Menu
Anasayfa » Esra Kazancıbaşı ile Sağlık » “Türkiye’yi Sağlıkta 19 Ülkede Temsil Ediyoruz” 

“Türkiye’yi Sağlıkta 19 Ülkede Temsil Ediyoruz” 

Tahsin Güney

Acıbadem Sağlık Grubu Genel Müdürü

“Türkiye ile birlikte Makedonya, Bulgaristan ve Hollanda olmak üzere 4 ülkede 22 hastane ve 15 tıp merkezi ile hizmet veriyoruz. Hastane ve tıp merkezlerinin yanı sıra yurt dışında temsilcilik ofisi olarak hizmet verdiğimiz 30 Health Point noktası ile 19 farklı ülke ve 28 şehirde Türkiye’yi temsil ediyoruz.

2012 yılında, Türkiye’de sağlık sektöründe bir ilki gerçekleştirerek, dünyada ikinci, Asya’nın ise en büyük özel sağlık grubu ve halka açık IHH Healthcare ile stratejik ortaklık kurduk.

Acıbadem adıyla yurtdışında varlık göstermeye, 2011 yılında Makedonya Üsküp’te hizmete giren Acıbadem Sistina Hastanesi ile start verdik. Sonrasında 2016 yılında Bulgaristan’da City Clinic ve Tokuda Grubu satın alarak ülkenin en büyük sağlık grubu olduk; orada da Acıbadem City Clinic markası altında 4 hastane ve 5 tıp merkezi ile hizmet veriyoruz. 2017’de ise Hollanda Amsterdam’da Acıbadem International Medical Center ismi altında hizmet sunmaya başladık.

. TURQUALİTY KAPSAMINA ALINAN İLK SAĞLIK GRUBUYUZ!

Global Türk markaları oluşturmak amacıyla hayata geçirilen, dünyanın devlet destekli ilk ve en kapsamlı marka geliştirme programı olan Turquality kapsamına alınan ilk sağlık grubuyuz. Turquality desteğiyle Acıbadem’in uluslararası alandaki başarılarının giderek daha da artacağına ve ivme kazanacağına inanıyoruz.

. ACIBADEM SISTINA HOSPITAL (MAKEDONYA)

Yurtdışında büyüme yolunda ilk adımımızı 20 milyon euroluk bir yatırımla 2011 yılında Acıbadem Sistina Hastanesi’nin çoğunluk hisselerini satın alarak yaptık. 26 bin metrekare kapalı alana kurulu hastane, 910 çalışanı ile tüm branşlarda hizmet veriyor. Yoğun bakım ve yatan hasta dahil toplamda 180 yatak kapasitesine sahip. Özellikle kalp-damar cerrahisi alanında bölgenin referans merkezi olma özelliğini taşıyor.

. ACIBADEM CITY CLINIC (BULGARİSTAN)

Acıbadem City Clinic Tokuda Hospital (Sofya, Bulgaristan)

2016 yılında 125 milyon euroluk yatırımla Bulgaristan’ın sağlık sektöründe öncü oyuncularından Tokuda Grup ve City Clinic Grup’un çoğunluk hisselerini alarak bünyemize kattık. Bulgaristan’ın başkenti Sofya’da bulunan Tokuda çatısı altında; 664 yataklı hastane, bir tıp merkezi, bir klinik araştırma merkezi, bir eczane ve bir bakım evi bulunuyor. Yüksek teknoloji ile hizmet veren hastane; 52 bin metrekare kapalı alana ve içinde 39’dan fazla tıbbi departmana ve 21 ameliyathaneye sahip.

City Clinic ise; Sofya’da biri kalp, diğeri onkoloji branşında olmak üzere iki hastane, Burgaz’da bir kalp hastanesi, Varna’da ise bir tıp merkezi ile sağlık hizmeti sunan bir grup. Kalp sağlığı alanında sektörün lider durumunda olan City Clinic, Bulgaristan’daki tüm kalp hastalarının yüzde 50’sinin tercih ettiği ve tedavi aldığı bir merkez konumunda. City Clinic bünyesindeki 198 yatak ile birlikte, Acıbadem Bulgaristan hastaneleri toplam 862 yatakla hizmet veriyor. Tüm hastane ve merkezlerde toplam çalışan sayısı ise 2 bin 250.

. ACIBADEM INTERNATIONAL MEDICAL CENTER (HOLLANDA)

Acıbadem International Medical Center (Amsterdam, Hollanda)

2017 yılının Mayıs ayında hizmete sunulan Acıbadem International Medical Center (AIMC), randevu bekleme süresinin kısa oluşuyla hasta memnuniyetini artırdı. 48 saatte randevu alabilme özelliği ile öne çıkan AIMC; 24 poliklinik odasıyla, 16 branşta hizmet veriyor.  Kısa süre içinde artan talebi karşılayabilmek için ameliyathane sayısını iki katına, yatak sayısını ise 5 katına çıkararak hastane olarak hizmet vermeye başladı. Multidisipliner yaklaşımla hareket eden hastanede, kapsamlı ağız, diş sağlığı ünitesi ve fizyoterapi hizmetlerine çocuk sağlığı ve hastalıkları, KBB ve omurga cerrahisi de eklendi.

Yurtdışındaki projelerimizde üst yönetim pozisyonlarında grubumuzda yetişmiş yöneticilerimiz de çalışmaktadır.  Acıbadem gibi büyüme odaklı bir şirketin avantajı olabilecek pazarlara girmek yurt dışı yatırımlarımızın temel noktası diyebiliriz.”

Esra Kazancıbaşı Öztekin

sagligimicin@gmail.com

Not: Bu yazı 26 Mart 2019 tarihinde Yenibirlik Gazetesinde yayımlandı.

Dünya Sağlık Sektörüne Türk Damgası Yazı Dizisinin 1. yazısı için aşağıdaki linke tıklayınız:

Dünya Sağlık Sektörüne Türk Damgası!

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

İlgili Yazı

Yaşlılar İçin Güvenli Evler

Yaklaşık 15 yıl önce sağlık programıma davet ettiğim bir hekim “yaşlılarda düşme konusunu” ele almamızı ...