Botoks ve Dolgu uygulaması Nerelerde kullanılır?

Botoks ve Dolgu uygulaması Nerelerde kullanılır?

Botoks ve Dolgu uygulaması Nerelerde kullanılır?

Bizi Takip Et


Botoks ve medikal dolgu uygulamaları dünya üzerinde yüz gençleştirme için en fazla başvurulan yöntemler arasında yer alıyor.

Op. Dr. Bülent Cihantimur, kimlerin dolgu ve botoks uygulamaları için uygun aday olduklarını açıkladı:” Botoks ve medikal dolgular ameliyatsız estetik uygulamalar içerisinde en fazla talep edilen yöntemledir. Özellikle şu kişiler faydalanabilirler:

  •   Yanaklar, gözyaşı kanalında beliren çukurluk, nazolabial çizgiler (burun ve yanak arasında belirginleşen çizgiler), belirginliğini kaybeden elmacık bölgesi, barkod çizgileri(dudak üstü ve çevresindeki dikine çizgiler), alt çene bölgesindeki çökme ve sarkma sorunu yaşayanlar
  •   Yüz hatlarını tekrar ortaya çıkarmak isteyenler
  •   Yüzündeki ifadeyi kaybetmeden özgün karakteristiğine uygun gençleşmek isteyenler
  •   Cerrahi müdahaleye gerek kalmadan kırışıklıklarından kurtulmak isteyenler
  •   Anında yüz gençleştirme uygulamasından sonuç almak isteyenler
  •   Kısa sürede günlük rutin hayatına dönmek isteyenler
  •   Yüzünde asimetri sorunu olanlar
  •   Burnunda estetik dışı kavis ve düşüklük olanlar

MUTLAKA KİŞİYE ÖZEL PLANLAMA

Botoks ve dolgu uygulamalarında kişisel tedavi hedefleri oluşturulup bireysel çözümler üretilmelidir diyen Op. Dr. Bülent Cihantimur, şunları ekledi: “Yüz bölgesinin yaşlanmaya bağlı gelişen form kayıplarını çözümlemek için bireysel özellikler ve mevcut anatomik yapı incelenerek tedavi planları oluşturulmalıdır. Bu doğrultuda kadın erkek cinsiyet farklılıkları ve yaş aralıkları tedavi yaklaşımlarının temelini oluşturur.

DOĞALLIK BİRİNCİL HEDEF OLMALI

“Özellikle botoksa tereddüt ederek yaklaşan bireylerin en büyük korkusu doğallıktan çıkmak, başkalaşmak, mimik kaslarını kullanamamak. Bu sebeple mutlaka konu total olarak ele alınmalı ve kişiye özel, doğallıktan ödün vermeyen çözümler oluşturulmalıdır” diyen Cihantimur Estetik International kliniklerinde dolgu ve botoks uygulamaları için farklı yaş aralıklarına özel, bütünsel birleştirilmiş ve en önemlisi kademeli bir yaklaşımla, daha genç ve doğal bir görüntü elde etmeye çalıştıklarının altını çizdi.


İçeriği Paylaşın