Menu
Anasayfa » Can Dostlarımızın Sağlığı » Sürgün Köpeklerle Buluşma

Sürgün Köpeklerle Buluşma

SEVGİ VE MAMAYA DOYDULAR…

Markamama.com ve Ajanimo, Kocaeli Üniversitesi Doğa ve Hayvan Dostları Kulübü üyesi öğrencileri ile birlikte Kocaeli Kent Ormanı ve Umuttepe’deki sürgün köpeklerin mama, su ve bazı bakım ihtiyaçlarını karşıladı. Renkli anların yaşandığı besleme sırasında hayvanların mutluluğu hareketlerine yansıdı.

ORMANLARIN AÇ ÇOCUKLARI HAYVANSEVERLERİ GİRİŞTE KARŞILADI

Kocaeli Kent Ormanı ve Umuttepe civarındaki sokak hayvanlarıyla buluşan hayvan dostlarını köpek ve kediler karşıladı. Mamaların araçlardan indirilmesinden dönüşlerine kadar onlarla birlikte olan canlıların mutlulukları ise yüzlerinden okundu.

YAVRULAR YAŞ MAMA İÇİN BİRBİRLERİYLE YARIŞTI

Patili dostlar için 150 kilogram kuru mamanın yanı sıra kuru et, ödül maması ve özellikle yavru köpeklerin birbirleriyle yarışırcasına yediği yaş mamalardan bol miktarda dağıtıldı.

Kış mevsiminin yaklaşmasıyla ormandaki hayvanların yemek bulmasının zorlaşacağından dolayı, olumsuz hava koşullarında dağıtılmak üzere belli bir miktar mama yaşam hakkının genç savunucuları öğrencilere saklamaları üzere verildi.

BESLEMEYE VETERİNER DE KATILDI

Orman beslemesine, Markamama’nın çiftliğinde görev alan bir veteriner de katıldı.İhtiyacı olan hayvanların bakımı besleme sırasında yapılırken, daha büyük müdahaleler gerektirenlerin ise notları alındı.

 

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlenmelidir *

*

x

İlgili Yazı

“Biz İnsanlar Hayvanları Koruma Günü’nde Bir Arpa Boyu Yol Alamadık”

İstanbul Veteriner Hekimler Odası Yönetim Kurulu Adına Başkan Prof. Dr. Murat Arslan 4 Ekim Hayvanları ...