Moldova’lı Şarkıcıdan Anlamli Ziyaret

Moldova’lı Şarkıcıdan Anlamli Ziyaret

Moldova’lı Şarkıcıdan Anlamli Ziyaret

Bizi Takip Et


Moldova’nın tanınmış şarkıcılarından Adrian Ursu, Kalp Haftası kapsamında Medical Park Bahçelievler Hastanesi’ni ziyaret etti. Ursu, Prof. Dr. Barbaros Kınoğlu’nun yaptığı ameliyatlarla sağlığına kavuşan iki küçük vatandaşına ve kalp hastası çocuk hastalara şarkı söyleyerek moral verdi.

Moldova’nın Tarkan’ı olarak tanınan Adrian Ursu, ülkesinde tedavi imkanı olmadığı için ailesiyle birlikte Türkiye’ye gelen 8 yaşındaki  küçük Elena’ya  doğum gününde sürpriz bir ziyaret yaptı. Hayranı olduğu şarkıcıyı karşısında gören Elena büyük mutluluk yaşadı. Küçük hastanın resimle ilgilendiğini öğrenen Ursu, kendisine bir tuval hediye etti. Doğum günü kutlamasına Medical Park Bahçelievler Hastanesi’nde tedavi gören bir diğer Moldovalı küçük hasta Vlad da  katıldı.

BOL BOL SELFIE ÇEKTİLER

Doğum günü pastasını küçük vatandaşları ile birlikte kesen Ursu, çocuk hastaların iyileşmesinde moralin en önemli olgu olduğunu vurgulayarak, Türkiye’de zor durumdaki Moldovalı hastalara uzatılan yardım elinden dolayı teşekkür etti. Küçük hayranlarıyla bol bol selfie çektiren Ursu, “Moldova’dan Türkiye’ye bakınca gerek sağlık gerekse diğer alanlarda çok şeyler öğreniyoruz. Moldovalılar Türkiye’deki sağlık hizmetlerine çok olumlu bakıyor. Bunun iki sebebi var, birisi kalite diğeri ise fiyatların uygunluğu. Sağlık alanında ülkenizle yapılan işbirliği umarım gelecekte de artarak devam eder” şeklinde konuştu.

HEP BİRLİKTE ŞARKI SÖYLEDİLER

Adrian Ursu, daha sonra Kalp Haftası dolayısıyla, Moldovalı hastaların doktoru Prof. Dr. Barbaros Kınoğlu ile birlikte hastanede tedavi gören diğer çocuk hastaları ziyaret etti. Hastane koridorlarında neşeli anların yaşandığı ziyarette Moldovalı sanatçı, küçük hastalara en popüler şarkılarını söyledi. Ziyaret sonunda Moldovalı sanatçıyı kabul eden Medical Park Bahçelievler Hastanesi Genel Müdürü Metin Arslan ise dünyanın 110 ülkesinden hastaya hizmet verdiklerini belirterek “Moldova çok değer verdiğimiz ve çok güzel ilişkilerimizin olduğu bir ülke. Kültürel kökenlerimiz birbirine çok yakın. İnsanlarımız da birbirine çok benziyor. Hastanemizde Moldovalı hastaların kendilerini evlerinde hissetmeleri için her şeyi yapıyoruz. Umarım tüm Moldovalı hastalarımızı en kısa zamanda sağlıklarına kavuşturarak taburcu ederiz. Ülkemize bir sonraki yapacakları ziyaretlerinin ülkemize sadece turistik amaçlı olmasını dileriz” dedi.


İçeriği Paylaşın