Doubloterapi İle Yüzde Kırışıklık Giderme

Doubloterapi İle Yüzde Kırışıklık Giderme

Doubloterapi İle Yüzde Kırışıklık Giderme

Bizi Takip Et


Dünyada bir döneme damgasını vuran gençleşme yöntemleri miyadını doldurmaya başlıyor. Artık kadınlar sadece kırışıklıklarından kurtulmak istemiyor. Aynı zamanda donuk hatlar değil, taze bir görünümü tercih ediyor. Şimdilerde kadınlar bu isteklerini yeni bir yöntem olan Doubloterapi ile karşılama çabasında.

Dr. Yasemin Hızarcı, Doubloterapi yöntemiyle ilgili bilgi verdi.

Günümüzde Ultrason enerjisiyle yüz sarkması ve yaşlanma belirtilerini Doubloterapi yöntemi, operasyonlara karşı alternatif yüz kaldırma yöntemi olarak kullanılıyor.   İkinci nesil yüksek yoğunluğa odaklanmış ultrason enerjisi, HIFU teknolojisiyle güçlendirilmiştir. Bu, enerjinin cildin yüzeyinde herhangi bir hasar oluşturmadan, cilt altına gönderilen akustik enerji sayesinde ciltte sıkılaşma ve gerginlik sağlayan, kollagen üretimini arttıran bir yöntem.

Cihazın monitöründen cilt-cilt altı ve derin dokular izlenmekte, seçilen bölgelerde, ayarlanan derinliklere akustik (ses dalgaları) enerji gönderiliyor, bu enerji ile cilt altında düz bir hat üzerinde yaklaşık 1 mm – 1,5 mm aralıklarla küçük ısı hasarları oluşturuyor. Doubloterapi yönteminin en önemli farkı ise akustik enerjinin cildin altında 4,5 mm’ye kadar inmesidir. 4,5 mm ulaşan enerji sayesinde cilt kendi kendini yenileyerek kırışıklıkların görünümünü en aza indiriyor.

Uygulama yapılan bölgelerde ayarlanan derinliğe gönderilen akustik enerji ciltte anında etki yapmaktadır. Böylece cilt uygulama sonrasında gözle görülür bir şekilde gerginleşmektedir. Doubloterapi öncesi herhangi bir hazırlığa gerek yoktur. Uygulama öncesinde bölgeye sadece jel sürülür.

HANGİ BÖLGELERDE KULLANILIR?

Yüz ve dekolte bölgesinde uygulama  rahatlıkla yapılabilir. Doubloterapi ile  yanaklara, “jaw line” diye tabir edilen çene çizgisinde sarkmalardan kurtulmak isteyenlere, boyun ve gıdı bölgesindeki sarkmayı düzeltmek amacıyla boyuna, kaş kaldırmak amacıyla kaş-alın bölgesine, alın bölgesinde toparlama amacıyla alına, göz altı kapağı torbalanmalarında,  göz kenarlarında oluşan “kaz ayakları” diye bilinen kırışıklıklara, dekolte bölgesindeki kırışıklıkları düzeltmek amacıyla dekolteye ya da istenirse bütün yüze uygulanabiliyor.

3 AY SONRA SONUÇ ALINIYOR

Uygulamanın hemen ardından toparlanmaya başlayan cilt istenen ideal görünüme 3 ayın sonunda ulaşıyor. Uygulamanın ardından kişiler normal hayatına anında geri dönebilirler. Uygulamadan kalkar kalmaz yüzde 25’lik bir etkiyi hastalarımız anında görebiliyor. Geri kalan yüzde 75’lik etki ise 2 ve 3 ay içerisinde tam olarak kendini gösteriyor. Uygulama sonrasında sadece ciltte çok az bir kızarma olacaktır. Bu durumda kişiden kişiye göre birkaç saat içerisinde kaybolacaktır” dedi.


İçeriği Paylaşın