MediaTek Teknolojisiyle Kalp Sağlığı Parmak Ucunda

MediaTek Teknolojisiyle Kalp Sağlığı Parmak Ucunda

MediaTek Teknolojisiyle Kalp Sağlığı Parmak Ucunda

Bizi Takip Et


Akıllı telefon üreticileri, MediaTek teknolojisiyle müşterilerinin kalp sağlığını korumalarına yardımcı olabilecek. MediaTek’in akıllı telefonlar için geliştirdiği Sensio ölçümleme modülü, 60 saniyede kalp sağlınızla ilgili 6 önemli veriyi ekrana getiriyor.

MediaTek teknolojisi, akıllı telefon üreticilerine, tüketicilerinin kalp sağlığını korumalarına yardımcı olmalarını sağlıyor. Ürettikleri telefonlara, MediaTek’in yeni Sensio modülünü entegre eden telefon üreticileri, tüketicilerinin kalp sağlıklarıyla ilgili ölçümleri, parmak uçlarıyla yapmalarına yardımcı olacak; onların kalbine daha yakın duracak.

MediaTek Sensio modülü kullanan akıllı telefonlar, nabız hızı ve değişimleri, tansiyon değeri ve trendleri, kandaki oksijen değeri (SpO2) başta olmak üzere 6 önemli veriyi, 60 saniye içerisinde ölçüp, tek bir ekranda görüntüleyebiliyor. Sensio kullanan telefonlar ayrıca, elektrokardiyografi (EKG) ve fotopletismografi (PPG) ölçümü de yapabiliyor.

2018 yılı başında akıllı telefon üreticilerine sunulan MediaTek Sensio, MT6381 donanımı ve özel yazılımla beraber geliyor. Optik, elektrik ve işlemci bileşenlerinin birlikte kullanımı, modülün esnek bir şekilde tüm akıllı telefon modellerine entegre edilebilmesini sağlıyor. Sensio, üreticilerle aynı zamanda, kendilerinin ya da bağımsız geliştiricilerin hazırlayacakları uygulamaları da entegre etme özgürlüğü sunuyor.

6 ÖNEMLİ VERİ 60 SANİYEDE EKRANDA

Sensio ile gelen sensörlere parmak ucuyla dokunan akıllı telefon kullanıcıları, 60 saniye içerisinde, nabız hızı, nabızda zamana bağlı değişimler, tansiyon değeri, kandaki oksijen değeri, elektrokardiyografi (EKG) ve fotopletismografi (PPG) değerlerini tek bir ekran görebiliyorlar.

MediaTek Sensio MT6381 Modül İçeriği:

  • PPG ölçümü için entegre R and IR LED sensörler + ön kısımda 1-kanallı ECG analog sensör
  • Kompakt boyutlu 6.8 mm x 4.93 mm x 1.2 mm OLGA 22-pin paketi
  • Total External BOM: 4 kep + 2 elektrod ile
  • I2C /SPI dijital arayüz

İçeriği Paylaşın