Menu
Anasayfa » Engelli Sağlığı » Down Sendromlu Çocukların Bowling Keyfi

Down Sendromlu Çocukların Bowling Keyfi

İstanbul Down Sendromu Derneği ile Kare Anaokulu işbirliği ve Ebru Yener Beach Couture sponsorluğunda Funloft Zorlu Center’da düzenlenen “Dünya Sevgi Günü Bowling Şenliği” etkinliği Down sendromlu çocuklara mutlu anlar yaşattı.

İstanbul Down Sendromu Derneği, Down Sendromlu bireyleri eğlendirici, sosyal, öğretici ve destekleyici aktivitelere katılımını sağlamak için renkli bir projeye daha imza attı. Kare Anaokulu işbirliği ve Ebru Yener Beach Couture sponsorluğunda düzenlenen “Dünya Sevgi Günü Bowling Şenliği” on beş Down Sendromlu çocukların melek yüzlerini güldürdü.

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören’in eşi Revna Demirören ve Kare Anaokulu Kurucusu Aydan Gömügen Tuncay etkinliğin açılışını yaparak bowling oyununa start verdiler. İstanbul Down Sendromu Derneği Başkanı Muhammed Abdullah Tuncay ve melek yüzlerden Hande Özyer, Revna Demirören’e günün anısına plaket verdi.

Teknik direktör Yılmaz Vural’ın eşi Seda Vural, Şule Diker ve sanatçı Nur Ertürk, İstanbul Down Sendromu Derneği Asbaşkanları Prof. Dr. Arzu Kunt ve Arzu Sandal, Onursal Başkan Uğur Batur, Yönetim Kurulu üyeleri Ferda Ulusoy, Tuğba Çömlekçioğlu, Ebru Yener, Engin Kurşun ve Caner Güler bowling oyuncularının arasındaydı.

Oyunun sonunda melek yüzlere Sevgi Madalyalar takıldı ve bu mutlu, neşeli, heyecan dolu “Dünya Sevgi Günü Bowling Şenliği” kalabalık ve renkli bir yemekle son buldu.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

İlgili Yazı

Engelli Çocuklarda Ağız ve Diş Sağlığı Erteleniyor

Engelli çocuklar ağız-diş hastalıkları bakımından yüksek risk grubundadır ve ağız hijyeni genel popülasyonla kıyaslandığında daha ...