Babalar Günü İçin Sağlıklı Hediye Alternatifleri

Babalar Günü İçin Sağlıklı Hediye Alternatifleri

Babalar Günü İçin Sağlıklı Hediye Alternatifleri

Bizi Takip Et


Demet DEMİRKIR

Babalar Günü’nde ne hediye alacağınıza henüz karar veremediniz mi? Babanızı mutlu edecek, işine yarayacak bir armağan seçmek konusunda zorlanıyor musunuz?

Babanıza kravat, cüzdan, kemer, parfüm, gömlek gibi klasik hediyeler yerine, sağlık paketleri armağan edebilirsiniz. Böylelikle hem babanızın sağlığına sahip çıkması için fırsat yaratabilirsiniz, hem de faydalı bir hediye seçmiş olursunuz.

Babalar Günü için hazırlanan sağlıklı hediye paketleri check up’tan diş beyazlatmaya, cilt bakımından spor aletlerine kadar pek çok seçeneği içeriyor. Sizin için sağlıklı armağanları araştırdık. İşte, onlardan bazıları:

"BABALARA ÖZEL CHEK UP"
Acıbadem Sağlık Grubu “Sen sevdiklerini daima korudun; sıra bizde” sloganıyla babalara özel hazırlanan check-up paketini sunuyor. Babalarına check up armağan etmek isteyenlere aynı zamanda Acıbadem Mobil Sağlık Hizmeti’nden de bir yıllık medikal koçluk hizmeti de hediye ediliyor. Babalara check up paketinin içinde kardiyoloji, üroloji, diş hekimi muayenesi, eforlu elektro, laborutauar tetkikleri, tüm batın ultrasonu, akciğer grafisi ve panaromik diş röntgeni bulunuyor.

“BABALAR İÇİN ACİL SAĞLIK PAKETİ”
MedLine ise babaların sağlığı için “beyaz paket” hazırladı.
Paket içerisinde, acil sağlık hizmeti, telefon ile tıbbi danışmanlık, acil ilaç temini, mini check-up, evde tetkik hizmeti ve evde doktor hizmetleri mevcut. MedLine’ın babalar için hazırladığı diğer paketler ise farklı içerikleriyle turuncu paket, sarı paket, mavi paket, lacivert ve mor paket.

Turuncu Paket
MedLine’ın hizmet yelpazesinin farklılığına göre renklerle isimlendirdiği hizmetlerinden Turuncu Paket acil yardım hizmeti özelliğiyle ön plana çıkıyor. Söz konusu paketi alanlar 24 saat tıbbı danışmanlık ve acil sağlık hizmeti ve lokasyon belirleme hizmetlerinden faydalanabiliyorlar.

Sarı Paket
Acil ambulans ve lokasyon belirleme hizmetlerinin yanı sıra, Med Line Alarm Merkezi’ndeki görevli doktorlar tarafından acil olan ve olmayan durumlarda tıbbi danışmanlık yapılıyor. Paket kapsamında yılda bir kez evde veya işyerinde EKG, tam idrar tahlili, tam kan sayımı, total kolesterol, trigliserid, kreatinin incelmesi gerçekleştiriliyor. Yılda iki defa acil hallerde eve ilaç temini sunan Sarı Paket, Ferdi Kaza Sigortası’nı da içeriyor.

Mavi Paket
MedLine tarafından sunulan pakette yer alan hizmetler ise şunlar: 24 saat tıbbi danışmanlık, ücretsiz ambulans ve acil sağlık hizmeti organizasyonu, lokasyon belirleme, 27 parametre dahilinde acil sağlık sigortası, yılda iki kez acil ilaç temini, tanımlanan acil durumlar nedeniyle acil cerrahi yatış teminatı, acil dahili yatış teminatı, yoğun bakım.

Lacivert Paket
Hangi saatte olursa olsun tıbbi danışmanlık hizmeti, acil sağlık hizmeti, lokasyon belirleme hizmetleri sunan Lacivert Paket sahipleri 27 parametre dahilinde Acil Tedavi Sigortası sahibi oluyor. Dahili ve cerrahi müdahale, yoğun bakım ve refakatçi giderleri limitler dahilinde ödeniyor. MedLine’ın bu hizmetinde 14 yaşın altındaki üyelerin refakatçilerinin yatak gideri doktor onayı ile, 14 yaş üstü üyelerin refakatçilerinin yatak gideri ise sigorta şirketi onayı ile karşılanıyor. Ayrıca ferdi kaza sigortası, yılda iki kez acil ilaç temini, yılda bir kez mini check up, evde ve işyerinde yılda iki kez tetkik hizmeti sunuluyor.

Mor Paket
Mor Paket’in en önemli özelliği, sağlıkla ilgili sunduğu hizmetlerin yanı sıra, yılda bir defa diyetisyen muayenesini de içermesi. Paket sahiplerine beden kitle endeksi ve bazal metabolizma ölçümü de yapılıyor. MedLine’nın sunduğu pakette, ayrıca 24 saat tıbbi danışmanlık, acil sağlık hizmeti, lokasyon belirleme, yılda ikişer defa doktor ve acil ilaç hizmeti de bulunuyor. Paket sahiplerine ayrıca yılda iki defa evde ya da işyerinde tetkik hizmeti de veriliyor. EKG, tam idrar tahlili, 18 parametre üzerinden tam kan sayımı, total kolesterol, trigiliserid ve kretatinin incelemesi yapılıyor.

“BABALARA YAŞINA GÖRE CHECK UP”
Ota Tıp Merkezi’nin Babalar Günü için hazırladığı paket yaş gruplarına göre farklı check-up hizmetlerini içeriyor. Ota Tıp Merkezi’nin hazırladığı paket alternatifleri arasında 40 yaş altı babalara genel check-up; 40 yaş altı detaylı check-up; 40 yaş üzeri genel check-up ve 40 yaş üzeri detaylı check-up bulunuyor.

“BAKIMINA VE FORMUNA ÖZEN GÖSTEREN BABALAR İÇİN”
Bakımla babalara seslenen Art Plast’ın hediye paketi diş beyazlatma, cilt bakımı, kol altı botokstan oluşuyor.

Mediest ise babalara gençleştirici cilt bakımı seçenekleri ve takviye anti aging uygulamaları sunuyor. Babanızı yaklaşık bir saat süren bir keyif yolculuğuna çıkarmak istiyorsanız merkeze kayıt yaptırmanız yeterli.

Life Fitness’ın farklı bir hediye alternatifi olan T-7 koşu bandı ev ortamına taşınabilmesinin yanı sıra egzersiz sırasında eklemlere uygulanan baskıyı yüzde 30 oranında azaltıyor. Koşu bandı yağ yakma ve kondisyon arttırma gibi kullanıcının hedefleri doğrultusunda yönlendiren nabız programlarına sahip.

“BABALARA KRAL BAKIMI”
Sanitas Spa & Wellness ise, babanızın stresten arınması için 60 dakikalık relaxing paketi, çiçekli ayak banyosu, masaj, sauna, bitki çayı molası ya da 120 dakikalık beauty paketi, cildini tazeleyici cilt bakımı, buhar banyosu ve bitki çayı molası sunuyor. Paket içinde yer alan Çin Mucizesi isimli kitap ise babalara sağlıklarını korumanın yollarını öğretmeyi amaçlıyor.

"BABALAR DA ŞIMARTILMAYI HAK EDER!"
Babalar gününe özel tüm body butter ve scrub`larda iki al bir öde kampanyası var. Babalarda şımartılmayı hak eder sloganını taşıyan Body Shop, "Süper babalar için, sportif babalar için, outdoor seven babalar için ve modern babalar için adı taşıyan setleri, hediye alternatifi olarak sunuyor.

"ZİNDELİK VE GÜÇ HEDİYE EDİN"
"Babanıza sağlık, zindelik güç hediye edin" diyen Club Sporium, babanıza birbirinden değişik hediye alternatifleri sunuyor. 1-20 Haziran arasında yüzde 25 indirim fırsatından yararlanabileceğiniz Club Sporium`da Türkiye`nin ilk ve tek kapalı golf klübü İndoor Golf Club`ta tenis tekniğini geliştirerek rekabetin tadına varabilir. Fight Club`ta dövüş sanatlarının inceliklerini öğrenirken formunu da koruyabilir.

 


İçeriği Paylaşın