Ortopro, FDA Web Sitesi’nde

Ortopro, FDA Web Sitesi’nde

Ortopro, FDA Web Sitesi’nde

Bizi Takip Et


Ortopro; FDA Web Sitesi’nde onaylı ürünlere sahip firmalar listesine giren ilk Türk ortopedi firması oldu. Ortopro; FDA (Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi -Food and Drug Administration) Web Sitesi’nde onaylı ürünlere sahip firmalar listesine girdi.

Ortopro Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Tolga Yalçınkaya, “Bu  kaydın anlamı  Ortopro’nun FDA standardlarının  gereksinimleri karşılayacak şekilde  üretim  yaptığının tescilidir. Biz, her zaman en kaliteli ve işlevsel dünya standardlarında ürünleri üretmeyi hedefliyoruz. Dünyaca çok tanınan ve önemsenen FDA Web Sitesi’ne bir Türk Firması olarak girmeyi başardığımız için çok mutluyuz” dedi. Ortopro’dan yapılan açıklama şöyle:

“Son 4 yılda 20 kat büyüyen ve 2 yıl önce gücünü, İş Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı ile birleştiren Ortopro, dünyada markalaşan ilk Türk medikal şirketi olmayı hedefliyor. Ortopro, bu çerçevede şimdiye kadar İzmir’de bulunan fabrikasında ürettiği ürünleri başta Amerika kıtası ve Avrupa`da olmak üzere 40`a yakın ülkeye önemli miktarda mal satmayı başardı. Türkiye`deki 260 milyon dolarlık pazarın lideri olan Ortopro, protez cihazlarının 26.5 milyar dolarlık dünya pazardan pay alabilmek için çalışmalarını ciddi bir şekilde sürdürüyor.”


İçeriği Paylaşın