Menu
Anasayfa » Sağlık Haberleri » İtalyan İlaç Firması Chiesi’nin Bölge Yöneticisi Bir Türk!

İtalyan İlaç Firması Chiesi’nin Bölge Yöneticisi Bir Türk!

Chiesi Grup, yeni bölge yapılanmasında 14 ülkeyi Türk kadın yöneticiye emanet etti. Yeni oluşturulan Avrupa-Benelux CEE Bölge Başkanı pozisyonuna, 5 yıldır Chiesi Türkiye Genel Müdürü görevini başarıyla yürüten Filiz Balçay atandı. İstanbul Üniversitesi Eczacılık Fakültesi mezunu olan Balçay, 1991 yılında ilaç sektöründe başladığı çalışma hayatında Pfizer, Schering Plough ve MSD’de öncelikle satış ve pazarlama olmak üzere farklı alanlarda çeşitli roller üstlendi. 2013 yılından bu yana Chiesi İlaç Türkiye Genel Müdürü olarak görev yapan Filiz Balçay, 1 Temmuz 2018 itibariyle Avrupa-Benelux CEE Bölge Başkanı olarak kariyerine devam edecek. Üst üste 4 yıldır En Güçlü 50 Kadın CEO arasına yer alan Filiz Balçay, Independent Women Directors Initiative üyesidir ve gelişmekte olan pazarlar için EFPIA’da (Avrupa İlaç Endüstrisi Dernekleri ve Federasyonu) Chiesi grubunu temsil etmektedir.

UMUT MERİÇ, CHIESI TÜRKIYE GENEL MÜDÜRLÜĞÜ POZİSYONUNA ATANDI

Chiesi Türkiye Genel Müdürlüğü pozisyonuna, 2015 yılından beri Chiesi İlaç Türkiye PC Bölüm Direktörlüğü görevini başarıyla yürüten Umut Meriç atandı.

Umut Meriç, Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra Avusturalya, New South Wales Üniversitesi Teknoloji Yönetimi’nde yüksek lisansını tamamladı. 2004 yılında iş hayatına Pfizer’de Ürün Müdürü olarak başlayan Meriç, 2007–2010 yılları arasında Schering-Plough’da alerji ürünlerinden sorumlu Ürün Müdürü, ve sonrasında da 2010–2013 yılları arasında MSD’de sırasıyla Takım Lideri, Marka ve Müşteri Yöneticisi ve Franchise Müdürü olarak görevine devam etti. 2013-2015 yılları arasında GSK’da Üroloji ve Merkezi Sinir Sistemi İş Birim Müdürü olarak çalışmasının ardından, 2015 yılında Primary Care İş Bölüm Direktörü olarak Chiesi Türkiye ailesine katıldı. Umut Meriç, 1 Temmuz 2018 tarihi itibari ile görevine Chiesi Türkiye Genel Müdür’ü olarak devam edecek.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

İlgili Yazı

Köprüler Epilepsi Farkındalığı İçin Mor Oldu

İstanbul’un sembol yapıları olan 15 Temmuz Şehitler Köprüsü, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü ve Yavuz Sultan ...