Aastrazeneca’da Mükemmellik Departmanı Oluşturuldu

Aastrazeneca’da Mükemmellik Departmanı Oluşturuldu

Aastrazeneca’da Mükemmellik Departmanı Oluşturuldu

Bizi Takip Et


AastraZeneca’da yenilikçi iş yapış modelleri kapsamında ticari mükemmellik departmanı oluşturuldu.

Yeni dönemde yenilikçi sistemlerle sektöre yön vermeyi hedefleyen AstraZeneca, iş modellerini gözden geçirdi ve bir yıllık çalışmanın sonucunda, tüm dünyada ‘Ticari Mükemmellik’ departmanları oluşturuldu.

AstraZeneca Satış Müdürü pozisyonunda bir senelik deneyimini tamamlayan Burak Artunç, artık Yenilikçi İş Modelleri Müdürü olarak görevini sürdürecek. 1999 yılında ODTÜ İşletme Fakültesi’nden mezun olan Artunç, Sermaye Piyasası Kurulu’nda Uzman kadrosunda beş yıl görev yaptı. Daha sonra 2005’te dünyaca tanınan işletme okullarından INSEAD’ın Singapur ve Fransa kampüslerinde eğitim görerek MBA derecesini aldı.

AstraZeneca bünyesine 2006’da İş Geliştirme ve Pazarlama Planlama Müdürü olarak katılan Burak Artunç, iki yıl sonra Satış ve Pazarlama Hizmetleri Müdürü pozisyonuna getirildi. 2008-2010 yılları arasında yürüttüğü bu görevden 2011’de Satış Müdürlüğü’ne geçerek AstraZeneca’ya bugüne dek hizmet veren Artunç, artık Yenilikçi İş Modelleri Müdürü olarak görevini sürdürüyor.

AstraZeneca’da 2007’den bu yana hizmet veren Özge Yaprak Arslanalp, görevini bundan böyle Yenilikçi Ticari Kanallar Müdürü olarak sürdürecek. VKV Koç Lisesi’nde okuduktan sonra üniversitede Koç Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nü burslu kazanan Arslanalp, 2004’te mezun oldu. 2005-2007 yılları arasında sektörün önde gelen firmalarında Satış Temsilcisi, Proje Yöneticisi ve Ürün Müdürü olarak görev alan Arslanalp, 2007 yılı Ağustos ayında AstraZeneca ailesine katıldı. Arslanalp, 2010 yılında, Proje Yöneticisi oldu.

Görevi süresince Avrupa’nın en iyi pazarlama planı sahibi seçilerek 2011 Marka Planı Ödülü’ne layık görülürken, AstraZeneca Türkiye’de İç Satış Liderliği yaparak bu kanalın açılmasını sağladı. Başarılarını yeni görevinde de sürdürmeyi hedefleyen Arslanalp, Yenilikçi Ticari Kanallar’ın AstraZeneca’nın dünyada sektöre öncülük ettiği yeni bir girişim olduğunu belirterek; “Son 2 senedir Yenilikçi Ticari Kanallar’ın Türkiye’de hayata geçirilmesine liderlik ettim, şimdi ise Türkiye’deki başarımızı ve tecrübemizi Doğu Avrupa’ya taşıyoruz.

Bu yeni görevimde, tüm Doğu Avrupa ülkelerinin Yenilikçi Ticari Kanallar’a geçişini hızlandırmak ve onları geliştirmekten sorumlu olacağım. Yeni görevim çok heyecan verici çünkü konu yepyeni ve keşfedilecek çok şey var. Farklı kültürlere uygun tasarlanmış farklı yapılar kuracak, hekimlere yönelik yepyeni iletişim yöntemleri geliştireceğiz. İlaç sektörünün hekim tanıtım stratejilerilerine yön verecek olmak son derece mutluluk verici” açıklamasıyla heyecanını dile getirdi.


İçeriği Paylaşın