Pfizer ve Wyeth Birleşiyor

Pfizer ve Wyeth Birleşiyor

Pfizer ve Wyeth Birleşiyor

Bizi Takip Et


Pfizer Inc., Wyeth satın alımının tamamlanmasının ardından Wyeth’le operasyonlarını birleştirdiklerini duyurdu. Gelişmiş ve gelişmekte olan pazarlarda, aşılar, biyolojik ürünler, küçük moleküller ve beslenme ürünlerini kapsayan ürünleri ile Pfizer, insan ve hayvan sağlığına artık çok daha geniş bir ürün portfoyü ile hizmet verecek.

Birleşmeyle ilgili olarak yapılan açıklamada Pfizer Başkanı ve CEO’su Jeffrey B. Kindler “Pfizer’in bu yeni ve güçlü şirketi, sektördeki en iyi olanaklara, insan gücüne ve yeni ürünlere sahip şirketlerden biri olacak. Pfizer bu gücümüzü hastalar, hizmet ettiğimiz toplumlar ve paydaşlarımız için anlamlı sonuçlara dönüştürmeyi en önemli sorumluluğumuz olarak görüyoruz. Şirketimizin insan sağlığına katkıda bulunmaya, hastalıklardan koruma sağlamaya ve dünyanın her yerinde sağlık konusundaki ihtiyaçları karşılayacak tedaviler sunmaya olan bağlılığı başarımızın en önemli ölçütü olacaktır” dedi. Jeff Kindler sözlerini şöyle sürdürdü:

“İçlerinde dünya çapında bilimadamlarının ve yönetici liderlerin de bulunduğu, yetenekli Wyeth çalışanlarına Pfizer’e hoşgeldiniz demekten memnuniyet duyuyoruz. Yeni iş arkadaşlarımızın katılımıyla tüm Pfizerlilerin, işimizin her alanında gerekli tüm yetenek ve deneyimlere sahip olmaları ve Pfizer’in yaşamın her alanında sağlığı ve kaliteli yaşamı geliştirme tutkusunu paylaşmalarından dolayı gurur duyuyoruz.

Satın alma anlaşmasının Ocak ayında duyurulmasından bu yana, Pfizer ve Wyeth’ın bünyesinde oluşturulan entegrasyon takımları, birleşme sürecinin sonunda şirketin bir bütün olarak faaliyet göstermesini sağlamak için büyük bir özenle çalıştı. Bu hedef doğrultusunda da Pfizer, öncelikli olarak, Ar-Ge ve ticari operasyon yapısının güçlendirilmesi konusunda yeni bir yaklaşımın duyurusunu yaptı ve satın almanın tamamlanmasından ardından göreve gelecek liderlerini belirledi. Bu hazırlık ve alt yapı çalışmalarının sonucunda Pfizer, Wyeth’le birleşmesinin yaratacağı avantajları somut faydalara dönüştürmeyi hedeflemektedir.”

Entegrasyonu yöneten Pfizer CFO’su Frank D’Amelio, “Bu işlemi zamanında tamamlayabilmemiz ve ‘Birinci Gün’den itibaren faaliyet gösterebilmemiz her iki şirketteki entegrasyon takımlarının ne kadar özverili çalıştıklarının göstergesidir. Entegrasyon süreci boyunca bir numaralı önceliğimiz işimizin sürekliliği oldu, liderlerimiz ve tüm çalışanlarımız, birleşmenin ilk gününden itibaren, Pfizer’in sağlam finansal temelleri, çalışma disiplini ve zengin ürün portföyüne dayanan performansını, daha da güçlendirmek üzere hazır konumdalar” diye konuştu.


İçeriği Paylaşın