Menu
Anasayfa » Etiket Arşivi: Çocuklarda doğumsal ürolojik hastalıklar

Etiket Arşivi: Çocuklarda doğumsal ürolojik hastalıklar

Çocuklarda Doğumsal Cinsiyet Gelişim Bozuklukları

Çocuklarda doğumsal cinsiyet gelişim bozuklukları nelerdir? Anneler ve babalar nelere dikkat etmeli? Cinsiyet gelişim bozukluklarında erken teşhisin​ önemi​ nedir? Çocuklarda genital anomaliler nasıl tedavi edilir? Çocuklarda cinsiyet gelişim bozukluğunda​ cerrahi tedavi nasıl yapılır? Çocuklarda doğumsal genital anomalileri ve cinsiyet gelişim bozukluklarını hakkında merak edilenleri Memorial Şişli Hastanesi Pediatrik Üroloji Bölümü Prof. Dr. Abdurrahman Önen Sağlığım İçin Herşey’de anlattı.

Devamını Oku »

Çocuklarda Doğumsal Böbrek ve İdrar Yolu Anomalileri

Bebeklerde doğumsal böbrek ve idrar yolu anomalileri denildiğinde ne tür sorunlarla karşılaşmak mümkündür? Böbrek ve idrar yolu şişliği ya da genişlemesi nasıl bir problemdir? Bebek sağlığı açısından nasıl bir önem arzeder? Hastalık varsa nasıl teşhis edilir? Anne adayı kaç haftalık ya da kaç aylık hamileyken bu tür tetkikleri yapmak gerekir? Anne karnında yapılan ultrasonda bebekte böbreğiyle ilgili bir genişleme ya ...

Devamını Oku »

Çocuklarda Doğumsal Ürolojik Hastalıklar

Sağlığım İçin Herşey’in İyileşme Öyküleri Köşesi’nin konusu “Çocuklarda doğumsal ürolojik hastalıklar ve mesanenin dışarıda olması hastalığı (Mesane ekstrofisi)” hakkında Liv Hospital Ankara Çocuk Ürolojisi Uzmanı Prof. Dr. Murat Dayanç bilgi verdi. Programda, doğumsal mesanenin dışarıda olması hastalığı nedeniyle oğlu 10 ameliyat geçirdikten sonra sağlığına kavuşan Çiğdem Erzincanlı yaşadıklarını anlattı.

Devamını Oku »