70 Hasta Canlı Yayında Göz Sağlığına Kavuştu

Türk Oftalmoloji Derneği tarafından düzenlenen 6’ncı Canlı Cerrahi Sempozyumu 9-12 Haziran 2022 tarihleri arasında İstanbul’da başarıyla tamamlandı. Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’nde yapılan ameliyatlarda göz hekimi ve sağlık personelinden oluşan yaklaşık 250 kişi görev yaptı ve 70 hastayı ameliyat etti.

70 Hasta Canlı Yayında Göz Sağlığına Kavuştu

Bizi Takip Et


Türk Oftalmoloji Derneği tarafından düzenlenen 6’ncı Canlı Cerrahi Sempozyumu 9-12 Haziran 2022 tarihleri arasında İstanbul’da başarıyla sona erdi. Türk Oftalmoloji Derneği Genel Başkanı Prof. Dr. Ziya Kapran, 6’ncı Canlı Cerrahi Sempozyumu’nun oftalmoloji alanında dünyada yapılan en geniş kapsamlı canlı cerrahi etkinliği olduğuna dikkat çekerek “Sempozyumda 4 gün boyunca göz hastalıklarının tüm alanlarında 70 ameliyat yapıldı.

70 HASTA GÖZ SAĞLIĞINA KAVUŞTU

Bu ameliyatlar 4 farklı odada aynı anda yapıldı ve dönüşümlü olarak sempozyuma katılanlara izletildi. Ülkemizin yetiştirdiği en önemli 120 göz hekimi bu ameliyatlarda görev yaptı. Ameliyatların tamamı çok çok başarılı geçti ve 70 hastanın göz sağlığına kavuşmaları sağlandı. Derneğimizin gerçekleştirdiği bu sempozyumu ülkemizden ve yurtdışından göz doktorları ilgiyle takip etti. Türk Oftalmoloji Derneği olarak dünya çapında bir sempozyumu başarıyla tamamladık, tüm emeği geçen hekim meslektaşlarıma teşekkür ederim” dedi.  

Ziya Kapran

2 YIL ARADAN SONRA

Prof. Dr. Ziya Kapran, 6’ncı Canlı Cerrahi Sempozyumu’nu tekrar fiziksel ortamda düzenlemekten dolayı büyük mutluluk duyduğunu belirterek, “Pandemi dönemiyle birlikte sanal ortamda yaptığımız canlı cerrahi yayınlarını tekrar fiziksel ortama taşımaktan ve göz doktorlarının mesleki gelişiminde önemli bir yer tutan canlı cerrahi sempozyumunu başarıyla tamamlamaktan dolayı çok mutluyuz. Bu tür uygulamalı kongreler biz göz hekimlerinin mesleki gelişimi, dünyadaki ameliyat tekniklerini, oftalmoloji alanındaki yenilikleri, gelişmeleri ve teknolojinin geldiği son noktayı görmek, hastalarımızın tedavisinde kullanmamız açısından hayati önem taşıyor.” dedi. 

Türk Oftalmoloji Derneği’nin Glokom, Katarakt ve Refraktif Cerrahi, Kornea ve Oküler Yüzey, Oküloplastik Cerrahi, Şaşılık ve Vitreoretinal Cerrahi birimlerinin canlı cerrahi uygulamaları T.C. Sağlık Bakanlığı Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’nde yapıldı. Birimler eş zamanlı olarak dört ayrı salonda ve en az dörder saat canlı cerrahi ameliyatı yaptı.

Canlı yayınlar, İstanbul Cevahir Otel ve Kongre Merkezi’nin oditoryumuna yerli yazılımla yüksek çözünürlüklü olarak iletilerek katılımcıların canlı cerrahi yayınlarını en yüksek kalitede izlemeleri sağlandı. Ayrıca tüm sempozyum boyunca simultane çeviri yapıldı.

 


İçeriği Paylaşın