZ EDİYOR

Estetik uygulamalar için başvuran kişiler en çok boyun, gıdı ve kol bölgelerindeki sarkmalardan şikayet etmektedir. Bu bölgelere hem radyofrekans hem de mezoterapi rahatlıkla uygulanabilmekte ve problemli bölgelere kısa zamanda estetik görünüm kazandırılabilmektedir. Sıkılaştırıcı mezoterapi uygulamaları kollardaki sarkmalarda kısa sürede etkili olmaktadır. Kişinin durumuna bağlı olarak sonrasında uygulanabilen radyofrekans ve I-lipo işlemleri de daha kalıcı bir etki sağlamaktadır. I-lipo uygulaması, sarkmaların en sıklıkla görüldüğü gıdı bölgesinde de toparlanmayı destekler.

BACAKLARDA SARKMA VE SELÜLİT ŞİKAYETİ OLANLARA ÖZEL YÖNTEMLER…

Bacak bölgesinde yağlanma, sarkma ve selülit problemleri olan kişilere mezoterapi ve I-lipo kombinasyonu uygulanabilir. Öncelikle yağ yakıcı ve sıkılaştırıcı bir mezoterapi uygulaması ve ardından i-lipo bacaklarda kısa zamanda incelme, toparlanma sağlar. Bu yöntemde “diod lazer” ile yağ hücrelerindeki fazla yağ dolaşıma atılmakta, radyofrekans ile cilt sıkılaştırılmakta, vakum masajıyla da dolaşım hızlandırılmaktadır.

VÜCUTTAKİ LEKE VE ÇATLAKLAR YOK EDİLEBİLİYOR

Vücudunda çatlak problemi olan kişilere “Fraksiyonel Er-YAG” uygulamaları yapılabilir. Bu yöntemlerin özellikle erken dönemde uygulanması yüzde 90 oranında başarı sağlar. Fraksiyonel Er-YAG dışında roller, mezoterapi uygulamaları da çatlak görünümünü yok ederek başarılı sonuçlar sunar. Uygulamanın başarılı olması için birer ay arayla, en az 3 seans yapılması önemlidir. Vücudundaki lekelerden şikayetçi olan kişilere de Q switch lazer, Er-YAG lazer uygulamaları, kimyasal peeling ve mezoterapi yöntemleri önerilmektedir.

YAĞ YAKICI UYGULAMALAR BESLENME İLE DESTEKLENMELİ

Karın ve karın çevresi yağlanmalarında yağ yakıcı lipoliz işlemi uygulanabilmektedir. Lipolize ek olarak en az 8 seans I-lipo da uygulaması yağların yakılmasında etkili olur. Ancak yağlanma problemlerinde hangi uygulama yapılıyor olursa olsun, doğru bir beslenme planı ve egzersiz ile desteklenmesi gerekir. Kişi uygulamalara ek olarak kendi vücut yapısına uygun özel beslenme planı uygulamalı ve haftada en az 3 gün egzersiz yapmalıdır. Uygulama etkinliğinin devamlılığı için bunlara dikkat edilmesi önemlidir.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

İlgili Yazı

Yaz Ayları Sedef Hastaları İçin Faydalı Olsa Da Fazla Güneşte Kalmak Riskli

Dünyada görülme oranı yüzde 2 olan sedef (psoriasis) hastalığı, beyaz renkli pullanma ve kızarıklarla kendini ...