Karaciğerini Babasına Verdi

Karaciğerini Babasına Verdi

Karaciğerini Babasına Verdi

Bizi Takip Et


Kahramanmaraş’ta yaşayan Sarıcı ailesinin 63 yaşındaki babası Ali Sarıcı’ya 4 yıl önce Hepatit C teşhisi konulmuştu. Bayramdan 2 hafta önce karın ağrısı şikayeti ile hastaneye başvuran Ali Sarıcı’ya önce prostat teşhisi konuldu. Eve sevk edildikten kısa bir süre sonra mide varislerinin kanamasıyla tekrar hastaneye kaldırılan Sarıcı, durumunun kötüleşmesiyle Adana’ya sevk edildi. Yoğun bakımda yattığı 3 günün ardından, karaciğer naklinin gerekliliği Sarıcı ailesine bildirildi.

KARACİĞER NAKLİ İÇİN İKİ OĞLUYLA İSTANBUL’A GELDİ

6 çocuk babası Ali Sarıcı, babasına karaciğerini vermek isteyen 28 yaşındaki Yusuf Sarıcı ve ameliyat sürecinde babası ve kardeşine refakat edecek 22 yaşındaki Selçuk Selami Sarıcı ile birlikte İstanbul’a Universal Çamlıca Hastanesi’ne geldi.

Universal Hastaneler Grubu Organ Nakli Ekibi tarafından testleri yapılan Yusuf Sarıcı’nın karaciğerinin sol lobunun yeterince büyük olmadığı tespit edildi. Oğul Yusuf’un donör olamayacağının açıklanmasının ardından, refakatçi olarak yanlarında bulunan kardeş Selçuk Sarıcı da testlere girdi ve sonuçlar uygun çıktı.

NAKİLDEN SONRA VİZELER İÇİN OKULA DÖNDÜ

Başarıyla tamamlanan nakil operasyonunun ardından, Sütçü İmam Üniversitesi İnşaat Mühendisliği son sınıf öğrencisi olan oğul Selçuk Sarıcı, sınavlarına girmek için Kahramanmaraş’a geri döndü. Operasyondan 2 hafta sonra sağlığına kavuşan baba Sarıcı bayram tatilinin ardından taburcu edildi ve memleketine döndü.

“KIZIMIN CERRAH OLDUĞUNU GÖRMEK İSTİYORUM”

Kendisi emekli öğretmen olan ve hayatını 6 çocuğunun eğitimine adayan baba Sarıcı, “Allah bana hayırlı evlatlar nasip etti. Büyük kızım inşaat mühendisi, diğer oğlum elektrik teknisyeni, bir kızım sınıf öğretmeni oldu benim gibi. Yusuf ziraat mühendisi. Selçuk da inşallah inşaat mühendisi olacak. Çocuklarım hem okudular hem de varlıklarıyla bana can verdiler, ömrüme ömür kattılar. En küçük kızım şimdi 12 yaşında. Onun da cerrah olduğunu görmek istiyorum” dedi.


İçeriği Paylaşın