Menu
Anasayfa » Sağlık Haberleri » Dünyayla Eş Zamanlı Olarak Düzenlenen“Yüzümle Mutluyum Haftası” Başladı.

Dünyayla Eş Zamanlı Olarak Düzenlenen“Yüzümle Mutluyum Haftası” Başladı.

17-23 Mayıs ‘Yüzümle Mutluyum Haftası başladı. Bu önemli haftada toplumdaki katı güzellik algısının yıkılması, ön yargıların kırılması,yüz anomalisine sahip bireylerin de toplumun bir parçası olduklarının hatırlatılması amaçlanıyor. 2018 Mayıs ayında kurulan, alanında ülkemizde faaliyet gösteren ilk ve tek sivil toplum kuruluşu olan Yüzümle Mutluyum Derneği ise #yuzumlemutluyum hashtagi ile sosyal medya hesaplarından toplumda daha fazla kişiye erişilmesi ve farkındalık sağlanması için çalışmalarını sürdürüyor.

Türkiye’de fiziksel farklılığı olan 720 bin kişi var. Ancak biz onların çok azına ulaşmış durumdayız. Bizler daha fazla fiziksel farklılığı olan insana ulaşarak, onların yaşama haklarının savunucusu olamaya devam edeceğiz.” diye konuştu. Birçok ünlünün de projeye destek vermesiyle birlikte güzellik kalıplarının ötesinde içsel değerlerin önemsendiği, görünür farklılıklara saygı duyulduğu bir toplum yaratma hedefi amaçlanıyor.

İnsanların dış görünüşleriyle değil, kişilikleri ve yaptıkları ile kabul edildiği toplumsal bilincin sağlanmasına katkıda bulunmak amacı ile kurulan dernek 17-23 Mayıs tarihleri arasında etkinliklerine devam edecek.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

İlgili Yazı

Sağlık Bakanı Koca, ABD Ticaret Bakanı Ross ile Bir Araya Geldi

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca, Türkiye’yi ziyaret eden ABD Ticaret Bakanı Wilbur Ross ile bir ...