M.Ü Hastanesi Özel Muayene Merkezi Açıldı

M.Ü Hastanesi Özel Muayene Merkezi Açıldı

M.Ü Hastanesi Özel Muayene Merkezi Açıldı

Bizi Takip Et


Mediha ve Hasan Sadıkoğlu Marmara Üniversitesi Hastanesi Özel Muayene Merkezi, 10 Nisan 2009 tarihinde hizmete açıldı. Öğretim üyelerinin hasta muayene hizmeti vereceği özel birimde; 6 tanesi giriş katında 4 tanesi üst katta olmak üzere toplam 10 oda düzenlendi. Hasta muayene odalarının her birinde; hasta yatağı, lavoba, doktorlar için çalışma masası ve bilgisayar bulunuyor. Ayrıca hastaların rahat etmeleri için bekleme koridorlarına koltuklar yerleştirildiği gibi bölüme özel tuvaletler yapıldı.

Mediha ve Hasan Sadıkoğlu Marmara Üniversitesi Hastanesi Özel Muayene Merkezi, Marmara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necla Pur, Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mithat Erenus ve çok sayıda öğretim üyesinin katıldığı bir törenle açıldı. Törende, merkezin inşaatı dahil olmak üzere tüm donanımının tamamlanmasını sağlayan Mediha Sadıkoğlu’na bir Plaket ve Teşekkür Belgesi sunuldu.

Merkezin açılışında bir konuşma yapan Prof. Dr. Mithat Erenus, hastanenin Özel Muayene Birimi’nin iki yıl önce 3 odalı bir örnek bölüm olarak açıldığını vurgulayarak bugün 10 odaya kavuşulduğunu söyledi. Prof. Dr. Mithat Erenus, “İlk zamanlar 100 hasta bakılırken bu sayı 700 hastaya ulaştı. Böyle olunca biz de burayı genişletme ve yenileme işini düşünmeye başladık. Tam da o sırada Sadıkoğlu ailesi devreye girdi” dedi. Prof. Dr. Eranus konuşmasına şöyle devam etti:

“Tam Gün Yasası çıktığında öğretim üyelerinin üniversiteye geri döneceğini beklediğimiz şu günlerde, yeni merkezimiz hem genç öğretim üyeleri için düzenli bir çalışma ortamı sağlayacak hem de üniversite döner sermayesine katkı yapacak.”

Rektör Prof. Dr. Necla Pur da, “1.5 yıl sonra binası tamamlanacak olan büyük hastanemiz için buranın bir pilot uygulama olmasını diliyorum” dedi. Mediha Sadıkoğlu ise, “Emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum.
Öğretim üyeleri ve hastaların daha iyi imkanlara kavuşmalarına katkıda bulunmaktan onur duydum” dedi.


İçeriği Paylaşın