Dünya Okul Süt Günü

Dünya Okul Süt Günü

Dünya Okul Süt Günü

Bizi Takip Et


Süt ve süt ürünlerinin teşvik edilmesi, bu konuda toplumda bir bilinç oluşturulması amacıyla dünyada her yıl 27 Eylül Dünya Okul Süt Günü olarak kutlanmaktadır.

Edirne Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine bağlı Edirne Sultan 1. Murat Devlet Hastanesi bünyesinde eğitim ve öğretim veren Gündüz Bakım Evi ve Anaokulunda etkinlik çerçevesinde “ 27 Eylül Dünya Okul Süt Günü” kutlaması yapıldı. Etkinliğe Edirne Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Mustafa İshak Yıldırım, İdari Hizmetler Başkanı Dr. Selma Heves Yılmaz, Edirne İl Milli Eğitim Şube Müdürü Tülay Aydın ,Edirne Sultan 1.Murat Devlet Hastanesi Yöneticisi Uzm. Dr. Rızvan Orhan ve Hastane Yönetiminde bulunan yetkililer katıldı.

Çocuklarla bir araya gelen Genel Sekreter Uzm.Dr. M. İshak Yıldırım süt dağıtımının ardından yaptığı açıklamada; “Sütün doğumdan itibaren kemiklerin  güçlenmesi açısından olduğu gibi, temel besin kaynaklarının vücuda alınması açısından da büyük önem taşıdığını, düzenli olarak süt ya da süt ürünleri tüketen çocukların kemik yapılarının  ve fiziksel gelişimlerinin daha sağlıklı olduğunu” belirterek günlük süt tüketiminin önemine değindi.

Dr. M. İshak Yıldırım, Etkinliğin amacının okul çağı çocuklarında süt tüketiminin özendirilerek tüketiminin istenilen seviyelere ulaşmasını sağlamak, büyüme ve gelişmenin hızlı olduğu bu zamanda ebeveynlerinde bilinçlenmesi açısından dikkat çekmek olduğunu belirtti. Ayrıca kurum bünyesinde yer alan Gündüz Bakım Evi ve Anaokulunda bulunan tüm Öğretmen, Öğrenci ve Velilerin yeni eğitim ve öğretim yılını da kutladı.

Edirne Kamu Hastaneleri Birliği

Genel Sekreterliği Basın ve iletişim Birimi


İçeriği Paylaşın