Onkoloji Kongresi Kasım’da İstanbul’da

Onkoloji Kongresi Kasım’da İstanbul’da

Onkoloji Kongresi Kasım’da İstanbul’da

Bizi Takip Et


17-20 Kasım 2011 tarihleri arasında 2. MMOF (Akdeniz Çok Disiplinli Onkoloji Forumu) Kongresi İstanbul Ceylan InterContinental Otel’inde düzenleniyor. Türk ve Yunan onkologlarının ortaklaşa kurduğu MMOF’nin amacı, Akdeniz ülkeleri arasında onkoloji alanında işbirliği yapmak ve Akdeniz ülkelerindeki onkologların çalışmalarını duyurabilmek için bir platform sağlamak.

Bu amaçla 2 yılda bir kongre düzenlenmesi hedeflenmiş; kongrelerin ilki 2009 yılında Atina / Yunanistan’da gerçekleşmişti.  Başarılı geçen bu kongrenin ardından Kasım ayında İstanbul’da gerçekleşecek ikinci kongrenin, kanser ile ilgili tüm hekimleri ilgilendiren, multidisipliner niteliğiyle çok önemli bir platform olacağı belirtiliyor.

YENİ TEDAVİ MODELLERİ TARTIŞILACAK

Yunanistan, Türkiye, Amerika, Mısır, Almanya ve İtalya gibi çeşitli ülkelerden 122 panelistin katılacağı kongrede çok disiplinli olarak yeni tedavi modelleri tartışılacak; yeni geliştirilen ve kullanıma giren ilaçlar hakkında bilgiler aktarılacak; bu çalışmaları gerçekleştiren araştırmacılar tarafından konferanslar verilecek.

Kongrenin başkanlığını MMOF Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Haluk Onat üstlenirken, Bilimsel Komite Başkanlığını Prof. Dr. Nil Mandel,  Genel Sekreterliğini ise Prof. Dr. Gökhan Demir yürütüyor. Bilimsel programın konu ve konuşmacıları titizlikle seçilen kongrenin, özellikle Akdeniz bölgesinde sık görülen kanserlere öncelik verilerek onkolojideki güncel gelişmeleri kapsayacağı yetkili hocalar tarafından ifade edildi.

Kongreye katılmak için  www.mmof2011istanbul.org sitesine başvurabilirsiniz.

KATILIMCILARIN ÜLKELERİ: Belçika, Mısır, Fransa, Almanya, Yunanistan, İsrail, İtalya, Fas, Slovenya, İspanya, Amerika, İngiltere, Libya, Ukrayna, Tunus, Cezayir, Suudi Arabistan, Birleşik Arap Emirlikleri.
Ana Sponsorlar:  Roche Türkiye ve Merck Serono.

DİĞER KATKIDA BULUNA FİRMALAR: Abbott, Arome, Anadolu Sağlık Merkezi, Eczacıbaşı, Bayer, Bristol Mayers Squibb, Glaxo Smith Kline, Jansen Cilag, Lilly, Novartis, Onko Koçsel, Pfizer, TEVA, Actavis.

KONGRENİN KONU BAŞLIKLARI:

. Ürolojik Tümörler

. Cilt Kanseri

. Göğüs Kanseri

. Beyin Tümörleri

. Baş ve Boyun Kanseri

. Nöro Endokrin Tümörleri (NET)

. Oral Onkoloji

. Yumurtalık Kanserleri

. Gastrointestinal Kanserler

. Hepatoselüler Kanser


İçeriği Paylaşın