Islak Mendillere Dikkat! Yanlış Tercihler Cilt Sağlığını Bozuyor

'Islak mendil alırken nelere dikkat etmeliyiz?' Yanlış ıslak mendil tercihi özellikle bebeklerde ciltte kızarıklık, kaşıntı, kuruluk, batma hissi gibi bazı semptomlara neden olabilir.

Islak Mendillere Dikkat! Yanlış Tercihler Cilt Sağlığını Bozuyor

Bizi Takip Et


Hem yetişkinlerin hem de bebeklerin cilt temizliğinde bir rutin haline gelen ıslak mendiller, yaz mevsiminde de sıklıkla kullanılacak. Söz konusu ciltlerin hassas ve alerjiye eğilimi olduğu düşünüldüğünde, hangi mendillerin tercih edilmesi kararı ise zorlaşıyor.  

Çevre dostu ürünler ile hem sürdürülebilirliğe katkıda bulunmayı hem de tüketicilerin kullanım konforunu arttırmaya devam eden Sapro, doğru ıslak mendil kullanımına dikkat çekti.

KIZARIKLIK, KAŞINTI, KURULUK VE BATMA HİSSİ İLE KARŞILAŞABİLİRSİNİZ!

Anne ve bebeklerin vazgeçilmezlerinden ıslak mendillerin, hassas ve alerji eğilimi olan ciltlerle temasında özellikle dikkat edilmesi gerektiğinin altını çizen Sapro Temizlik Ürünleri Genel Müdürü Murat Gönül, kişilerin ciltlerine uygun ürünleri kullanmadığı takdirde, birtakım yan etkilerle karşılaşmasının mümkün olacağını belirterek sözlerine şöyle devam etti:

“Hassas ciltler, bazı kozmetik ürünlerine veya hava şartlarına hızlı tepki verebilir. Bunun sonucunda, kişiler ciltlerinde kızarıklık, kaşıntı, kuruluk, batma hissi gibi bazı semptomlar ile karşı karşıya kalabilir. Alerjik reaksiyonlar ise, her bünyede farklılık gösterebilir. Hatta bazı maddeler histamini tetikleyerek, burun akıntısı ve gözlerde sulanma gibi yan etkiler oluşturabilir. Alerjik ciltlerde kurdeşen, alerjik dermatit, egzama gibi belirtileri de görmek mümkündür.”

ISLAK MENDİL SEÇERKEN NELERE DİKKAT ETMELİYİZ?

Günümüzde oldukça yaygın bir kullanım alanı olan ıslak mendillerin parfümlerinin alerjen free olup olmasına, parfüm, paraben, alkol, sentetik lif, SLS, SLES ve boya içermemesine, bununla birlikte hassas ve alerjik ciltler için tasarlanıp üretilen ürünlerin dermatolojik ve hipoalerjenik testlerden geçip geçmediğine dikkat etmek gerekiyor.

 


İçeriği Paylaşın