Akıllı Lens Kimlere Uygulanır?

Dünyagöz Hastanesi Göz Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Bozkurt Şener, akıllı lens (trifokal mercekler) hakkında merak edilenleri Sağlığım İçin Herşey'de anlattı.

sagligim icin hersey

sagligim icin hersey

sagligim icin hersey


Bizi Takip Et


Akıllı lensler diye de bilenen trifokal mercek nedir? Bu merceklerin özellikleri nelerdir? Trifokal yani üç odaklı mercekler gözle ilgili hangi problemlerin tedavisinde kullanılır? Üç odaklı mercekler hangi hastalarda daha iyi sonuç verir?

KATARAKT TEDAVİSİ

Kataraktın yaş gruplarına göre görülme oranı nedir? Çocuklarda, hatta bebeklerde de katarakt olabilir mi? Katarakt hangi belirtileri nelerdir? Görmeyi nasıl etkiler? Katarakt ameliyatı için en uygun zaman hangisidir? Kataraktın olgunlaşmasını beklemek gerekir mi? Daha önce katarakt ameliyatı geçirmiş birine uzak ve yakını görme problemi nedeniyle 45-50 yaş sonrasında üç odaklı mercek takılabilir mi? Trifokal mercek operasyonu için kişide mutlaka katarakt olması gerekir mi? Kataraktı olmayan, ancak yakın ve uzağı görme problemi yaşayan bir kişiye, katarakt ameliyatı yapılarak üç odaklı mercek takılabilir mi?

ÜÇ ODAKLI MERCEKLERLE AMELİYAT

Trifokal merceklerle ameliyatı nasıl yapılır? Ameliyat ne kadar sürer? Hastalar anesteziyle uyutulur mu yoksa sadece göz bölgesi mi uyuşturulur? Hastanede yatılması gerekir mi? İki göze de aynı anda ameliyatla mercek yerleştirilir mi? Yoksa bir bekleme süresine ihtiyaç duyulur mu? Bu süre hastanın şehir dışından ya da başka ülkeden gelip gelmemesine göre biraz değişebilir mi? Trifokal mercekler kimlere önerilmez? Uygun olmayan hasta grubunda ne tür yakınmalara yol açabilirler? Trifokal merceklerin bir ömrü var mıdır?

DÜNYA SAĞLIK TURİZMİNDE TÜRKİYE’NİN GÖZ TEDAVİLERİNDEKİ YERİ

Türkiye’nin göz tedavilerinde ve özellikle yüksek ve ileri teknolojilerin kullandığı göz ameliyatlarında dünyadaki yeri nerede? En çok hangi ülkelerden, hangi göz tedavileri için Türkiye’ye hasta geliyor? Trifokal göz mercekleriyle ameliyat olmak için Türkiye’ye gelecek hastalar kaç günlerini ayırmalılar? Türkiye, sağlık turizminde dünyada liderliği hedefliyor. Yurt dışından göz tedavisi olmak için gelecek hastalara nasıl bir hizmet sunuluyor?

Dünyagöz Hastanesi Göz Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Bozkurt Şener, 'trifokal mercekler' hakkında merak edilenleri Sağlığım İçin Herşey'de anlattı.

#doktor #dünyagöz #göztümörleri #göz #gözsağlığı #gözhastalıkları #sağlık #haber #glokom #göztansiyonu #glokomkrizi #lazer #göztedavisi #smilelazer #kontaklens


İçeriği Paylaşın