G Nokta ve Vajina Dış Dudak Dolgusu Nedir, Nasıl Uygulanır?

adın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Azer Aras Uluğ , son zamanlarda sıklıkla başvurulan G nokta ve vajina dış dudak dolgusu hakkında bilgi verdi.

G Nokta ve Vajina Dış Dudak Dolgusu Nedir, Nasıl Uygulanır?

Bizi Takip Et


Yüzde cilt gençleştirme işlemlerinden bildiğimiz dolgular vajinal işlemlerde de uygulanabiliyor. G nokta ve dış dudak dolgusu işlemlerinin; kadınların daha kolay uyarılmasına, cinsel doyuma ve orgazmın kolaylaşmasına destek olduğunu ifade eden uzmanlar, çiftlerin cinsel yaşamına olumlu katkıda bulunduğunu belirtiyor. Konu ile ilgili merak edilenleri Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Azer Aras Uluğ paylaştı.

Uluğ, “Dış dudakların içlerindeki yağ dokusu zamanla azalır ve kaybolur. Bu durum da kırışık ve içi boşalmış kötü bir görünüme neden olur. Yapılan işlem sonucunda ise genital bölgenin daha düzgün, daha genç, daha gergin ve daha parlak bir görünüme kavuşması sağlanır. Vajina ön duvarına uygulanan dolgular ise orgazmik platformun yüzey alanını büyütür. Ayrıca vajinayı daraltarak, cinsel aktivitede penis penetrasyonu sırasında daha fazla yüzey temas alanı sağlar. Bu da hem kadının daha kolay uyarılmasını, cinsel doyumunu ve orgazmını kolaylaştır, hem de partnerinin cinsel hissiyatını artırır. Çiftlerin karşılıklı olarak cinsel hazzını artıran bir uygulamadır" dedi.

G NOKTA VE DIŞ DUDAK DOLGUSU KİMLERE UYGULANABİLİR?

"Vajinanın dış dudaklarında bulunan cilt dokusu yaş almayla birlikte direncini kaybederek sarkabilir ve kırışık bir görünüme neden olabilir. Sigara ve alkol tüketimi, hızlı kilo alıp verme, yaşlanma, menopoz ve bazı cilt hastalıkları da bu deformasyonları tetikleyebilmektedir. Dış genital bölgeye yapılan dolgu işleminde bu sarkmaların ve kırışıklıkların giderilmesi amaçlanır. Vajinal G nokta dolguları ise orgazm sorunları, vajinal genişlik ve cinsel isteksizlik gibi durumlarda uygulanır."

G NOKTA VE DIŞ DUDAK DOLGUSU NASIL UYGULANIR?

"Labium majus enjeksiyonu veya labia majora dolgusu olarak da bilinen bu dış dudak dolgusu, iki şekilde uygulanabilmektedir. Bunlardan ilki Hyalüronik asit enjeksiyonudur. Bu uygulama dış dudaklar içine hyaluronik asit enjekte edilerek dış vajina dudaklarının dolgunlaştırılması işlemidir. Steril ortamda lokal anestezi ile yapılan bu işlem sayesinde büyük dudaklar daha dolgun ve parlak bir görünüm kazanır. İşlemin kalıcılık süresi 6 ay ile 1 yıl arasındadır. Bir diğer uygulama da yağ enjeksiyonu uygulamasıdır. Vücudun kalça, iç bacak veya karın gibi bölgelerinden liposuction yöntemiyle alınan ve kök hücre kısmından zengin yağ dokusu, ince bir kanül yardımıyla dış genital dudaklara enjekte edilir ve büyük dudakların daha dolgun ve parlak görünmesi sağlanır. Yine bu iki yöntem vajina içine G noktasına lokal aneztezi altında uygulanır. Uygulamalardan sonra üç gün cinsel perhiz, hamam sauna ve havuza girilmemesi öneririz. Uygulamadan hemen sonra günlük hayata dönülebilir, istirahate ihtiyaç yoktur."

VAJİNA G NOKTA VE DIŞ DUDAK DOLGUSU SONRASI ETKİ NE ZAMAN BAŞLAR?

"Uygulama sonrası etki hemen başlar.1 haftanın sonunda dolgu maddesi olarak Hyalorinik asit kullanılmışsa bu madde, az bir miktar daha su çeker şişkin olur ve daha dolgun bir görünüme kavuşturur. Hyalorinik asit uygulanan yerlerde bu maddenin kendi özelliğinden ötürü vücut ekstradan kollajen ve elastin liflerin üretimini artırarak daha sıkı, canlı, parlak ve genç bir cilt elde edilmesini sağlayarak, hoş bir genital bölge görüntüsü ile kadının daha özgüvenli ve mutlu hissetmesi sağlanır. Bu uygulama, çiftlerin cinsel yaşamına olumlu katkıda bulunur.”


İçeriği Paylaşın