Menu
Anasayfa » Sağlık Haberleri » Astrazeneca Türkiye Çalışanları Dünya Kanser Gününde Vahide Perçin İle Buluştu

Astrazeneca Türkiye Çalışanları Dünya Kanser Gününde Vahide Perçin İle Buluştu

AstraZeneca Türkiye 4 Şubat Dünya Kanser Günü kapsamında, çalışanlarının kanser farkındalığını ve bilincini artırmaya yönelik aktiviteler düzenledi. AstraZeneca Türkiye çalışanları ayrıca meme kanserine yakalandıktan sonra tedavi olan başarılı sanatçı Vahide Perçin’i merkez ofislerinde misafir etti.

AstraZeneca Türkiye tarafından gerçekleştirilen Dünya Kanser Günü etkinlikleri kapsamında başarılı sanatçı Vahide Perçin, AstraZeneca merkez ofisine konuşmacı olarak konuk oldu. Kendi meme kanseri teşhis ve tedavi deneyimini AstraZeneca çalışanlarına aktaran Vahide Perçin, erken teşhisin ve kendi kendine muayenenin önemini vurgulayarak1 hastaların hiçbir zaman umutlarını kaybetmemeleri gerektiğini belirtti.

Vahide Perçin Dünya Kanser Günü ve kanser farkındalığı konusunda şunları söyledi: “Birçok kanser türünde olduğu gibi meme kanserinde de erken tanı çok önemli.2  Bu nedenle bütün kadınlara tavsiyem kendi kendilerine meme muayenesi yapmayı ihmal etmemeleri ve özellikle 40 yaşından sonra her yıl mamografi çektirmeleridir.2 Erkeklere ise hayatlarındaki sevdikleri bütün kadınlara bu konuda hatırlatmalar yapmalarını tavsiye ediyorum. Üşenmeyip bu basit işlemlere yılda birkaç saatimizi ayırarak kendimize ve sevdiklerimize çok büyük bir iyilik yapabiliriz”.

Bir yorum

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

İlgili Yazı

GSK Türkiye’de Yeni Atamalar

GSK Türkiye Tüketici Sağlığı’nda Finans Direktörü olarak görev yapan Oğuz Erkan, Temmuz 2019 itibariyle GSK ...