Küçük Ayakların Büyük Adımlarına Destek

Küçük Ayakların Büyük Adımlarına Destek

Küçük Ayakların Büyük Adımlarına Destek

Bizi Takip Et


Prematüre bebekler hakkında farkındalığı artırmak ve prematüre bebekler, aileleri ve sağlık çalışanlarına destek olmak amacı ile ‘Minik Kahramanlar’ platformunu oluşturan Philips Avent, mucize bebeklerden ilham alarak oluşturulan yeni projesini 27 Kasım’da düzenlediği toplantı ile tanıttı.

Prematüre farkındalık ayı kapsamında düzenlediği etkinlikte aileler ve sağlık çalışanlarını bir araya getirirken, lansmanda Yaprak Yapsan moderatörlüğünde bir de panel düzenlendi. Philips Türkiye CEO’su Haluk Karabatak, Philips Personal Health Genel Müdürü Milena Elmasoğlu, Prof. Dr. İlknur Kılıç ve 24 haftalık doğan prematüre bebek Can’ın annesi, Prematüre Bebek Aile Danışmanı İnci Candemir’in katıldığı panelin gündeminde, prematüre bebek sahibi ailelerin yaşadığı sorunlar, ailelerin ve sağlık çalışanlarının ihtiyaçları, bu sorunlara ve ihtiyaçlara yönelik çözümler yer aldı.

Minik Kahramanlar projesine ilişkin yorumlarını paylaşan Philips Türkiye CEO’su Haluk Karabatak; “Philips olarak, 2016 yılı itibariyle kendimizi sağlığa adadık. 2025 yılına kadar her yıl 3 milyar kişinin hayatını iyileştirmeyi hedefliyoruz. Sağlık sistemlerinde tüm dünyada ve Türkiye’de yenilikçi ürün ve çözümlerimizi müşterilerimiz ile buluşturuyoruz. Kişisel sağlık ürünlerimizle de kullanıcılarımızın hayatını kolaylaştırıyor, gerçekleştirdiğimiz projelerimizle toplumsal farkındalık yaratıyoruz. Bugün sizlerle burada bir araya gelmemizin sebebi de bu projelerimizin en yenisi ve en anlamlılarından biri; ‘Minik Kahramanlar’ dedi.

Karabatak sözlerini şöyle sürdürdü: “Yalnızca ürünlerimizle değil, hayata geçirdiğimiz projelerimizle de ailelerin ve bebeklerin gelişim yolculuğuna eşlik ediyoruz. Bu meşakkatli yolculukta, Minik Kahramanlar’ın da bizlerle birlikte, sağlıkla ve bilinçli bir şekilde büyüyebilmesi için elimizden gelen desteği sağlamaktan ve böyle bir projeye imza atmış olmaktan mutluluk duyuyoruz.”

Philips Personal Health Genel Müdürü Milena Elmasoğlu; “Philips Avent olarak, ürünlerimiz ve projelerimizle annelerin hem hamilelik hem de 0-3 yaş gibi önemli bir dönemi huzur ve mutlulukla geçirebilmesi için çalışıyoruz. Prematüre bakımı konusunda geçtiğimiz yıl İnci Candemir’in kitabıyla başladığımız çalışmalarımızla tüm prematüre bebek annelerinin yanında yer almaktan, bebeklerinin büyük adımlar atmasına destek olmaktan mutluluk duyuyoruz. Hayata geçirdiğimiz Minik Kahramanlar platformuyla umuyoruz ki gelecek dönemde daha çok aileye ve hastaneye ulaşacak; toplumsal olarak bu konuda bir farkındalık yaratmaya devam edeceğiz. Küçük ayakların büyük adımlarını desteklemeyi sürdüreceğiz.” yorumlarında bulundu.

PHİLİPS AVENT’İN PREMATÜRE YOLCULUĞU BİR KİTAPLA BAŞLAMIŞTI…

2017 yılında prematüre bebek aile danışmanı İnci Candemir’in Prematüre Bebek Bakımı kitabına sponsor olan Philips Avent, 2018 yılı boyunca prematüre bebekler konusundaki çalışmalarına hız verdi. Philips Avent bu süre zarfında, İnci Candemir’in, neonatoloji profesörleri ve yeni doğan yoğun bakım sorumlu hemşirelerinin katılımı ile ailelerin bu süreci daha rahat atlatmasına destek olmak için, 2 ayda bir kez ve yıl boyunca toplamda 5 kez ücretsiz ‘Prematüre Aile Destek Toplantıları’ düzenledi.

Prematüre bebekler için aileleri kadar tedavi ve bakımlarını üstlenen hemşirelerin de öneminin altını çizerek ‘Hemşire Motivasyon Toplantıları’ düzenledi ve hemşirelerin hayatlarını iyileştirmeye destek oldu. Her damlası altın değerinde olan anne sütünün daha iyi koşullarda sağılmasına yardımcı olmak üzere, Marmara Üniversitesi Eğitim Araştırma Hastanesi’nin emzirme odasını yenileyerek ve hastaneye elektronik göğüs pompası desteği sağlayarak, küçük ayakların büyük adım atmalarını sağladı.


İçeriği Paylaşın