Liv Hospital, Azerbaycan'da Hizmete Başlıyor

LIV hospital, Azerbaycan’ın önemli sağlık kuruluşlarından Bona Dea International Hospital ile işbirliğine imza attı. Liv Bona Dea Hospital, Liv Hospital’ın yurt dışındaki ilk hastane yatırımı oldu.

Liv Hospital, Azerbaycan'da Hizmete Başlıyor

Bizi Takip Et


Türkiye’nin uluslararası sağlık alanında referans hastanelerinden biri olan Liv Hospital, Azerbaycan’ın önemli sağlık kurumlarından Bona Dea International Hospital ile işbirliğine imza attı. Liv Bona Dea Hospital, Liv Hospital’ın yurt dışındaki ilk hastane yatırımı.

İşbirliği anlaşması Bakü’de düzenlenen toplantıda imzalandı. Toplantıya her yıl çok sayıda yerli ve yabancı hastaya hizmet veren Liv Hospital’ın Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Muharrem Usta ile Bona Dea International Hospital Başhekimi Dr. Cabir Gülbaliyev katıldı. 

Toplantıda bu işbirliğinin en önemli hedefinin, her iki kurumun tecrübesi sayesinde Azerbaycan’ın Türkiye ile birlikte bölgede bir sağlık üssü olarak konumlanmasını sağlamak olduğu vurgulandı. 

HEDEF; AZERBAYCAN’I BİR SAĞLIK ÜSSÜ OLARAK KONUMLAMAK 

Kardeş iki ülkenin, vaka deneyimi ve başarıyla kendini kanıtlamış iki sağlık kurumunun işbirliği ile uluslararası sağlık alanında daha da öne çıkacağına dikkat çekilen toplantıda kurum temsilcileri açıklamalarda bulundu. 

Liv Hospital Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Usta,  Azerbaycan’ın hem devlet hem de özel sektör hastaneleriyle sağlık alanında önemli aşamalar kaydettiğini belirterek, Türkiye’nin sağlık alanında dünya çapındaki başarılarını anlattı. Türkiye’deki sağlık sistemi ile Azerbaycan’daki sağlık sistemini ortak güçle daha ileriye taşıyabilmek için işbirliği yaptıklarına dikkat çeken Usta, “Amacımız Bone Dea’daki büyük emeği, hekimler, yöneticiler ve çalışanlarla birlikte dünya markası haline getirmek. Azerbaycan’ın sağlık alanında ne kadar iyi işler yapabildiğini, ne kadar önemli işlere imza atabildiğini göstereceğiz” diye konuştu. 

2018 yılından bu yana hizmet veren Bona Dea International Hospital, ülkenin en önemli sağlık kurumlarından biri olarak öne çıkıyor. Liv Bona Dea Hospital ismi ile hizmet vermeye başlayacak olan hastane, Liv Hospital’ın 7. şubesi olarak başta Azerbaycanlılar olmak üzere bölgedeki pek çok ülkeden kişiye uluslararası standartta sağlık hizmeti sunacak. 

liv_hospital


İçeriği Paylaşın