Geleceğin Sağlık Dünyasında Bizi Neler Bekliyor?

Geleceğin Sağlık Dünyasında Bizi Neler Bekliyor?

Geleceğin Sağlık Dünyasında Bizi Neler Bekliyor?

Bizi Takip Et


COVID-19 vakalarının sayısı dünya çapında artmaya devam ederken, tıbbi cihaz sektörü hem salgınla mücadelede hem de tedavi sürecinde kullanılan ürün teknoloji ve hizmetleriyle yükselen bir değer olarak karşımıza çıkıyor. Sektör, hasta güvenliği ve konforunun giderek daha önemli hale geldiği günümüzde, gelişmiş hasta bakımı için teknoloji temelli dijital sağlık çözümleri hizmetlerinin geleceğini yeniden tasarlıyor.

Bu kapsamda Türkiye’de sağlık ekosisteminin bir parçası ve tıbbi cihaz sektörünün önde gelen sivil toplum kuruluşlarından biri olan Araştırmacı Tıp Teknolojileri Üreticileri Derneği (ARTED), sektörün ve sağlık ekosisteminin geleceğini konuşmak adına “Geleceğin Sağlık Ajandası” webinar serisini hayata geçiriyor. Tıbbi cihaz endüstrisinin dönüşümünü anlaşılır kılmak, sektörün gelecek vizyonunu oluşturmak ve sağlık hizmetlerinin geleceğini konuşmak amacıyla hayata geçirilen webinar serisinin ilk konuşmacısı Google Health Pazarlama Müdürü Cozi Namer olacak. ARTED Yönetim Kurulu Üyesi Umut Gökalp’in moderatörlüğünde 22 Ekim Perşembe günü saat 18.00’da başlayacak webinarda “Pandemi ve Sağlık Sektörünün Yeni Çağı” konuşulacak.

Webinar serisi ile ilgili bilgi veren ARTED Genel Sekreteri Elif Özman Pusat, “Sağlık hizmetlerinin sunulma şekli, teknolojinin hayatımıza girişi ile birlikte hızlı bir şekilde gelişti. COVID-19 krizi bu dönüşümü hızlandırdı. Biz de bu süreçte paydaşlarımıza katkı sağlamak ve sektörümüzdeki değişim ve uygulamalar hakkında bilgilerinin zenginleşmesinde öncülük etmek için çalışıyoruz” dedi.

Pusat sözlerine şöyle devam etti: “Herkesin hayatına dokunduğunu iddia edebilecek az sayıda endüstri bulunuyor. Günümüzde tıbbi cihaz sektörü de bu sektörler arasında yer alıyor; sağlık ekosistemi içerisinde her an insanların yaşamlarına değer katıyoruz. Modern sağlık hizmetlerinin sağlanmasının ayrılmaz bir parçası olan sektörün önemi, Covid-19 salgını sürecinde hasta sonuçlarına sağladığı katma değerle bir kez daha ön plana çıktı. Özellikle teknoloji temelli tıbbi cihazlar ve dijital sağlık teknolojileri, yeni Koronavirüs ile mücadelede çok önemli bir rol oynadı. Biz de ARTED olarak üstlendiğimiz misyon doğrultusunda bu süreci doğru yönetmek ve sektörümüzün sunduğu ürünler, teknolojiler ve hizmetler ile sağlık ekosistemi içerisinde yarattığı katma değerin daha anlaşılır olmasını sağlamak ve gelecekte sektörün gidebileceği sınırlar üzerine konuşmak amacıyla “Geleceğin Sağlık Ajandası” webinar serisini hayata geçirdik. İlkini 22 Ekim’de “Pandemi ve Sağlık Sektörünün Yeni Çağı” başlığıyla gerçekleştireceğimiz webinar serisine, sektörümüzü yakından ilgilendiren konularda seçtiğimiz konu başlıklarıyla referans olacak çalışmalar gerçekleştirmeye devam edeceğiz.


İçeriği Paylaşın