Etiket: ortopedi

Ortopedi Travmatoloji

Kök Hücre Yöntemi Kireçlenmeye Derman Oluyor

Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Op. Dr. Ahmet Özyazgan, kireçlenme tedavisinde uygulanan kök hücre yöntemi hakkında bilgi verdi.

Ortopedi Travmatoloji

Diz Kireçlenmesi ve Diz Protezi Hakkında Her Şey

Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Beyin Hastanesi Ortopedi Uzmanı Dr. Numan Duman, diz ağrısı, kireçlenme hakkında merak edilenleri anlattı.

Diyabet

Dikkat: Ayak Uyuşması Diyabet Habercisi Olabilir!

Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Beyin Hastanesi Ortopedi Uzmanı Numan Duman, ayak uyuşmasının diyabet habercisi olduğunu söyleyerek uyarılarda bulundu.

Ortopedi Travmatoloji

Tetik Parmak Hastalığı Nedir? Tetik Parmak Nasıl Düzelir?

Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Beyin Hastanesi Ortopedi Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Numan Duman, tetik parmak hastalığı hakkında merak edilenleri anlattı.

Ortopedi Travmatoloji

Kar ve Buz, Kırık-Çıkıkları Artırdı! İşte Kar Kazalarına...

Acıbadem Dr. Şinasi Can (Kadıköy) Hastanesi Acil Servis Uzmanı Dr. Mediha Doğanay, kar yağışının etkili olduğu bu günlerde düşmelere bağlı kırık çıkıklar...

Ortopedi Travmatoloji

Penguen Yürüyüşü Buzda Düşmekten Koruyor

Uzmanlar, karlı zeminlerde eller cepteyken yürümenin çok tehlikeli olduğunu vurguluyor ve kazaları önlemek için penguen yürüyüşünü tavsiye ediyor.  

Kanser

Geçmeyen Ağrıların Sebebi Kemik Tümörü Olabilir!

"Geçmeyen ağrıların sebebi kemik tümörü olabilir" uyarısında bulunan Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Doç. Dr. Seyit Ali Gümüştaş, Kemik tümörü kanser...

Ortopedi Travmatoloji

Yaşlılarda Osteoporotik Kalça Kırıklarını Önlemek İçin...

Özellikle ileri yaştaki kadınlarda ev içi düşmelerle meydana gelen “osteoporotik kalça kırıkları” kadınlarda erkeklere oranla daha sık görülüyor. 

Ortopedi Travmatoloji

Ayak Sağlığı İçin Doğru Ayakkabı Seçimi Nasıl Olmalı?

Ayak sağlığı için doğru ayakkabı seçimi nasıl olmalı?, Ayakkabı satın alırken nelere dikkat edilmeli? Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Doç. Dr. Nihal...

Ortopedi Travmatoloji

Hareket Kısıtlılığınızın Sebebi Kalça Eklemi Ve Diz Kireçlenmesi...

Medical Park Yıldızlı Hastanesi’nden Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Op. Dr. Gökhan Peker, kalça eklemi ve diz kireçlenmeleri hakkında uyarılarda bulundu.

Ortopedi Travmatoloji

Ön Çapraz Bağ Yırtığı Kendiliğinden İyileşir mi?

Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Beyin Hastanesi Ortopedi Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Numan Duman, çapraz bağ yaralanmalarının oluşumu ve tedavisi hakkında önemli...

Ortopedi Travmatoloji

Karda Düşme Ve Burkulmaya Karşı 10 Güvenlik Önlemi

Yeni Yüzyıl Üniversitesi Gaziosmanpaşa Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Doç. Dr. R. Gökhan Ulusoy karlı havalarda dikkat edilmesi gerekenleri...

Portalımız daha iyi bir deneyim için çerez kullanmaktadır. Portalımızda ziyaretinize devam etmeniz durumunda çerez politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.