Menu
Anasayfa » Sağlık Haberleri » BIO Startup Program İle 5 Biyogirişimci Dünyaya Açılıyor

BIO Startup Program İle 5 Biyogirişimci Dünyaya Açılıyor

Araştırmacı İlaç Firmaları Derneği (AIFD) ve ReDis Innovation’ın işbirliğinde gerçekleştirilen ve bu yılki odağı sağlık olan biyoteknoloji temalı BIO Startup Programı’nda 5 finalist belli oldu. Değerlendirme sonrası seçilen 5 biyogirişimci, 3-6 Haziran tarihleri arasında Philadelphia’da düzenlenecek BIO Entrepreneurship Bootcamp ve BIO Convention’a katılma hakkına sahip oldu.

BİYOTEKNOLOJİ TEMALI HIZLANDIRICI PROGRAM

BIO Startup Program’ın yaşam bilimleri, inovasyon ve Ar-Ge’nin geleceğinde önemli bir yere sahip olduğundan bahseden AIFD Yatırım Politikaları ve Kurumsal İletişim Direktörü Cengiz Aydın, hızlandırıcı programıyla startuplara pazarlama, lisanslama ve regülasyonlar gibi türlü eğitimler de verildiğinden bahsetti: “Programın başlamasından itibaren çalıştıkları alanlarda birçok yenilikle tanışan startuplar, eğitimler sayesinde girişimlerine başka açılardan bakmayı öğrendi, uzmanlaşmaya başlayıp eksiklerini tamamlamak için çalışmaya başladı. Program’ın odağının yaşam bilimleri olması ise katılımcılara geniş bir yelpazede küresel temaslar kurmaları için benzersiz fırsatlar sunuyor.”

BIO STARTUP 2019 KAZANANLARI

  • VacciZone Biotech: Dört uluslararası bölgede patent sahibi startup şirketi VacciZone Biotech ile tamamen milli ve yerli anti-kanser immün tedavi yöntemi geliştiriyor.
  • Vagustim: Geliştirdikleri cihazla kulaktaki vagus sinirini elektriksel olarak noninvazif bir şekilde uyarıyor ve otonom sinir sistemini düzenleyerek migren ataklarının oluşmasını engelliyor.
  • Pera Labs: Sperm hücresine zarar vermeden, sağlıklı sperm hücrelerini seçip, görüntü işleme algoritmaları ve derin öğrenme modelleri ile DNA kalite analizi yapıyor.
  • Tarabios: Kan Pıhtılaşma süresi ölçüm platformu geliştiriyor.
  • ELAA Teknoloji: 3 Boyutlu Akciğer Navigasyon Sistemi geliştiriyor.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

İlgili Yazı

Çocuklar Olası Bir Hastalık Belirtisinde Okula Gönderilmemeli!

TÜSAD Çocuk Göğüs Hastalıkları Çalışma Grubu Başkanı Prof. Dr. Ayşe Tana Aslan, kış aylarının yaklaşmasının ...