Acıbadem Maslak Açıldı

Acıbadem Maslak Açıldı

Acıbadem Maslak Açıldı

Bizi Takip Et


Acıbadem Maslak Hastanesi’nin resmi açılışı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından gerçekleştirildi. Açılışa Sağlık Bakanı Recep Akdağ ve Devlet Bakanı Egemen Bağış’ın yanı sıra İstanbul Valisi Muammer Güler, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mahmut Özgener, Fenerbahçe ve Kulüpler Birliği Başkanı Aziz Yıldırım ile Galatasaray Başkanı Adnan Polat katıldı.

Acıbadem Sağlık Grubu, 2010’a kadar Beşiktaş, Eskişehir ve Bodrum hastanelerinin açılmasıyla ülke genelindeki hizmet ağını 27 şubeye ulaştıracak. 115 milyon dolarlık yatırım yapılan Acıbadem Maslak Hastanesi, 13 dönüm arazi üzerine kuruldu. 40 bin metrekare kapalı alanı bulunan 119 yataklı hastanede Meme Kliniği, Tiroid Kliniği, Karaciğer Pankreas ve Safra Yolları Cerrahisi Merkezi, Ortopedi Kliniği, Göz Merkezi, Tüp Bebek Merkezi, Girişimsel Kardiyoloji, Elektrofizyoloji ve Girişimsel Radyoloji Laboratuvarları, Üçüncü Düzey Yenidoğan Yoğun Bakım gibi özel üniteler oluşturuldu.

Acıbadem Sağlık Grubu yetkililerince yapılan açıklamada, bütün cerrahi dallarda onkolojiye yönelik uzmanlaşmış deneyimli cerrahlar, özel kemoterapi alanları ve radyasyon onkolojisi servisleri kurulduğu anlatıldı. Açıklamada şu bilgilere yer verildi:

“Hastanede kanser tanısı ve takibi için kullanılan ‘PET CT’ ve 30 dakikalık kanser tedavilerini 1-2 dakikaya indirebilen ‘Rapidarc’ teknolojisi bulunuyor. ‘Hacimsel Yoğunluk Ayarlı Arc Tedavisi’ olarak da adlandırılabilen Rapidarc teknolojisi, hasta etrafında dönerek, hastanın hareket etmesine fırsat vermeden tedavinin hızlı bir şekilde yapılmasını sağlıyor.”

Acıbadem Sağlık Grubunun, şu anda, genel amaçlı dokuz hastane, yedi ayaktan tedavi merkezi, göz sağlığı merkezi, genetik tanı merkezi, merkez patoloji laboratuvarı, merkez laboratuvar ve şubelerinde görev yapan bin 200’ü hekimlerden oluşan toplam 7 bin 500 çalışanı bulunuyor.

Açılıştan birkaç hafta önce basın mensupları için düzenlenen toplantıda konuşan Acıbadem Sağlık Grubu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar şu bilgiyi verdi: “Kablosuz dijital röntgen cihazı sayesinde hasta yatağında film çekimi kolaylaştırılıyor. Hastanemizde dokuzu ileri seviyede steril ve yüksek teknolojiye sahip toplam 14 ameliyathane, ameliyathanede ısı vermeyen ışık sistemi, kadın doğum bölümünde anne adaylarının kendi odalarında doğum yapabilmelerini sağlayan LDRP sistemi bulunuyor” dedi. Toplanı sonrasında ise basın mensuplarına guruplar halinde hastane gezdirildi.


İçeriği Paylaşın