Etiket: uyku bozuklukları

Uyku Bozuklukları

Araştırma: Loş Işıkta Uyumak Kalp Hastalığı Ve Diyabet...

Yapılan yeni bir araştırma, çok fazla ışığın uykunuzu bozabileceğini ve kalp hastalığı ve diyabet riskini artırabileceğini ortaya koydu.

Uyku Bozuklukları

TÜSAD'dan Sağlıklı Uyku İçin 10 Etkili Öneri

TÜSAD Uyku Bozuklukları Çalışma Grubu Başkanı Prof. Dr. Oğuz Köktürk, Dünya Uyku Günü dolayısıyla sağlıklı bir uyku için önerilerde bulundu.

Uyku Bozuklukları

İş Stresi Karabasanı (Uyku Felci) Tetikliyor!

Halk arasında karabasan olarak bilinen uyku felci aşırı stres nedeniyle ortaya çıkabilir.

Uyku Bozuklukları

Uyku Sorunlarına Çare Olacak 3 Öneri

Uykuya dalmakta zorlanıyor ve yatakta uykunuzun gelmesini bekliyorsanız yanlış yoldasınız demektir. Kaliteli bir uyku için psikolog ve uyku uzmanı Michael...

İç Hastalıkları

Sabahları Dinç Kalkmanızı Sağlayacak Öneriler

Anadolu Sağlık Merkezi İç Hastalıkları ve Nefroloji Uzmanı Doç. Dr. Enes Murat Atasoyu, sabahları dinç kalkmanızı sağlayacak önerilerde bulundu.

Uyku Bozuklukları

Uykusuz Kaldığınızda Vücudunuzda Adım Adım Bunlar Oluyor

Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Bahadır Baykal, uykusuz bir gece ve sabahında vücutta neler yaşandığını anlattı.

Beyin - Sinir - Omurilik

Uyku Bozuklukları Nedenleri

Sağlıklı ve kaliteli bir yaşamın vazgeçilmez özelliklerinden birisi kuşkusuz yeterli ve rahat uykudan geçmektedir. Günde erişkin bir insanın ortalama...

Sağlık Haberleri

Pandemi Sürecinde Her 4 Kişiden 1’i Uyku Sorunu Yaşıyor

Pandemi sürecinde her 4 kişiden 1’i uyku sorunu yaşıyor. Solunum Derneği TÜSAD’ın uzman hekimleri Dünya Uyku Günü nedeniyle, hepimizi yakından ilgilendiren...

Portalımız daha iyi bir deneyim için çerez kullanmaktadır. Portalımızda ziyaretinize devam etmeniz durumunda çerez politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.