Menu
Anasayfa » Diğer Kitaplar » Fertilite Doğurganlık Rehberi

Fertilite Doğurganlık Rehberi

Sezen Çakır’ın çocuk sahibi olmak isteyenlere, dünyadaki son gelişmeleri ve sağlıklı yöntemleri dikkate alarak yazdığı Fertilite Doğurganlık Rehberi İnkılâp Kitabevi tarafından yayımlandı.

Bütünleyici tıpla ilgili çeşitli seminerlere katılan, uluslararası pek çok üniversitede sağlık ve beslenme üzerine dersler alan Sezen Çakır, hem kendi hem de yakın çevresinde yaşadığı tecrübelerden yola çıkarak beslenme, yaşam tarzı ve doğurganlık üzerine dünyada yapılan çalışma ve yayınları takip etti, uyguladı. Bu konuda yerli kaynak olmadığını gören Çakır, bu çalışma sonuçlarını ve kendi deneyimini derlediği Fertilite Doğurganlık Rehberi kitabını okuyucularıyla buluşturdu.

Doğurganlık için ideal kiloda mısınız? Günlük beslenme alışkanlıklarınız doğurganlık diyetine uygun mu? Doğru vitamin ve besin takviyelerini kullanıyor musunuz? Sigara alışkanlığının doğurganlık söz konusu olduğunda ne kadar zararlı olduğunu biliyor muydunuz? Düzenli olarak egzersiz yapıyor musunuz?

Çocuk sahibi olmayı yaşamınızda ilk kez düşünüyor olabilirsiniz ya da belki defalarca tüp bebek denemesi yaptınız ama başarısız oldunuz… Bu bilgiler ışığında gebe kalma şansınızı artırmayı istemez misiniz?

Sezen Çakır bu soruların ve sorunların doğurganlığı nasıl etkilediğini tüm dünyada yapılmış olan bilimsel çalışmalara dayanarak açıklıyor. Çakır,  “Her kadının ve erkeğin doğasında var olan çocuk sahibi olma yeteneğine sahip olduğunuza kalpten inanın. Henüz vakti gelmemiş olabilir ama inandığımız şey, bir gün mutlaka bize geri dönecektir. Biraz sabır, biraz inanç, biraz da bilinç. Unutmayın, mucizeler bile zaman alır” diyor.

Sezen Çakır

1977 Eskişehir doğumlu, 1997 yılında Hacettepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nden mezun oldu. Uluslararası İlaç ve Sağlık Ürünleri ile ilgili firmalarda çalıştıktan sonra 12 yıl İstanbul Yeşilköy’de kendi eczanesini çalıştırdı. Bütünleyici tıpla ilgili çeşitli workshop ve seminerlere katıldı. Bunların arasında beslenme ve sağlık üzerine Wageningen Üniversitesi’nden Macro Nutrition and Overnutrition ve McGill Üniversitesi’nden Food for Thought derslerini aldı. Hem kendi hem yakın çevresinde yaşadığı tecrübelerden dolayı beslenme, yaşam tarzı ve doğurganlık üzerine dünyada yapılan çalışma ve yayınları takip etti, uyguladı. Bu konuda yerli bir kaynak olmadığını gördüğü için bu çalışma sonuçlarını ve kendi deneyimlerini derlediği kitabı hazırladı. Zamanının büyük bir kısmını yeni doğan bebeği ve Wellnessmomm ismindeki bloğunda anne ve bebek sağlığı üzerine bilgilendirici yazılar ve tecrübelerini paylaşarak geçiriyor.

ARKA KAPAK YAZISI

Doğurganlık için ideal kiloda mısınız? Günlük beslenme alışkanlıklarınız doğurganlık diyetine uygun mu? Doğru vitamin ve besin takviyelerini kullanıyor musunuz? Sigara alışkanlığının doğurganlık söz konusu ise bu kadar zararlı olduğunu biliyor muydunuz? Düzenli olarak egzersiz yapıyor musunuz?

Çocuk sahibi olmayı yaşamınızda ilk kez düşünüyor olabilirsiniz ya da belki defalarca tüp bebek denemesi yaptınız ama başarısız oldunuz…

Bu bilgiler ışığında gebe kalma şansınızı artırmayı istemez misiniz?

Sezen Çakır bu soruların-sorunların doğurganlığı nasıl etkilediğini tüm dünyada yapılmış olan bilimsel çalışmalara dayanarak  açıklarken kitap, “Doğurganlığı Artırmanın Doğal Yolları”nı da  tüm ayrıntılarıyla anlatıyor:

“Her kadının ve erkeğin doğasında var olan çocuk sahibi

olma yeteneğine ve bunun yaratabileceği mucizelere kalpten inanın. Henüz vakti gelmemiş olabilir ama inandığımız şey, bir gün mutlaka bize geri dönecektir. Biraz sabır, biraz inanç, biraz da bilinç. Unutmayın, mucizeler bile zaman alır.”

Genel yayın yönetmeni Ahmet Bozkurt

Editör Gülşen İşeri

Düzelti Devrim Çakır

Kapak tasarım Faruk Baydar

Sayfa tasarım Rüveyda Kul

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

İlgili Yazı

Çocuğunuzu İnternetten Gelen 8 Hastalıktan Koruyun

‘İnternetten de hastalık bulaşır mı?’ demeyin. İnternetin kitleler tarafından kullanılmaya başlamasından itibaren birçok hastalık yayılıyor. ...