Menu
Anasayfa » Belediyeler ile Sağlık » Alzheimer Günü’nde Şarkılar Söylediler

Alzheimer Günü’nde Şarkılar Söylediler

Kadıköy Belediyesi Alzheimer Merkezi, 21 Eylül Dünya Alzheimer Günü’nde Alzheimer hastaları ve yakınları ile dayanışmak için etkinlik düzenledi.

Geçtiğimiz yıl 21 Eylül’de açılan Kadıköy Belediyesi’nin Alzheimer Merkezi, hastalara ve yakınlarına umut olmaya devam ediyor. 19 Mayıs Mahallesi’nde bulunan Kadıköy Belediyesi Alzheimer Merkezi ve Sosyal Yaşam Evi birinci yılını kutladı. 21 Eylül Dünya Alzheimer Günü’nde Alzheimer Merkezi bahçesinde düzenlenen etkinlikte merkezden yararlanan hastalar, hasta yakınları ve personel birlikte eğlendi. Alzheimer hastalarının birlikte şarkılar söylediği etkinlikte oyunlar oynandı.

Etkinlikte konuşan Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu: “Bu merkezin açılmasında çok fazla insanın emeği, katkısı oldu. Hedefimiz insanların mutlu, huzurlu ve güvenle yaşadığı ortamlar yaratmak. Kentler insanları yalnız bırakıyor. Bu yalnızlığın çözümü olarak sosyalleşme ortamları oluşturmak yerel yönetimlerin, belediyelerin görevi” dedi.

80 Alzheimer hastasına dönüşümlü olarak hizmet veren Alzheimer Merkezi ve Sosyal Yaşam Evi’nin ilk katında konusundan uzman ve personel ile Alzheimer hastalarına yönelik tedaviler sürdürülürken, üst katında da 65 yaş üstü yurttaşların kendilerini daha iyi ve sosyal hissetmelerini sağlayan aktivitelere yer veriliyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

İlgili Yazı

Türkiye’nin Corona Virüsü Karnesi

Kadıköy Belediyesi’nden Corona Eylem Planı

Kadıköy Belediyesi’nin tüm etkinlikleri Coronavirüs salgınına karşı Mart ayı sonuna kadar iptal edildi. BELEDİYE HİZMETLERİ ...