Ortopedi Travmatoloji

Erişkin Skolyozu Hakkında En Sık Sorulan 6 Soru ve Yanıtı

Prof. Dr. Ahmet Alanay, Haziran – Skolyoz Farkındalık Ayı kapsamında yaptığı açıklamada, erişkin skolyozu hakkında en sık sorulan 6 soruyu yanıtladı,...

Bel ve Boyun Fıtıklarına Kök Hücre Tedavisi ile Veda

Bel ve boyun fıtıklarında uygulanan kök hücre tedavisini Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Op. Dr. Ahmet Özyazgan, Sağlığım İçin Herşey'e anlattı.

Doğru Ayakkabı Seçimi İçin Öneriler

Sadece modeli ve duruşu beğenilerek satın alınan ayakkabılar, ayak sağlığı bozuyor. Uzmanlar tüm bedenin ağırlığını taşıyan ayaklar için ayak dostu ayakkabıların...

Kök Hücre Yöntemi Kireçlenmeye Derman Oluyor

Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Op. Dr. Ahmet Özyazgan, kireçlenme tedavisinde uygulanan kök hücre yöntemi hakkında bilgi verdi.

Spor Yaralanmaları Hakkında Doğru Bilinen Yanlışlar

Yeditepe Üniversitesi Koşuyolu Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Prof. Dr. Hasan Bombacı, spor yaralanmaları ile ilgili doğru zannedilen yanlışlar...

Diz Kireçlenmesi ve Diz Protezi Hakkında Her Şey

Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Beyin Hastanesi Ortopedi Uzmanı Dr. Numan Duman, diz ağrısı, kireçlenme hakkında merak edilenleri anlattı.

Tetik Parmak Hastalığı Nedir? Tetik Parmak Nasıl Düzelir?

Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Beyin Hastanesi Ortopedi Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Numan Duman, tetik parmak hastalığı hakkında merak edilenleri anlattı.

Kar ve Buz, Kırık-Çıkıkları Artırdı! İşte Kar Kazalarına...

Acıbadem Dr. Şinasi Can (Kadıköy) Hastanesi Acil Servis Uzmanı Dr. Mediha Doğanay, kar yağışının etkili olduğu bu günlerde düşmelere bağlı kırık çıkıklar...

Penguen Yürüyüşü Buzda Düşmekten Koruyor

Uzmanlar, karlı zeminlerde eller cepteyken yürümenin çok tehlikeli olduğunu vurguluyor ve kazaları önlemek için penguen yürüyüşünü tavsiye ediyor.  

Yaşlılarda Osteoporotik Kalça Kırıklarını Önlemek İçin...

Özellikle ileri yaştaki kadınlarda ev içi düşmelerle meydana gelen “osteoporotik kalça kırıkları” kadınlarda erkeklere oranla daha sık görülüyor. 

Ayak Sağlığı İçin Doğru Ayakkabı Seçimi Nasıl Olmalı?

Ayak sağlığı için doğru ayakkabı seçimi nasıl olmalı?, Ayakkabı satın alırken nelere dikkat edilmeli? Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Doç. Dr. Nihal...

Hareket Kısıtlılığınızın Sebebi Kalça Eklemi Ve Diz Kireçlenmesi...

Medical Park Yıldızlı Hastanesi’nden Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Op. Dr. Gökhan Peker, kalça eklemi ve diz kireçlenmeleri hakkında uyarılarda bulundu.

Portalımız daha iyi bir deneyim için çerez kullanmaktadır. Portalımızda ziyaretinize devam etmeniz durumunda çerez politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.