Menu
Anasayfa » Sağlık Haberleri » AbbVie “Yılın En İyi Farkındalık Projesi” Ödülünü Aldı

AbbVie “Yılın En İyi Farkındalık Projesi” Ödülünü Aldı

Global biyofarma şirketi AbbVie’nin desteğiyle hayata geçirilen ve inflamatuvar bel ağrısıyla ilgili farkındalık yaratmayı hedefleyen “Bel Ağrısına Sırtını Dönme’’ projesi, Türkiye’nin Sağlık Ödülleri olan Doktorclub Award’da Yılın Sağlık Sanayisi Ödülleri kategorisinde Yılın en iyi eğitim/bilinçlendirme/farkındalık projesi ödülüne layık görüldü.

AbbVie’nin ve Türkiye Romatoloji Derneği’nin katkıları ile hayata geçen ‘’Bel Ağrısına Sırtını Dönme’’, Doktorclub Award’da ‘Yılın Sağlık Sanayisi Ödülleri’ kategorisinde 14.500 hekimin oylaması sonucunda ‘Yılın en iyi eğitim/bilinçlendirme/farkındalık projesi’ ödülünü kazandı.

İltihabi bel ağrısıyla ilgili toplumda farkındalık yaratmayı, hastaların doğru hekime, doğru zamanda ulaşmasını sağlamak amacıyla ortaya çıkan proje kapsamında işyeri hekimleriyle romatoloji uzmanları bir araya gelerek “İşyerinde Bel Ağrısının Yönetimi” konulu 22 farklı toplantı düzenledi. 2015 yılından itibaren düzenlenen bu toplantılar sonucunda 500 iş yeri hekimi eğitilirken 360.000 çalışan bilgilendirildi. Hastalar ve ailelerine hastalık hakkında ihtiyaç duydukları bilgilere kolaylıkla ulaşabilecekleri güvenilir bir kaynak sağlamak amacıyla, hekim videolarının yer aldığı belagrisinasirtinidonme.com portalı hazırlandı. Ardından sosyal medya kanalları aracılığıyla “Ağrıya Sırtını Dönme” hashtag’iyle bir sosyal medya kampanyası başlatıldı.  Ayrıca iltihabi bel ağrısı hakkında toplumun doğru bilgiye ulaşmasını sağlamak amacıyla çeşitli bilinçlendirme çalışmaları gerçekleştirildi. Hastaların yaşamlarına dokunan bu farkındalık projesiyle milyonlarca kişiye ulaşılarak iltihabi bel ağrısı ile ilgili toplumun bilgi düzeyi artırıldı.

 

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

İlgili Yazı

Sandra Levi, Lilly İş Geliştirme Danışmanlığı Görevine Atandı

Lilly İlaç’ta Biomedicine ve Onkoloji Satış Direktörü olarak görev yapan Sandra Levi, Türkiye’den globale açılarak ...