Novo Nordisk Türkiye İle Çocuklar Sağlıklı Yaşamı Eğlenerek Öğrendi

Novo Nordisk Türkiye İle Çocuklar Sağlıklı Yaşamı Eğlenerek Öğrendi

Novo Nordisk Türkiye İle Çocuklar Sağlıklı Yaşamı Eğlenerek Öğrendi

Bizi Takip Et


Danimarka Başkonsolosluğu’nun düzenlediği “Danimarka Çocuk Festivali”nin ikincisi bu yıl da yüzlerce çocuğun katılımıyla Boğaziçi Üniversitesi’nde yapıldı. Novo Nordisk, sağlıklı yaşam tarzının çocukluktan başladığına dikkat çeken eğlenceli aktivitelerle etkinlikte yer aldı.

Danimarkalı şirketlerin iş birliğiyle bu yıl Boğaziçi Üniversitesi’nde düzenlenen etkinliğe ilk ve ortaokul çağındaki yüzlerce çocuk aileleriyle birlikte katıldı. Sağlıklı ve aktif yaşam tarzının özellikle çocuklar için önemine çekilen organizasyonda eğlenceli ve eğitici çeşitli aktiviteler gerçekleştirildi. Etkinliğe katılan yüzlerce çocuk aileleriyle hem eğlendi hem de sağlıklı yaşamı keşfetti. Gün boyu gerçekleştirilen aktivitelerle, okulların ve ailelerin, çocukları sağlıklı, yaratıcı bir yaşam tarzına teşvik etmesi hedeflendi.

SAĞLIKLI YAŞAM ALIŞKANLIĞI ÇOCUKLUKTAN BAŞLAR

Etkinliğe katılan Novo Nordisk Türkiye’nin Genel Müdürü Dr. Burak Cem, bu tarz organizasyonlarda yer alarak sağlıklı yaşam tarzının çocukluktan başladığına dikkat çekmek istediklerini belirterek, şöyle konuştu:

“21. Yüzyılın en önemli sağlık sorunlarından biri olan obezite, diyabeti bile aşan ciddi bir sorun. Dünya Sağlık Örgütü’nün 2016 verilerine göre obezite dünya genelinde 1975’ten bu yana 3 katına çıktı. Dünyada fazla kilolu 1.9 milyar yetişkin insanın 650 milyonu obez. Yine, 5 yaşın altındaki 41 milyon çocuk ise fazla kilolu veya obez. Obezitenin, özellikle de çocukluk çağı obezitesinin yaygınlaşmasını önlemek ve bunun bir hastalık olduğuna dikkat çekmek için bu tarz farkındalık çalışmalarının önemli olduğuna inanıyoruz. Çocukları, sağlıklı yaşama eğlenceli yollarla teşvik eden bu etkinliğe katılmaktan büyük memnuniyet duyduk” dedi. Cem, Danimarka merkezli şirketin 95 yıldır geleceğe yön veren tedavilerle insan hayatını iyileştirmek için faaliyet gösterdiğini söyledi.

Danimarkalı şirketlerin çeşitli aktivitelerle katıldığı etkinlikte çocuklar; Novo Nordisk’in kendi standında düzenlediği bisiklet ile smoothie yapımı, grafiti ve ana alanda gerçekleştirdiği zumba dansı aktiviteleriyle keyifli zaman geçirdi. Novo Nordisk’in Tip1 diyabetli koşuculardan oluşan Team1 takımının da katıldığı etkinlikte, takım ile koşu yarışı yapan çocuklar Team1 madalyalarını sahnede aldı. Ayrıca çocuklar, etkinlikteki sihirbaz gösterileri, Hans Christian Andersen’den masal okumaları ve DJ performanslarıyla da yeteneklerini keşfetti.


İçeriği Paylaşın