Menu
Anasayfa » Sağlık Haberleri » Abbvie Hidradenit (HS) Hastaları İçin Medikal Giysi Projesi İle Felis Ödülü Aldı

Abbvie Hidradenit (HS) Hastaları İçin Medikal Giysi Projesi İle Felis Ödülü Aldı

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi ETAM Endüstri Ürünleri Tasarımı Uygulama ve Araştırma Merkezi iş birliği ile gerçekleştirilen Hidradenit (HS) Hastaları için Medikal Giysi Projesi, MediaCat Felis Ödülleri Sağlık İletişimi’nde En iyi Bilinçlendirme/Farkındalık Kampanyası Ödülü’ne layık görüldü. Kapital grup bünyesindeki MediaCat İletişim tarafından bu yıl 12’cisi düzenlenen Felis Ödüllerinin amacı; yaratıcılığın;, halkla ilişkiler faaliyetlerinin, doğrudan pazarlama aktivitelerinin gelişip ilerlemesine katkı sağlamak;  bu alanda faaliyet gösteren kişi ve kurumları motive ederek, başarılarını belgelemek, onurlandırmak ve ödüllendirmektir.

Global biyofarma şirketi AbbVie ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi ETAM Endüstri Ürünleri Tasarımı Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından gerçekleştirilen proje kapsamında bir Hidradenit (HS) hastasının günlük hayatta karşılaştığı zorluklar göz önüne alınarak, üniversite, hastalar ve hekimlerle iş birliğinin ardından çalışmalara başlandı. Hidradenit (HS) hastalarının nelere ihtiyaç duyulduğu derinlemesine araştırılırdı ve hastaların günlük hayatlarını kolaylaştırmak hedeflendi. Dünyada ilk kez Hidradenit (HS) hastalarının günlük hayatlarını kolaylaştırmak adına özel bir medikal giysi tasarlandı.

HS Nedir?

Genelde koltuk altları ve kasık çevresindeki inflamasyonlu bölgelerde ortaya çıkan ve kronik bir deri hastalığı olan HS tanısı çok geç konduğu için bu hastalıkla birlikte yaşayan kişilerin yaşam kalitesini bozuyor. Kişileri utandıran ve sosyal hayattan uzaklaştırarak depresyona sokabilen HS enfeksiyöz ya da bulaşıcı bir hastalık değil.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

İlgili Yazı

Engelliler Herkesle Eşit Haklara Sahip Olmalıdır

Engelliler Konfederasyonu tarafından düzenlenen “Engelli Çocukların ve Yetişkinlerin İnsan Hakları; BM Engelli Hakları Sözleşmesi Diyaloğu ...