Acıbadem Üniversitesi Ataşehir Kampüsü Açılıyor

Acıbadem Üniversitesi Ataşehir Kampüsü Açılıyor

Acıbadem Üniversitesi Ataşehir Kampüsü Açılıyor

Bizi Takip Et


14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle Acıbadem Üniversitesi’nin Maltepe Belediyesi Türkan Saylan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirdiği etkinlikte bir konuşma yapan Acıbadem Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı ve Acıbadem Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar,  Acıbadem Üniversitesi’nin Ataşehir’de yapımı süren kampüsünün 2013 yazında tamamlanacağını bildirdi.

Mehmet Ali Aydınlar, üniversite hastanesinin ise 1 Ekim 2013 tarihinde hizmete gireceğini söyledi. Mehmet Ali Aydınlar, Acıbadem Üniversitesi’nin teknolojik altyapı, mimari ve teknik donanımıyla Türkiye’de örnek bir kampüs olacağı gibi, bu alanda dünyanın gelişmiş okulları arasında yer alacağını ifade etti.

Hekimin yetişmesinde öğretim üyelerinin öğrencilerine aktardığı bilgi birikiminin çok önemli olduğunu belirten Mehmet Ali Aydınlar, gelişen teknolojinin sağladığı yeni olanakların da hekim eğitimindeki rolünün arttığını söyleyerek sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bilginin yeni kuşaklara aktarılmasının önemi, tartışılamaz! Öğretim üyelerimiz öğrencilerini ve genç hekimleri yetiştirirken bilgi birikimini onlara sunuyor. Ancak gelişen teknoloji, eğitimin formatını etkiliyor. Örneğin öğrenciler artık maketlerle ilk tecrübelerini ediniyorlar. Böylece genç öğrenciler ve hekimler, sanal ortamda ya da maketlerle uygulamalı olarak görerek ve deneyerek yapıyorlar. İşte bizler de, önemine inandığımız yenilikleri Acıbadem Üniversitesi’ne taşımayı ve böylece eğitim niteliğini uluslararası bir hale getirmeyi hedefliyoruz.

Eğitim yapılanmamızı bu anlayış üzerine kurguladık ve uygulamaya devam ediyoruz. Bizim amacımız bu üniversiteden Türkiye insanına hizmet verecek bilgi birikimi yüksek, nitelikli ve kaliteli hekimlerin yetişmesidir. Gelecek Tıp bayramını bu anlayışla kurguladığımız üniversitemizin yeni kampüsünde kutlayabileceğiz. 14 Mart tıp Bayramı nedeniyle tüm hekimlerimizin bayramını kutluyorum.”

HEKİMLERİN FEDAKARLIĞININ KARŞILIĞI ŞİDDET OLMAMALI

Genç hekimlere seslendiği konuşmasında; son yıllarda hekimlere yönelik şiddet olaylarının arttığına değinen Acıbadem Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Şahin ise, artan şiddet olayları karşısında derin üzüntü yaşadıklarını söyleyerek sözlerine şöyle devam etti:

“Tüm zorluklara rağmen etik ilkelerden taviz vermeden, aynı fedakarlıkla, insanlara sevgi duyarak hizmet etmeliyiz. Sizler de bu anlayışla bu mesleği seçtiniz. Biliyoruz ki, tıp fakültesinde okuyanlar, mesleğin bu çok önemli özelliğini bilerek bu sıralara geliyorlar.”


İçeriği Paylaşın