Saç Dökülmelerinde Saç Dolgusu ve Kök Hücre Tedavisi

Saç Dökülmelerinde Saç Dolgusu ve Kök Hücre Tedavisi

Saç Dökülmelerinde Saç Dolgusu ve Kök Hücre Tedavisi

Bizi Takip Et


Saç dökülmeleri kadın ya da erkek olsun, herkesin aynalarla küsmesine yol açan önemli bir sorundur. Dolgu uygulamaları ve kök hücre tedavisi sayesinde uygun vakalarda saç dökülmeleri bir sorun olmaktan çıkıyor. STS Estetik’ten Medikal Estetik Hekimi Dr. Sami Tan Sarıgül saç dolgusu ve kök hücre tedavisi hakkında şu bilgileri veriyor:

Saçlarımız neden dökülür?

Saçlarımız güzelliğimizi yansıtan en önemli parçamızdan biri olmasına karşın maalesef en kolay kaybedebildiğimiz şeylerin başında gelir. Saç dökülmesinin, yıpranmasının ve sağlıksız görünmesinin temel nedeni genetik faktörlerdir. Bunun dışında stres, sigara, beslenme bozuklukları, diyabet, menopoz ve vitamin eksikliği gibi faktörler de saçların canlılığını yitirmesine, kan dolaşımının zayıflamasına ve bunun sonucunda saç hücrelerinin zarar görerek saçların dökülmesinde önemli rol oynamaktadır.

Kök hücre destekli saç dolgusu uygulaması nedir?

Saç dolgusunun dökülmelerin durdurulmasında  ve saç sağlığının geri kazanılmasında önemli bir yeri vardır. Hekim tarafından yapılan bir medikal estetik uygulaması olan saç dolgusu aynı zamanda saç derisinde yeniden yapılanma sağlayan ve kan dolaşımını arttıran hyaluronik asit ve saç için özel olarak formülize edilmiş zengin peptit zinciri ile ön plana çıkmaktadır.

Bunun yanında saç dolgusunun uygulanmasının ardından saçlı deriye enjekte edilen büyüme faktörlü kök hücre işlemi ile de başta genetik faktörler ve stres nedeniyle zayıflamış ve dökülmekte olan saç hücrelerinin onarımı ve bunun sonucunda da dökülmenin durdurulması ve henüz ölmemiş saç hücrelerinin tamiri sağlanmaktadır.

Dr. Sami Tan Sarıgül

Saç dolgusu ve kök hücre nasıl, kaç seans uygulanır?

Saç dolguları ve kök hücre tedavisi, hekim tarafından enjeksiyon yöntemi ile uygulanması gereken bir medikal estetik yöntemidir. İşlemin tamamlanması yaklaşık 10 dakika kadar sürer ve hasta aynı gün sosyal yaşamına devam eder. Uygulama bir veya ikişer haftalık aralıklarla tekrarlanır. Genelde saçın ihtiyacına ve yıpranma miktarına göre 3 – 4 seans uygulanması yeterlidir. Saç dolgusu uygulamasından sonra maksimum etki için 1-2 gün saçın yıkanmaması iyi bir yaklaşım olacaktır.

Kök hücre destekli saç dolgusu neden tercih edilmeli?

Saç dolgusu seanslara yayılmış ve ortalama 10 dakikada uygulanan basit ve etkili bir uygulamadır. Kök hücreyle kombine edildiği zaman alınan sonuç çok daha fazla olmakta ve aynı zamanda henüz ölmemiş saç hücrelerinin geri kazanımı da mümkün olmaktadır.

SAÇ DOLGUSUNUN AVANTAJLARI

. Saçlı deride kan dolaşımı arttırır.

. Saçın daha güçlü ve kalın çıkmasını sağlar.

. Zengin içeriği sayesinde saçı besler ve canlandırır.

. Kök hücre sayesinde saç hücrelerini onarır ve saçın dökülmesini durdurur.

. Saçlara canlı ve diri bir görünüm verir ve kötü ilerleyen süreci tersine çevirir.

. Hızlı, konforlu, ağrısız bir medikal uygulamadır. Hasta, aynı gün sosyal yaşamına devam eder.

. Kök hücre; saçın seyrelmesini engeller, seyrelmiş bölgelerde yeniden saç oluşumunu uyarır.

. Saç ekimi yaptırmış hastalarda;  saçları güçlendirici etkisi sayesinde saç naklinin başarı oranını arttırır.

Kimlere uygulanabilir?

Saç dolgusu ve kök hücre uygulaması kadın erkek fark etmeksizin saç dökülmesi, yıpranmış saç problemi ve seyrelme sorunu çeken tüm hastalara rahatlıkla uygulanabilen konforlu, basit ve ağrısız bir yöntemdir. Hekim tarafından uygulanan bu teknik, genetik faktörler veya stres, beslenme bozukluğu, vitamin eksikliği gibi dış etmenler nedeniyle saç problemi yaşayanlar için en etkili yöntemlerin başında gelmektedir.


İçeriği Paylaşın