“Kızılay’ın 2020 Rotası İyilik ve İnsanlık”

“Kızılay’ın 2020 Rotası İyilik ve İnsanlık”

“Kızılay’ın 2020 Rotası İyilik ve İnsanlık”

Bizi Takip Et


Nisan ayında yapılacak Genel Kurulu ile yeni yönetimini seçmeye hazırlanan Türk Kızılayı’nın 81 İl Şube Başkanları İstanbul’da buluştu.

Kızılay Başkan vekili Dr.Kerem Kınık’ın ev sahipliğinde İstanbul’da bir araya gelen şube başkanları, Türk Kızılay’ını 2020 yılına taşıyacak yeni stratejik eylem planını birlikte belirlediler. Kızılay’ın İl Başkanları İstişare Toplantısı, İstanbul Cevahir Otel de yapıldı. Kızılay Başkanvekili Dr. Kerem Kınık’ın özel misafiri olarak İstanbul’a gelen 81 İl Şube Başkanları, Yönetim Kurulu üyeleri ve Kızılay Yetkilileri, Kızılay’ın yeni stratejik eylem planını konuştular.

Basına açık yapılan toplantının ilk bölümünde konuşan  Kızılay Başkan Vekili Dr. Kerem Kınık, 4 Nisan’da Ankara’da yapılacak Kızılay Genel Kurulu’na bir şenlik havasında hazırlandıklarını kaydetti. 148 Yıllık büyük bir birikime rağmen, Kızılay’a gönül verenlerin kendilerini genç ve enerjik hissettiğini kaydeden Kınık, şunları söyledi: “Kızılay’ımız 148 Yıldır iyilik ve insanlık için çalışıyor. Kızılaycılık ruhu bizim toplumumuzun genelinde var. Kızılay’ımızı 2020 yılına taşıyacak yeni vizyon projelerimiz var. Güçlü Türkiye, Güçlü Kızılay sloganıyla yolumuza devam edeceğiz. 81 İlden gelen Kızılay Şube Başkanlarımız ile Türk Kızılay’ını 2020 yılına taşıyacak yeni projeleri, stratejik eylem planlarını birlikte oluşturacağız. Kızılay ilk günden beri hep sınırlarını da aşarak iyilik ve insanlık için çalıştı. Kızılay milletimizin gemisidir. Rotası, iyilik ve insanlık olmuştur. Bundan sonra da Kızılay rotasını yine iyilik ve insanlık olarak devam ettirecektir. 2020 Yılına daha güçlü, modern, yeni projelerle Türk Kızılay’ı yoluna devam edecektir”

KIZILAY 2017’DE ULUSLARARASI KIZILHAÇ FEDERASYONU BAŞKANLIĞINA ADAY

Dr. Kerem Kınık, Şube Başkanlarına Türk Kızılay’ını 2020 yılına taşıyacak vizyon projelerini de anlattı. 677 Şubesi 5500 çalışanı ile 148.Kuruluş yılını kutlayan Türk Kızılay’ı, 2020 yılına kadar bir çok önemli vizyon projeleri gerçekleştirecek. Türk Kızılay’ının önemli hedefleri arasında 2017 yılında dünya genelinde hizmet veren 195 farklı Kızılay ve Kızılhaç Derneğini bünyesinde barındıran Kızılhaç Federasyonu Başkanlığına adaylık da var. Kızılay yeni misyonunu da uluslararası alanda arabuluculuk faaliyetlerinde bulunma olarak da belirledi. Az gelişmiş ülkelerde Uluslararası Kızılay Hemşirelik ve Halk Sağlığı okulları açma, sağlık personeli yetiştirme gibi projeler de hazırlayan Türk Kızılay’ı ARGE Merkezi kurarak, barınma, beslenme, lojistik ve afet riski azaltma konularında da çalışmalar yapacak. Kızılay’ın 2020 hedefleri içinde Kızılay Akademisi kurma, Geriatri Hastanesi açma, Nano Teknoloji yeni çadırları üreterek uluslararası alanda pazarlama gibi konular da yer alıyor. Kızılay, gönüllülük için de çalışmalar yaparak, daha aktif bir gönüllülük sistemi ile Sivil Toplum Kuruluşlarla işbirliğini de yaygınlaştıracak.


İçeriği Paylaşın