Menu
Anasayfa » Sağlık Haberleri » AFMC-AIMECS 2019 8-11 Eylül’de Gerçekleşiyor

AFMC-AIMECS 2019 8-11 Eylül’de Gerçekleşiyor

Asya Medisinal Kimya Federasyonu (AFMC) tarafından düzenlenen 12. AFMC-AIMECS sempozyumu, 8-11 Eylül tarihleri arasında Elite World Europe Hotel’de gerçekleşecek. 8 Eylül Pazar günü gerçekleşecek açılış oturumunda başta TUBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan MANDAL, Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu (TITCK) Başkanı Dr. Hakkı GÜRSÖZ ve etkinlik sponsorları arasında yer alan Türkiye Araştırmacı İlaç Firmaları Derneği (AIFD) Başkanı Dr. Mete HÜSEMOĞLU katılarak konuşma yapacaklar.

1992 yılında Tokyo, Japonya’da kurulmuş uluslararası bağımsız bir örgüt olan Asya Medisinal Kimya Federasyonu (AFMC), ilaç ve eczacılık alanında dünyada yer alan üç kıtasal Federasyondan biri. Asya Medisinal Kimya Federasyonu’na başta Japonya, Çin, Güney Kore, Tayvan, İsrail, Endonezya ve Avustralya olmak üzere Asya-Pasifik ülkelerinin çeşitli ilaç ve eczacılık alanındaki dernekleri üyedir.

Asya Medisinal Kimya Federasyonu bugüne kadar farklı Asya-Pasifik ülkelerinde 11 adet AIMECS toplantısı gerçekleştirdi. Asya Medisinal Kimya Federasyonun 12. Uluslararası Medisinal Kimya Sempozyumu (AFMC-AIMECS 2019) ise 08-11 Eylül 2019 tarihinde İstanbul’da Elite World Europe Hotel’de organize edilecek. İstanbul’da gerçekleşecek bu toplantıya hem Asyalı hem de Amerika ve Avrupa’dan endüstri ve akademiden bilim insanları katılacaktır.

8 Eylül Pazar günü, saat 17:00’de gerçekleşecek açılış oturumunda  Prof. Dr. Hasan MANDAL, Dr. Hakkı GÜRSÖZ ve  Dr. Mete HÜSEMOĞLU konuşma yapacak.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

İlgili Yazı

Making More Health Yaklaşımı Haftası’nı Kenya’da Gerçekleştirildi

Boehringer Ingelheim; 2010 yılında “Daha Fazla Sağlık” misyonuyla hayata geçirdiği “Making More Health” projesi kapsamında ...