Cilt Yenilemede Injet Tekniği

Cilt Yenilemede Injet Tekniği

Cilt Yenilemede Injet Tekniği

Bizi Takip Et


Mediest Estetik ve Güzellik Merkezleri kurucusu Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahı Op. Dr. Atilla Alp, estetik cerrahide son uygulamalarla ilgili bilgi verdi.

CİLT YENİLEME TEKNOLOJİSİ: JETPEEL

Cildinizin lekeler, ince kırışıklıklar, sarkmalar sonucu bozulan formunu toparlamak, yenilemek için botoks uygulamalarından lazere kadar birçok yeni ve gelişmiş teknikler bulunuyor.

Özellikle cerrahi müdahale gerektirmeyen yöntemler tercih ediliyor. Son zamanların en popüler cilt yenileme teknolojisi Jetpeel’i “cilt detoxu, peeling, ciltte aşırı kuruluk, kırışıklıklar, iğnesiz mezoterapi, akne ve leke tedavileri” kullanıyor. İnjet tekniği kullanılarak özel tasarlanmış titanyum başlıklardan cilde verilen su ve oksijen,  cildin alt katmanlarına mikro zerrecikler şeklinde aktarılıyor. Bununla birlikte cildin ihtiyacı olan serum ve vitaminler cilt altına enjeksiyonsuz olarak uygulanabiliyor.

BURUN ESTETĞİNDE DOĞALLIK ÖNE ÇIKIYOR

Estetik operasyonlara giderek artan ilgi uzmanların “ideal” tanımını değiştirdi. Türkiye`de ilk sırayı alan burun estetiği ideal sıfatına simetri, doğallık, gölgede bile fark edilebilen dizayn tanımları katıldı. Burun estetiği yaptırmak isteyenler artık simetrik, ucu ve sırtına verilen parlaklık ve gölgelerle kusursuz burun istiyor.

Önceleri ideal burun için altın oranı uygulardık, fakat şimdi bu oranlara uygun yaptığımız burunların her zaman doğal durmadığı görülüyor ve talep edilmiyor. Kadınlar ve erkekler özellikle birbirine benzemeyen doğal görünümlü burunlar tercih ediyorlar. Mantıklı ölçülerde daralmış bir burun ucuyla birlikte, doğal görünümlü, simetrik bir burun elde etmenin yanı sıra; ışığın burun ucu ve burun sırtı arasında ortaya çıkardığı gölgelenmeler ve parlaklıkların da estetiğe doğal mükemmelliği getiriyor.

JİNEKOMASTİ (ERKEKTE MEME BÜYÜMESİ) TEDAVİSİNDE LIPOSUCTION

Erkeklerde yüzde 50-60 oranlarında görünen fakat pek bilinmeyip ciddi bir rahatsızlık olan jinekomasti; erkek meme dokusunun aşırı büyümesi olarak tanımlanıyor ve birçok nedene bağlı oluşabiliyor. Fizyopatolojik olarak kanda östrojen artışı veya östrojen benzeri yapıların artışına bağlı oluşabiliyor.

En çok rastlanan jinekomasti çeşidi herhangi bir sebebi olamayan jinekomastidir. Alkolik erkeklerde bu problem % 30 oranında görülüyor. İinekomasti tedavisi, yaklaşık 1 saat süren, hastanın gündelik aktivitelerinde değişiklik yaratmayan ve iz bırakmayan cerrahi bir girişimdir.

Daha çok yağ aldırma yöntemi olarak bildiğimiz liposuction; jinekomasti için de tedavi tekniklerinden biri. Meme üzerinde herhangi bir iz yaratmadan, sadece küçük kanüllerin girebildiği deliklerden içerideki yağ ve meme dokusu alınıyor. Bu teknik meme ve yağ dokusunu homojen bir şekilde dışarıya alınabiliyor ve ilk günden itibaren deride küçülme sağlanıyor. En sarkık memelerin bile düzeltilebileceği liposuction ile yaklaşık 1 ay içinde kusursuz bir görünüme sahip olunuyor.


İçeriği Paylaşın