Etiket: kronik böbrek yetmezliği

Böbrek Hastalıkları ve Diyaliz

Böbrek Taşları Hakkında Doğru Bilinen 6 Yanlış

Yeditepe Üniversitesi Kozyatağı Hastanesi Üroloji Uzmanı Doç. Dr. İlter Alkan, böbrek taşları hakkında doğru bilinen 6 yanlış hakkında bilgi verdi.

Böbrek Hastalıkları ve Diyaliz

Böbrek Sağlığı İçin 8 Altın Öneri

Türkiye’de yaklaşık 9 milyon kronik böbrek hastası olduğu biliniyor. Böbrek hastalığı günümüzde salgın haline gelmiş durumda. Peki böbrek sağlığı nasıl...

Böbrek Hastalıkları ve Diyaliz

Dikkat: Bu Hatalar Böbrekleri Tüketiyor!

Böbrek hastalığı günümüzde küresel bir sağlık sorunu. Türkiye'de her 6-7 erişkinden 1’i nin böbrek hastası olduğu biliniyor.

Sağlık Haberleri

Nefroloji ve Üroloji Uzmanları İstanbul'da Buluştu

Liv Hospital Vadistanbul’da gerçekleştirilen “Nefroloji ve Böbrek Nakli Sempozyumu”nda 18 farklı ülkeden alanında uzman nefroloji ve üroloji hekimleri...

Organ Nakli

Annesi İçin 15 Günde 15 Kilo Vererek Organ Bağışçısı Oldu

Kilolu olduğu için verici olarak kabul edilmeyen Gülsüm Aydın, annesine böbreğini verebilmek için 15 kilo verdi. Hayat kurtaran bağış Sevgi Aydın’a kızından...

Böbrek Hastalıkları ve Diyaliz

Böbrek Kanserine Neden Olan 8 Risk Faktörü

Acıbadem International Hastanesi Üroloji Uzmanı Prof. Dr. Mustafa Sofikerim, böbrek kanseri hakkında bilgiler verdi, risk faktörlerini tek tek sıraladı....

Böbrek Hastalıkları ve Diyaliz

Kronik Böbrek Yetmezliğinin Belirtileri

Türk Nefroloji Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ali Rıza Odabaş, kronik böbrek yetmezliği hakkında önemli bilgiler verdi.

Böbrek Hastalıkları ve Diyaliz

Hipertansiyon Böbrek Yetmezliğine Yol Açıyor

Türk Nefroloji Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ali Rıza Odabaş, hipertansiyonun böbrek yetersizliğine nasıl yol açtığını anlattı.

Böbrek Hastalıkları ve Diyaliz

Kronik Böbrek Yetmezliği Hangi Hastalıklara Yol Açar?

Türk Nefroloji Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ali Rıza Odabaş, Sağlığım İçin Herşey'e kronik böbrek yetmezliği hakkında önemli bilgiler verdi. 

Videolar

Böbrek Nakli Kime Gerekir?

Böbrek Nakli Kime Gerekir?

Portalımız daha iyi bir deneyim için çerez kullanmaktadır. Portalımızda ziyaretinize devam etmeniz durumunda çerez politikamızı kabul etmiş sayılırsınız.