Merck’den Almanya’ya İki Bölgesel Yönetici Transferi

Merck’den Almanya’ya İki Bölgesel Yönetici Transferi

Merck’den Almanya’ya İki Bölgesel Yönetici Transferi

Bizi Takip Et


Merck’de Kıtalararası Bölge İş Yönetimi Direktörü görevini yürüten Kemal Uca ve Kıtalararası Bölge Finansal Kontrol Direktörü Arzu Gülal bölgedeki başarılarını takiben şirketin genel merkezi Almanya’ya transfer oldu.

Merck’de Istanbul merkezli Kıtalararası Bölge’de 2012 yılından bu yana önce finansal kontrol ardından iş yönetimi direktörlüğü görevlerini başarıyla yürüten Kemal Uca, yeni görevinde Türkiye’nin de dahil olduğu EMEA (Avrupa, Orta Doğu ve Afrika) Bölgesi Fertilite İş Birimi’nde Stratejik Pazarlama Liderliği görevini üstlendi.

Yeni görevinde Merck’in uzmanlık alanı fertilitede 120’nin üzerinde ülkenin stratejik pazarlama sorumluluğunu alan Kemal Uca transferi ile ilgili şöyle dedi: “Merck, fertilite alanında küresel alanda liderliğe sahip bir şirket. EMEA Bölgesi ise inovasyon, pazar erişim ve tedavi seçenekleri açısından Merck için çok önemli. Bu alanda çalışmalarımız dünyaya örnek teşkil eden stratejik öneme sahip. Bu görevi bir Türk Yönetici olarak üstlenmek ise benim için çok önemli bir sorumluluk.”

Merck’de 2014 yılından bu yana Bölgesel Finansal Kontrol Direktörlüğü Görevini yürüten Arzu Gülal ise, Avrupa çapında yeni kurulan Orta Avrupa Bölgesi’nin Finansal Kontrol Direktörlüğü görevini üstlendi. Rusya, CIS, Türkiye, Orta Doğu ve Afrika Bölgelerindeki Bütçe & Planlama departmanın yöneticiliği yanı sıra, Kıtalararası Bölge’nin lokalizasyon, iş geliştirme, yeni pazarlara açılma projelerinde geniş tecrübeye sahip olan Gülal, Orta Avrupa Bölgesi’de öncelikli olarak yeni ürünlerin sağlığın erişimine ulaşması konusunda çalışacak ve bugüne kadarki tecrübesiyle bölgenin finansal yapısı ve fiyatlandırma çalışmaları konusunda daha etkin çalışmasına katkıda bulunacak.

Kemal Uca Kimdir?

Alman Lisesi’nin ardından Marmara Üniversitesi Ingilizce İşletme Bölümü’nden mezun olan Kemal Uca, kariyerine 1998 yılında PriceWaterHouse Coopers’da başladı. Ardından Lundbeck’de finans departmanında Finans Direktörliğine kadar devam eden kariyerine, 2012 yılından bu yana Merck’de bölgesel görevlerde devam ediyor.

20 yıllık iş hayatında ağırlıklı olarak yenilikçi ilaç şirketlerin finans ve ticari alanlarda uzmanlığı bulunan Kemal Uca, İşletme alanında master eğitimin ardından Stanford Üniversitesi’nin üst düzey yönetici programını tamamladı.

Arzu Gülal Kimdir?

İstek Vakfı Belde Lisesi’nin ardından Marmara Üniversitesi Almanca İşletme Bölümü’nü bitiren Arzu Gülal kariyerine BASF Türkiye’nin finans bölümünde başladı. Ardından Roche’da başta finansal kontrol, muhasebe, hazine, vergi olmak üzere farklı alanlarda 11 yılı aşkın süre çalıştı. Bu süreç zarfında İsveç’de dönemsel Finansal Kontrolör görevini de üstlendi.

15 yılı aşkın iş hayatında küresel çapta finans odaklı çalışan Arzu Gülal, gelişen pazarlar konusunda uzmanlığının yanı sıra Avrupa Birliği Ülke Ekonomileri alanında master derecesine sahip.


İçeriği Paylaşın