Johnson&Johnson Büyümeye Odaklandı

Johnson&Johnson Büyümeye Odaklandı

Johnson&Johnson Büyümeye Odaklandı

Bizi Takip Et


Johnson&Johnson CEO’su Bill Weldon, 2010 yılında inovasyon, Ar-Ge ve büyüme alanlarına yoğunlaştıklarını ve yepyeni tedavileri piyasaya sürmeye hazırlandıklarını kaydetti.

Johnson&Johnson CEO’su Bill Weldon, firmanın 2010 hedeflerini açıkladı. Johnson&Johnson 2010 yılında, yenilikçi ürünler araştırma ve geliştirme, inovasyon, yetenekli iş gücü, global pazarlarda varlık ve büyümeye odaklanıyor.

Bill Weldon 2010 hedeflerini belirlerken 2009’da yaşanan kayıpları dikkate aldıklarını ancak yeni tedaviler keşfetme ve insan sağlığının hizmetine sunma şevkinde hiçbir düşüş yaşamadıklarını kaydetti. 2009 yılında 4 yeni ürünü tıbbın hizmetine sunduklarını belirten Weldon, “Gelişme için uygun vergi paketleri, inovasyon, küresel düzeyde rekabetçilik, piyasaya sürülecek yeni ve yenilikçi ürünler gerekiyor. Bunlar da yeni iş imkânlarına yol açacaktır. Bütün bunları hükümetlerle bir araya gelerek konuşmak gerekir” yorumunda bulundu.

YENİ TEDAVİLER

2010’da da yeni tedavileri insanların erişimine sunacaklarını hatırlatan Weldon, “Ayrıca Türkiye gibi gelişen ekonomilere yatırım yapmayı planlıyoruz. Elbette bunların olabilmesi için sağlık otoriteleriyle uygun vergi paketleri, yenilikçilik, küresel rekabet, entelektüel verime ve ödüllendirilmesine bakmak gerek” dedi.

Johnson&Johnson ayrıca bireylerin, sağlık çalışanlarının, bakıcıların ve sigorta kurumlarının, kararlarına rehberlik edecek güncel sağlık bilgilerine erişmelerine imkân tanımanın önemine dikkat çekiyor.

Bill Weldon, 2009 yılında her alanda aynı sorunların yaşandığını belirterek, “Geçen yılın son çeyreğinde bir düzelme ve iyiye gitme trendi yakalandı. Geçen yıl tüketici ürünlerinde yüzde 2’lik bir büyüme sağlandı. Yapılması gereken inovasyonu yaymak. Aynı şey ilaç için de geçerli medikal ekipman için de” dedi.


İçeriği Paylaşın